Subwoofler

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

bono
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 14, 2006 19:02
Bydliště: Bratislava

Subwoofler

Příspěvek od bono »

Ahoj
Prosim vas nevie niekdo ako napojit aktivnu tubu myslim na napajanie tak aby sa odpojil privod elektriky ked vypnem zapalovanie :cry: .Niesom ziaden elektrikar a preto sa pytam nechem aby mi pred tyzdom kupena Nubirka 1.6 r.v 1998 zhorela.

Dakujem :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

radio

Příspěvek od simone »

každe solidne autoradio ma spinacie napajanie ak sa eonbre pamätám ružový kablik a ak nieje zapnute autoradio tak tuba je tiež vypnutá / ak ta tuba je tiež nejaka solidna a ma rele spinacie/
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
bono
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 14, 2006 19:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od bono »

No je to caliber na tejto stranke

Kód: Vybrat vše

http://www.hifigarage.sk/
ta modra tuba a radio je sony.Mal som to namontovane v strarom aute a ja debil som sa zabudol pozriet kde to bolo pripojene.na radiu mam volny len kabel modry tusim antena.Neviem ci to nebolo robene cez spinacku alebo tak nejako.Mozem ten sw napojit na nejaku poistku tak aby ked vytiahnem kluc vypol aj ten sw?
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

muzes to hodit na elektriku od radia na cerveny drat, po vyndani klicku v nem neni proud, pokud ovsem radio nemas zapojene od zapalovace :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

bono

Příspěvek od simone »

Bono predpokladam že maš autoradio napojene priamo z baterky oba póly aj + aj - cez poistku. Nedavaj to cez zapalovanie, zanedzíš tak možnosť zlej kostry na hrdzavých miestach a tým aj úbytku výkonu a skreslenia. Takže daj to priamo z baterky a ake maš vývody pošli mi presne typ autoradia a ja to najdem, takisto aj woofra ak je tovarenský. Ten drat čo spominaš na antenu bol zapojený na vysuvanie anteny?? ak ano tak ten je určený na zapínanie ext. zariadení autoradia a ten treba pripojiť na subwooferi na spinacie /nie na napájanie!!/
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

súhlas :o
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
bono
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 14, 2006 19:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od bono »

Ahojte

Tak radio je sony cdx-f7750s a zapojil som to takto.

Radio je napojene cez iso konektor ktory uz bol v aute ked som ho kupil takze to som neriesil.Dal som tam 2-kanalovy zosilovac caliber ca502 na predne repraky.Kabel na zosik som natiahol s + s baterky cez taku sklenenu poistku a kostru som dal na uchyt sedacky.Radio je este prepojene so zosikom cez ant.kabel radia {modry} na rem.kontrol na zosiku?Je to spravne lebo to radio ma este jeden kabel farbu teraz neviem ale je na nom napisane AMP.REM.a to neviem ci nieje priamo urcene na prepoj radia+zosika.SW som napojil kabel + na + na zosiku a - na kasnu v kufri.Este som to neskusal pusti lebo ako som zistil mal som v prdeli tu sklenenu poistku a zabudol som ju kupit :oops: .Tak dnes ju kupim a vyskusam ci stoho nebude ohnostroj ;)
bono
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 14, 2006 19:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od bono »

Tak tu sklenenu poistku som kupil a ziadny ohnostroj sa nekonal.Len mam jeden problem.kontrolka na SW svieti cize stava donho ide ale nebasuje :D na zosiku nesvieti kontrolka nesieti takze tam bud nejde prud alebo je v p.....Ale ako je potom mozne ze do SW prud prechadza ked + je napojeny na ten zosik.Porad te prosim
Uživatelský avatar
pelo
Příspěvky: 69
Registrován: úte čer 27, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelo »

takisto aj na tej aktivnej tube musis mat remout vstup, tak ako si dal na ten 2kanal remout tak ho musis dat aj na tu aktivnu tubu.musis s radia samozrejme natiahnut aj signalove kable do tej tuby.skontroluj si to poriadne

a ano ten AMP rem mozes pouzit, len niektore radia robia to ze ked prepenes s radia na CD tak stiahnu antenu a vtedy by ti nesiel ani zosik ani tuba :) ale neviem ci aj sony to robi. mal by si tam mat inak este jeen kabel ako klasicky remout, tusim je slabomodry.
čao
Espero , 1,5 16V
http://www.adrenalineteam.sk/ , pelo@wakkee.sk , ICQ: 254317908
bono
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 14, 2006 19:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od bono »

Lenze na tej tube nieje ziaden remote a je to tato tuba [/code]http://www.caliber.nl/index.php?cPath=35_118_119 a teraz som si vsimol ze ked vypnem radio tak do tej tuby stale tecie prud.
Neviete mi niekdo napisat nejaky postup po lopate nech to dam do kopy prosim?
Uživatelský avatar
pelo
Příspěvky: 69
Registrován: úte čer 27, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelo »

ak je to naozaj aktivna tuba, musi mat remoute, musi mat + , - , remoute.
ked nieje aktivna tak bude mat len +,- ale nie vstup pre napajacie napatie! ale ako prepojenie zo zosikom !! , podla stranky www.sega.sk je to aktivna. akurat ,ze na stranke niesu ziadne info ani fotky s ktorych by bolo vidiet terminaly.
Espero , 1,5 16V
http://www.adrenalineteam.sk/ , pelo@wakkee.sk , ICQ: 254317908
bono
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 14, 2006 19:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od bono »

Hej ta tuba je aktivna ale nieje na nej oznacene co je co.Je tam 8-kolikova zastrcka power input control a 2-cinche a nastavenie frqvencii volume.

Tak prave som zistil ze ten zosik je na 99% odpaleny.Takze otazka znie ako zapojim tubu bez toho zosika?
Plus na spinacku cize na zlty kabel,minus na kasnu + 2 cinche s radia do tuby.Je to ok?
Uživatelský avatar
pelo
Příspěvky: 69
Registrován: úte čer 27, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelo »

myslíš zosik v tej tube? alebo ten 2kanal čo mas zvlast?
Espero , 1,5 16V
http://www.adrenalineteam.sk/ , pelo@wakkee.sk , ICQ: 254317908
bono
Příspěvky: 27
Registrován: úte lis 14, 2006 19:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od bono »

Nie myslim ako zapojim tu tubu bez toho 2-kanaloveho zosika.Ten ide na repas :D
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

sub

Příspěvek od simone »

BONO:v prvom rade urobiš si to ako chceš ale spravne to ma byť takto:Take zapojenie ako si tu popisoval je charakteristicke pre ervis typu hraje to nejako nech platí a odchadza. No ale späť. Najdi stranku www.dexon.cz tam zasielaju dobierkou neviem či su lacný budem tu písať ich veci ako navod. od akumuladora priamo + aj minus ťaha cez kabel /12967 a 12968/ten rozdel na napajanie autoradia cez poistku a pripoj na prislušne kable + je červený nezabudni stale napajanie na pamäť autoradia. dalej napoj autozosilovač tiež cez poistku na tie iste kable, a tiež subwoofer ak je to možne všetko cez samostatnu poistku. Na predne repro cez zosilovač použi kabel /121018/ so spínacím napätím v strede ak maš vstup line ak maš vstup cez repro tak použi /12962 a nejaký kabel na spinacie/k subwoofru použi kabel /121020/ no ak to tak budeš mať nema prečo to nefungovať. Kable ťahaj na opačnej strane ako idu kable k svetlam!!!ak sa to zda zložite zavolaj mi icq alebo skype meno peter simon drienovec samozrejme da sa to aj inak lacnejšie ale TRABANT neni MERCEDES a hoc oba maju kolesa aj volant ked si už investoval tolko do vecí tých 2tis už fakt nieje vela
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“