Deflektory - áno alebo nie

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Qtinka
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 10, 2005 15:09
Bydliště: BA

Deflektory - áno alebo nie

Příspěvek od Qtinka »

Ahojte, rada by som sa poradila pred tým ako si kúpim deflektory na predné okná - jeden známy mi povedal že je to blbosť na okná s elektrickým otváraním lebo:
1. môže sa stať že motorček pri zatváraní sa môže po čase poblbnúť ako sa bude snažiť dovrieť okná úplne - vraj to s deflektormi úplne nejde;
2. ľahšie sa vraj do auta cez okná dá dostať lebo dobre nedoliehajú.
Prosím vás, ak teda máte skúsenosti s deflektormi na okná v elektrike, budem vďačná za vaše postrehy.
Ďakujem :)
KALOS 1,2HB SE Star2 - "Charlie"
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Zdvih okna je uplně stejný , deflektor je jen zboku v těsnění , nikoliv v drážce zvrchu. Kombinace s elektrickým stahováním nedělá problém . Zlodějům nijak práci při vniknutí do auta taky neulehčíš , jedině ti můžou ukrást samotné deflektory a to velice lehce , ale ještě se mi to nestalo (
naštěstí). Já je mám na obou autech a jsem spokojen.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
hroch
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 23, 2005 20:40
Bydliště: Žiar nad Hronom

Příspěvek od hroch »

Ja mám deflektory uz polroka a nemam ziadne zle skusenosti. Spočiatku okna horšie doliehali medzi deflektor a tesnenie ale teraz je to uz OK. Ked zatvaram okno ani neviem ze su tam. Ja som kupil v polsku za 500 Sk.
Kalos hatchback 1.2, LPG červená 73L 105000km
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Už sa to tu riešilo - https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... deflektory

Mám ich asi 3/4 roka a maximálna spokojnosť. Pri dovieraní okna to vydá občas bláznicý zvuk, ale okná sa dovrú ako majú.
Uživatelský avatar
Qtinka
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 10, 2005 15:09
Bydliště: BA

Příspěvek od Qtinka »

Super, ďakujem vám za pozitívne ohlasy - takže môj "Charlie" sa môže tešiť na nový darček - myslím že si to zaslúži 8) Ale najskôr sa musí skončiť táto hrozná zima, myslím že už sa ani jemu nepáči...
KALOS 1,2HB SE Star2 - "Charlie"
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Deflektory z korejca sa asi nekradnu ale na felde by dlho nevydrzali aspon na slovensku :). Inac ked sa ich niekto bude chciet zbavit, tak ostane vymackana tesniaca guma na oknach a mne sa delfektory nepacili, lebo znizovali aj tak mizerny vyhlad cez predny stlpik. Ja veim ze je hruby kvoli pasivnej bezpecnosti, lenze dost znizuje aktivnu. A to je asi tak 2/3 orpoti p206.
Uživatelský avatar
Závůrka
Příspěvky: 38
Registrován: čtv pro 29, 2005 19:44
Bydliště: Jablonné v Podještědí

Příspěvek od Závůrka »

Já je mám na Matýskovi asi dva roky. Je to super hlavně v létě, když se v pohodě dá větrat auto asi 3 cm staženým okýnkem.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Závůrka píše:Já je mám na Matýskovi asi dva roky. Je to super hlavně v létě, když se v pohodě dá větrat auto asi 3 cm staženým okýnkem.
Nehovoriac o výhodách, keď prší a dá sa krásne vetrať.
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Já jsem je měl už na 120 a na Favoritu a byly to první, co jsem na Matýska kupoval. Paráda.
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

osobne za jazdy okienka neotvaram, na regulaciu vzduchu pouzivam klimu, resp. iba fukanie vzduchu. kedze nefajcim, nemam dovod okna za jazdy otvarat.

a ked od auta odchadzam tak sa mi okna aj tak dovru po zamknuti, takze som deflektory zdemontoval a nepouzivam ich.

moj nazor.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Ja nemám klímu, takže deflektory sú užitočné.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

No taky sem je nikdy nemel a tak nevim jak moc jsou potreba.rodice je maji na felde a ze je to prej trosku lepsi pri otevreni okna.ja jsem je taky chtel ale kdyz uz jsem investoval asi 7000 do klimatizace tak je nemam a nepotrebuju.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Já je taky nemám :lol: i když když prší tak do Lanose krutě jakmile máte pootevřené okénko ;)
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Osobne tiež po nich netúžim. Mám klímu, tak ju používam. A ešte jeden dôvod mám na to: som alergická na zvuk prúdiaceho vzduchu pri otvorenom okne. Radšej znesiem teplo v aute :).
A s tým širokým stĺpikom je to ťažké. Dlho, dlho mi trvalo, kým som si ako tak zvykla. Tak aj preto nad deflektormi neuvažujem.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No právě ten deflektor ti odstraní ten nepříjemný zvuk já ho taky nemám rád ;)
Odpovědět

Zpět na „KALOS“