Udrzba elektricke anteny

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Udrzba elektricke anteny

Příspěvek od Slam »

Mam obligatni dotaz ohledne vysouvaci anteny - mela by se necim promazavat (a jak?) nebo naopak zustat uplne sucha? Mam takovy subjektivni pocit, ze kdyz zapnu radio, tak to ty antene dost trva, nez cela vyleze, jako by s tim ten elektromotorek mel dost prace. :?

Jo a je normalni, ze kdyz vypnu zapalovani, tak to v reprakach parkrat zapipa? Bez radia mi predtim nic nepipalo... :?:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Co máš za rádio není to náhodou nějakej Sony s odnímatelným panelem ? To je připomínka že je panel na rádiu ;) nejdřív ho sundej a pak vypni klíček a uvidíš . Anténa někdy vysouvá poměrně dlouho a někdy dokonce nedokáže zatáhnout celá můj názor je , že prut antény by měl být naprosto suchý a čistý podle mě vazelína a olej na sebe lepí prach a to zbytečně ztěžuje pohyb prutu nehledě na to , že tuhá vazelína v zimě taky dělá své i bez špíny ;)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Dik za info, to bude ono. Ja totiz ten panel sundavam (podle me logicky) az zastavim a vypnu zapalovani... 8)

Jinak jsem nakonec tu antenu trochu postrikal mineralnim olejem GT85 ve spreji (co mam na bicykl), ktery podle popisek "konzervuje a promazava". Protoze mas sice asi pravdu, ale podle me nasucho ma ta antena urcite vetsi treni nez promazana (i treba s par zrnicky prachu navic). V kazdym pripade mne zajizdi/vyjizdi cela nasucho i promazana, tak ji necham promazanou. :P
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Inak podla foto peknaaa Leganza :D

Ked pohladas a pouzijes HLADAT na tomto fore tak sa o rozobrati anteny dozvies pomerne dost. Uz som sem aj daval linky na polske stranky, kde bola rozobrata a dokonca som jedneho casu aj jednu opravoval takze mam s tymito antenami bohate skusenosti :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

ked antena stoji uz 3 roky vysunuta asi 10cm a ani sa nehne, moze este niekedy ozit?
a ako na nu?
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no pravdepodobne muze .staci vymenit prut.stoji kolem 400 kc.pak vyndat starej a nandat novej.mozna se nemusi rozebirat cela antena.ale zalezi jestli ta antena aspon vrci.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Espero ktore som kupil malo tiez antenu povysunutu na 10cm a potom dokonca uplne, lebo majitel vyrval radio ako blbecek (kludne ho mohol odmontovat a nedavat tam nejaky srot s tym, ze original kabelaz usmikol asi 2cm od konca molitanoveho obalenia).
Tych 10cm preto, lebo tam bol nadvakrat zlomeny a ohnuty ten posledny diel, okrem toho este dalej boli rurkove diely zlomene (teda mali tie male preliaceninky dovnutra). Takze som to cele rozobral, zvnutra vybrusil pilnikom co to slo, islo to potom kusok lahsie, ale stal tazko aby to motorek utiahol bez vypnutia. Takze som to este premazal silikonvoou pastou a potom z nej poutieral co slo a antena uz isla citelne lahsie a motorek ju dokazal s dvoma buchnutiami v najhorsich zlomeninach stiahnut aj vytiahnut. Este som poutiral olejom plastove kolieska aby isli lahsie, vazelinu do nich neodporucam, lebo pojdu este tazsie. Prut by s olejom isiel tiez lahsie ale tu pastu sa mi z neho nechcelo vyberat.
Inac prut odporucam kupit novy stoji asi 3 stovky a stary sa skutocne nevyplati opravovat, ja som sa s tym len chcel pohrat, preto som to rozchodil ale cas straveny nad tym som mohol vyuzit na uzitocnejsie veci.
Mozno by bolo dobre ten prut navoskovat, bol by mazany a prach by sa nan nelepil rovnako ako na navoskovany lak.
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Blue Lanos píše:Inak podla foto peknaaa Leganza :D
Diiik! ;) Byla to laska na prvni pohled, i kdyz samozrejme i u me nejdriv zahlodala prvotni obecna neduvera ke korejske znacce, navic jiz neexistujici... :) Nezavazne jsem na inetu pokukoval po autech od 100 do 180 tisic a s rokem vyroby od r. 2000, porad se nemohl rozhodnout, jestli do toho vubec pujdu, az pak najednou jsem nasel tohle a za pul hodiny uz jsem si pro ni jel (do 60km vzdaleneho mesta) a vzal ji. Snad me nebude moc trapit... ;)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Slam píše:
Blue Lanos píše:Inak podla foto peknaaa Leganza :D
Diiik! ;) Byla to laska na prvni pohled, i kdyz samozrejme i u me nejdriv zahlodala prvotni obecna neduvera ke korejske znacce, navic jiz neexistujici... :) Nezavazne jsem na inetu pokukoval po autech od 100 do 180 tisic a s rokem vyroby od r. 2000, porad se nemohl rozhodnout, jestli do toho vubec pujdu, az pak najednou jsem nasel tohle a za pul hodiny uz jsem si pro ni jel (do 60km vzdaleneho mesta) a vzal ji. Snad me nebude moc trapit... ;)
Yelam vela stastnych km ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Peter KE píše:ked antena stoji uz 3 roky vysunuta asi 10cm a ani sa nehne, moze este niekedy ozit?
a ako na nu?
No ak bude urvany prut a vymenis ho (new 800sk) a nepojde tak mozes mat na plosaku odideny 1 or oba tranzistory da sa to nahradit KC508 tusim musel by som sa pozriet ale ine tam neni nic na pokazenie :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

Blue Lanos píše:
Peter KE píše:ked antena stoji uz 3 roky vysunuta asi 10cm a ani sa nehne, moze este niekedy ozit?
a ako na nu?
No ak bude urvany prut a vymenis ho (new 800sk) a nepojde tak mozes mat na plosaku odideny 1 or oba tranzistory da sa to nahradit KC508 tusim musel by som sa pozriet ale ine tam neni nic na pokazenie :idea:
lenze vobec nieje pocut, ci funguje motorcek
a nova antena kolko stoji?
nieje lacnejsie kupit novu ako ju opravovat?
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Jestli ani nevrci chce to zkontrolovat privod proudu k antene.jestlize tam nejakych 12V najdes tak bych asi vymenil celou antenu za nejaky neoriginal.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Když je totálně zatuhlý prut není motorek slyšet jelikož se nemůže pohnout Nová anténa stjí podle toho jestli originál a je to sedan tak ta stojí kolem 2200 bez dph jestli je to ta do předního blatníku tak to asi orig neseženeš neoriginál jsou podstatně levnější i když hodně záleží na značce a kvalitě ty kvalitnější budou stát skoro stejně jako ta orig ;)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Ta antena co tam je je fakt kvalitna ale musi sa o nu starat ak sa na nu se*ie tak je za par rokov f cudu :roll: Mal som tam najprv nejaku ATW ale hrooozne hlucna bola a mala pekne blby mechanizmus. Vydrzala mi 7 rokov pak som ju rozobral lebo nechcela uz zasuvat prut a ten prut mal uz zodrane zukby a nedal sa uz kupit. Potom som dostal od Akriho jeho povodnu pokazenu mala vylomeny prut a odpaleny jeden tranzistor. Prut som kupil a tranzistro vymenil za KCecko :lol: no a zase bude behat dufam 7 rokov :oops: V kazdkom pripade ju musis rozobrat a kuknut ci fakt ako pise petrm nie je ten motor zaseknuty prutom alebo ci mas napatia tak ako maju byt. V kazdom pripade ju nezahadzuj lebo motor mat odpaleny nebude lebo ma ochranu a ine okrem tych 2 tranz tam uz neni na pokazenie nic :!: :!:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

je to antena na ASTRE 1, pozrieme sa na to ked uz nebude von taka zima. ;)
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“