El. stahov. oken-už ok

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

El. stahov. oken-už ok

Příspěvek od Olda »

Tak celá moje potíž se vspříčeným sklem při zavírání byla způsobena touto lištou(že sem to nerozdělal dřív...):

https://www.chevroletclub.cz./album_pic.php?pic_id=831

Zjistil sem že by bylo třeba vyměnit gumu v té liště, ale bohatě stačilo jí vykropit silik. sprejem :idea: :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Tak to možeš byť rád, že sa ti nepomotali lanká - kamošovi sa to stalo... ...a to je potom radosti :roll:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FoXo »

Ja budem musiet asi tiez rozobrat okna a dako ich pokukat lebo dole idu celkom OK ale hore no strasne daco nevladzu :) najma prave
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
rasto1234
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 29, 2007 19:49
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od rasto1234 »

Ja som robil všetky styri okna na mojom Espere asi pred tyždňom.Všetko som vystriekal silikonovym srejom a strednu lištu namazal.Toľko krat som to skušal až som vybil baterku,ale po nabiti išli všetky ako nové.
ESPERO 1.5 16V,LPG
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FoXo »

Lanosci ked stahujete a vytahujete okna tak dole je jasne ze ide rychlejsie ale hore vam ide rychlo alebo dost pomaly? Mne idu hore dost pomaly ako keby im trebalo pomoct a navyse strasny hukot pravdepodobne motorcekov tiez vam to tak huci ? A lave mi este aj piska ked ide hore :)

Edit: 12.4.08 Takze dneska som vybral komplet mechanizmus precistil rozobral som aj motocnek vycistil vystriekal a lave dvere idu ovela lepsie ale prave su na tom rovnako ako boli a to boli predtym v lepsom stave ako druhe ale trosku to aj im pomohlo. Na lavych mi akurat robi to ze okno sa hybe ako keby nebolo dobre v tych stlipkoch co sa posuvaju ale stym sa uz nejdem hrat lebo to mozem este viac dokazit. Casom mozno aj tie slpiky v com okno chodi dako vycistim je mozne ze aj to ich spomaluje.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Bulldog1988
Příspěvky: 54
Registrován: stř led 14, 2009 10:41

Příspěvek od Bulldog1988 »

Foxo: mám podobný problém...
jak si rozebral ten motorek? já ho tam mám zanýtovaný ke dveřím a nemohu ho nijak odtamtud vyndat...
dole mi jdou dobře....nahoru pomalu...a okno u řidiče se mi naklání doprava a vyjíždí z drážek, ho vždy musím držet ve správném směru.....
a tedka mi nejede okno ani nahoru..ho musím tahat rukou...jelikož motor hučí a hučí a hučí a okno se nepohne...jsem sundal to čalounění, promazal lištu a zkontroloval lanka...ale ten motor stále hučí...a nevím jak ho sundat...
jako kdyby nezvládnul tíhu toho skla...jakmile to sklo chytnu a vytáhnu nahoru, tak motor zapracuje, nehučí a tahá nahoru, pustím sklo a motor hučí....
poradíte prosím? díky moc
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Neviem ako na lanose ale na espere jednak setrili na kabelazi a este su aj kable polamane v prechodkach po 10 rokoch, takze sa k motrkom vela stavy nedostane. Idealne by bolo vymenit vodice za 2.5, hned by isli motorky rychlejsie. Na vodicovych dverach idu najrychlejsie, pretoze su najblizsie pri poistkach.
Bulldog1988
Příspěvky: 54
Registrován: stř led 14, 2009 10:41

Příspěvek od Bulldog1988 »

nepopsal bys mi prosím, kde a jak mám vyměnit ty vodiče?
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FoXo »

Dandy píše:Foxo: mám podobný problém...
jak si rozebral ten motorek? já ho tam mám zanýtovaný ke dveřím a nemohu ho nijak odtamtud vyndat...
dole mi jdou dobře....nahoru pomalu...a okno u řidiče se mi naklání doprava a vyjíždí z drážek, ho vždy musím držet ve správném směru.....
a tedka mi nejede okno ani nahoru..ho musím tahat rukou...jelikož motor hučí a hučí a hučí a okno se nepohne...jsem sundal to čalounění, promazal lištu a zkontroloval lanka...ale ten motor stále hučí...a nevím jak ho sundat...
jako kdyby nezvládnul tíhu toho skla...jakmile to sklo chytnu a vytáhnu nahoru, tak motor zapracuje, nehučí a tahá nahoru, pustím sklo a motor hučí....
poradíte prosím? díky moc
No ja som tam motorcek prinitovany nemal, drzal na 3 sravbach prinitovane bolo akurat koliesko k motorceku kde ide lanko. Ja som motorcek rozobral vystriekal Kontxom lebo bol poriadne zaneseny. Namastil som listy kade sa mechanizmus pohybuje a vystriakal som dakym sprejom aj drazky v ktorych okno drzi. Jednemu to pomohlo druhemu velmi nie :(

Preco mas prinitovany motorcek netusim kurnik
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Dandy -> to nie je jednoduche, najma preto, lebo povodna kabelaz vedie cez konektory, proste je s tym tolko babracky ze to asi nema vyznam, len sa zmierit s tym ze okrem vodicovho idu na espere okna pomaly. Mozno by pomohlo ist po kabelazi a natahat nove vodice aspon ku konektorom v interieri ale bude s tym tolko babracky ze sa na to vykaslem.
Ak by si sa na to dal, tak najlepsie ist po kabloch a konektoroch podla schemy. V scheme je to celkom pekne nakreslene.
Mazanie kolajniciek nema vyznam kym nie su uplne suche, nejaky vyznam ma vymena alebo aspon odrezanie zamatiek tam kde su vydrate na gumu ktora sposobuje vacsie trenie okna o zamatku. Ale s povodnou kabelazou to bude furt ak, ze ked si niekto zacne vytahovat PZ okno a spolujazdec spravi to iste tak PZ okno sa spomali snad na polovicnu rychlost :).
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“