Magnetický střešní nosič lyží

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Magnetický střešní nosič lyží

Příspěvek od Mirek »

Léto je v pr...., zima na krku. Přemýšlím o nákupu střešního nosiče lyží. Vyrážím se synem několikrát za zimu, většinou jen v městě na asi 1 km vzdálenou sjezdovku. Na webu jsem našel magnetický střešní nosič pro dva páry lyží asi za 1.000,- Kč. Docela by se mi to zamlouvalo, nosič bych nasadil vždycky jen na cestu. Nevíte někdo, jak to funguje? Je to elektromagnet, který se připojuje do zásuvky? Máte s tím někdo zkušenosti?
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

ja som kupil z Lidla za 5stovek magenticky a super. Normalne sa to nasadi a ked to chces oddelat tak potiahnes taku packu a ta to oddeli od plechu. Je to neskodne voci laku :idea: Je to na 2 pary.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Blue Lanos píše:ja som kupil z Lidla za 5stovek magenticky a super. Normalne sa to nasadi a ked to chces oddelat tak potiahnes taku packu a ta to oddeli od plechu. Je to neskodne voci laku :idea: Je to na 2 pary.
Super. Dík za odpověď. Jen ještě jednu věc - na fotce jsem viděl nějaký drát, který vede do dveří u řidiče. Je to teda připojené do zásuvky?
http://www.vltava2000.cz/autoboxy/goods ... sID=F3D861
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mirek píše:
Blue Lanos píše:ja som kupil z Lidla za 5stovek magenticky a super. Normalne sa to nasadi a ked to chces oddelat tak potiahnes taku packu a ta to oddeli od plechu. Je to neskodne voci laku :idea: Je to na 2 pary.
Super. Dík za odpověď. Jen ještě jednu věc - na fotce jsem viděl nějaký drát, který vede do dveří u řidiče. Je to teda připojené do zásuvky?
http://www.vltava2000.cz/autoboxy/goods ... sID=F3D861
To bych řekl, že je asi taková pojistka v případě odpadnutí, něco jako řetízek u přívěsu, s elektrikou to nemá nic společného. Tam jsou pernamentní magnety.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Richard píše:To bych řekl, že je asi taková pojistka v případě odpadnutí, něco jako řetízek u přívěsu, s elektrikou to nemá nic společného. Tam jsou pernamentní magnety.
Jo, dík. Už jsem to taky zjistil na webu. Docela slušný popis je tady: http://auto.sme.sk/c/1935485/Prehlad-st ... sicov.html
Jdu do těch magnetických, na těch pár jízd, které s lyžemi podnikám, to bude bohatě stačit.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

je to ako pise Richard je to len poistka
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
dada

pozor

Příspěvek od dada »

Ale pozor, stalo sa kamosovi:
dal to na jemne vlhy povrch...nedrzali dobre a urobilo mu to kruhy na laku....pred nasadenim dobre vysuchat do sucha
Uživatelský avatar
deathx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 26, 2005 14:53
Bydliště: Surany

Re: pozor

Příspěvek od deathx »

dada píše:Ale pozor, stalo sa kamosovi:
dal to na jemne vlhy povrch...nedrzali dobre a urobilo mu to kruhy na laku....pred nasadenim dobre vysuchat do sucha
SVATA PRAVDA. Nikdy na to nezbudnite! Mne sa to nastastie nestalo, lebo mi znamy ukazal na svojej streche, ako take kruhy vyzeraju :lol:
Chevrolet Kalos SEDAN 1.4 8V, r.v. 2005
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Mne sa ten magnetický tiež pozdáva, ale nie som si istá, či to môžem brať za plnohodnotný nosič. Ide o to, že ja mám zjazdovky trocha daleko. Je rýchlosť nejako obmedzená??? Predsa len je rozdiel ísť niekam za roh a niekam 150km daleko.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

LIFELIKE píše:Mne sa ten magnetický tiež pozdáva, ale nie som si istá, či to môžem brať za plnohodnotný nosič. Ide o to, že ja mám zjazdovky trocha daleko. Je rýchlosť nejako obmedzená??? Predsa len je rozdiel ísť niekam za roh a niekam 150km daleko.
Na tom, co mám já, je uvedena maximální rychlost 130 km/h. Zatím jsem s tím jel nejdál cca 35 km tam a 35 zpátky maximálně 90 km/h a bylo to bez problémů. Jsem spokojený. Jen jednou se mi stalo, že když jsem chtěl odjet, tak byla střecha namrzlá. No a střechu nemůžu vzít škrabkou, takže byl trochu problém to odmrazit.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Spolujazdec
Příspěvky: 85
Registrován: pát srp 05, 2005 21:13
Bydliště: košice

Příspěvek od Spolujazdec »

U môjho nosiča je rýchlosť je obmedzená na 130 km/h, ale u každého typu to môže byť rôzne.
Musí sa dávať na suchý a čistý povrch.
Problém vznikne, keď sa ponáhľaš a práve vtedy je na aute vrstva ľadu, ktorú z okna zoškriabeš, ale zo strechy ....... .
Na Chevrolete aj na kraj sveta...
Spolujazdec
Příspěvky: 85
Registrován: pát srp 05, 2005 21:13
Bydliště: košice

Příspěvek od Spolujazdec »

Mirek,

-i
bol si rychlejší
Na Chevrolete aj na kraj sveta...
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Spolujazdec píše:Mirek,

-i
bol si rychlejší
Hurá :lol:
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Túto zimu nejako prežijem bez nosiča. Dvojo lyží dnu vojde a viac netreba. Ale na jar mienim kupovať klasický nosič, lebo chcem na tom voziť bicykel. Tak si k tomu na zimu dokúpim aj držiak na lyže.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
deathx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 26, 2005 14:53
Bydliště: Surany

Příspěvek od deathx »

Ja som mal magnety z nejakeho superaku za cca 500-600 Sk. Bol som s nimi na lyžovačke na Kubinskej holi. Po dialnici sme si to "šinuli" okolo 120 - 130 a čuduj sa svete, lyže zostali na streche. Pri prvom použití som mal "problem" s tým poistným lankom. Keď som ho privrel do dverí, prečnieval do vnútra nejakých 10 cm a keď som prešiel po nejakej nerovnosti, tak sa rozhojdal, že mi skoro rozmlátil bočné okienko :lol:
Tak som magnety posunul o nejakých 10 cm ďalej od kraja strechy a bolo to. Je pravda, že magnety sa rýchlo montujú, ale majú asi viac nevýhod. Musí byť čistá, suchá strecha (aspoň na miestach, kde sa položia), lebo inak poškriabu strechu, nie je ich možné uzamknúť, takže ich treba vždy dávať dole. Preto tiež uvažujem o normálnych montovaných nosičoch napr.: NEUMANN za cca 2800 Sk + nosič lyží asi 900 Sk a keď pôjdeme v lete k moru tak si požičiam box za 200 Sk na deň.
Chevrolet Kalos SEDAN 1.4 8V, r.v. 2005
Odpovědět

Zpět na „KALOS“