Rozměry repro - LANOS

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Rozměry repro - LANOS

Příspěvek od Mareman »

Zajímalo by mě za jaké repro konkrétně jste měnili sériové v Lanosu. Chci ale použít standartní rozměry bez úprav :!: Teď mi začal chrastit zadní reprák a když jsem ho kuchnul, zjistil jsem že má odtrženej půlku závěsu :twisted: Tak jsem ho trochu vyspravil, ale je to jen do té doby než seženu nový. Blbý je ale, že rozměry repro v autech mají bejt údajně standartizovaný, ale podle toho co jsem měřil rozteče šroubů a srovnával to s tím co maj třeba na dexon.cz, tak tam neseděl ani jeden :?
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

predne repro - priemer 12cm (meral som vzdialenost 2 skrutek priecne, nie nad sebou :mrgreen: )

zadne neviem - mam sedan
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

mrk píše:predne repro - priemer 12cm (meral som vzdialenost 2 skrutek priecne, nie nad sebou :mrgreen: )

zadne neviem - mam sedan
A nejsou standartně jen 10,13 a 16 cm ? :roll:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Mareman píše:
mrk píše:predne repro - priemer 12cm (meral som vzdialenost 2 skrutek priecne, nie nad sebou :mrgreen: )

zadne neviem - mam sedan
A nejsou standartně jen 10,13 a 16 cm ? :roll:
nie, este su 16.5cm a ja mam 17.nieco cm atd atd
tie 12cm boli origo zn. daewoo takze oni si asi vyrobili take aby hrali a vela nestali a z plastu urobili redukciu aby to tam drzalo. mozno tie repraky davali aj do nejakych low-end radiomagnetofonov, kto vie...
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

mrk píše:
Mareman píše:
mrk píše:predne repro - priemer 12cm (meral som vzdialenost 2 skrutek priecne, nie nad sebou :mrgreen: )

zadne neviem - mam sedan
A nejsou standartně jen 10,13 a 16 cm ? :roll:
nie, este su 16.5cm a ja mam 17.nieco cm atd atd
tie 12cm boli origo zn. daewoo takze oni si asi vyrobili take aby hrali a vela nestali a z plastu urobili redukciu aby to tam drzalo. mozno tie repraky davali aj do nejakych low-end radiomagnetofonov, kto vie...
Chceš říct, že je Lanos low-end? Takovej šperk :twisted: :lol: :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Mareman píše:
mrk píše:
Mareman píše: A nejsou standartně jen 10,13 a 16 cm ? :roll:
nie, este su 16.5cm a ja mam 17.nieco cm atd atd
tie 12cm boli origo zn. daewoo takze oni si asi vyrobili take aby hrali a vela nestali a z plastu urobili redukciu aby to tam drzalo. mozno tie repraky davali aj do nejakych low-end radiomagnetofonov, kto vie...
Chceš říct, že je Lanos low-end? Takovej šperk? :twisted: :lol: :mrgreen:
nie, ale tie papierove mini-repra su low-end
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Nevím jestli je to usazením repráků, ale osobně mi nepřipadne že by ty sériový hrály až tak špatně. Kdysi jsem býval na kvalitu audia vcelku náročnej, ale pro poslech při cestě bych těm reprákům vytknul hlavně slabý výšky - chce to nějaký malý výškáče na palubku, ale jinak to zas tak hrozně nehraje. Slyšel jsem v jiných autech podstatně horší zvuk ;)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

ver tomu, ze ked so ich vymenil za tiez papierove 13cm Roadstar (cca 240 CZK), tak to hralo oooovelaaaaa leeepsieeee, ale ooovelaaaa, hlavne islo o to aby to hralo cisto aj ked das radio trosku hlasnejsie
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

mrk píše:ver tomu, ze ked so ich vymenil za tiez papierove 13cm Roadstar (cca 240 CZK), tak to hralo oooovelaaaaa leeepsieeee, ale ooovelaaaa, hlavne islo o to aby to hralo cisto aj ked das radio trosku hlasnejsie
Když teda říkáš ooooooooooooovelaaaaaaaaaa, tak asi ooooooovelaaaaaaaaa :twisted: :mrgreen: :D
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Mne povodne daewoo vzadu v espere priserne huhnaju, take volaco som snad nepocul ani zo stareho elektronkoveho radia. Ale pocuvat sa to da :), aspon pri tom clovek nezaspi. A oto tu ide :).
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

ty koksoooooo :lol: ja umrem...to kde ta ucili merat reprak od skrutky ku skrutke....takze v skratke...repro su 100mm,130mm a 165mm pre upresnenie....vpredu mas klasika 10cm a vzadu v plate 165mm.... :idea:
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

od skrutky ku skrutke meriam odkedy som menil repro vzadu a kupil som o 1cm vacsie lebo som si myslel ze 16 je vzdy 16cm a vymena starych reproduktorov za nove neznamenala len: odskrutkovat a zaskrutkovat.

t.j. uz nikdy nebudem zhanat reproduktory podla rozmeru: 10cm, 13cm, ... ale podla vzdialenosti montaznych dier. a neumieraj este :lol:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

to ja aka haluz, hehe.....pomooooooooc :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

haluze mas na stromoch :lol:

kupil som dve sady 16,5cm koax repro (kazde inej znacky) a na kazde som musel robit zvlast dierky na upevnenie, lebo sa vobec neprekryvali. nastastie som si nechal tie vacsie reproduktory pretoze teraz akokolvek 16,5cm repro tam uz nijako nepripevnim. do vzduchu skrutku asi nezasrobujem. :lol: :lol:

panimajes ??? :lol: :lol: :lol:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

teeeda, tak som opat mudrejsi...odteraz kupujem repraky podla skrutiek, nie podla toho ako hraju....kua, idem tie hertze zahodit asi :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“