MATÍZ CLUB CZ

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od V.Brousek »

Skodovak píše:V.Brousek: Z mého pohledu je nutné je spíše rozšířit, a oživit :mrgreen: Z Matesů se stávají auta, které se můžou zdravit bez toho, aby si vypálily žárovky nebo tě bolela ruka od mávání. Chce to oživit Matýskářskou komunitu. :D :PP:

Na Matíze rád vzpomínám a nedám na něj dopustit. Sice to není rodinné auto, nikdy nezklamalo a pro dva bohatě stačí.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od Skodovak »

V.Brousek: Já ho koupil v neděli, jako doplnění vozového parku k mojí škodě 105, přecijen žere míň, není s ním utrpení ject 90km/h (což ve škodovce už je řev jak v závoďáku) a hlavně Matýsek se mi strašně zalíbil. Tu a tam, když čtu, jaké jsou s některýma problémy, tak mám divný pocit, ale vždy se uklidňuji tím, že minulého majitele znám moc dobře, o auto se staral, a s nespolehlivým vozem by těžko jezdil do Švícar za dcerou (z Bratislavy jezdil). Já mám s Matýskem zatím cca 200km, čistě po městě, do školy, ze školy, ke kámošovi, a podobně. A zatím mi neukázal žádnou špatnou vlastnost (lépe řečeno, zatím neodhalil nic nečekaného špatného, spíš jen dobré vlastnosti). Jsem zvyklej právě ze škodovky, takže Matiz je u mě krok vpřed. Pro mě extra moderní auto. A hlavně, ten prostor uvnitř!! -i
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od V.Brousek »

Škodovek jsem měl několik od Š1000 až po Favorita, ten byl z nich nejlepší. Porovnávat Favorita s Matízem nejde, jsou to odlišné auta. Na Matíze nedám dopustit, najel jsem s ním 90 000 km, měl jsem ho 11 let a když jsem ho prodával, tak jenom proto, že neměl klimošku, kterou potřebuji na letní dálkové jízdy. Třeba namítneš, že by šla do Matíze dodělat, což by určitě šlo, ale investovat do auta 11 let starého se mi nechtělo a navíc by motor osmistovka měla problém s výkonem. Jinak můj Matíz byl originál korejec a navíc má pečlivá údržba, garážovaný , no byl skoro jako nový. Originál výfuk, čepy - nic nebylo vytlučeno, motor běžel jak hodinky a nedělal mu problém v Chorvatsku po dálnicích 130 km/hod. Jenom ta klimoška chyběla. Matíz je perfektně s převodován, což o Hyundai i10 napsat nemohu, točí dost otáček při 130, ale na druhou stranu má silnější motor a ani klimoška mu nebere na rychlosti.
Jedině co jde Matízovi vytknout, je řazení rychl. stupňů, zejména 3 na dvojku, kde je dobré, pokud to jde špatně, naučit se řadit z meziplynem, potom je to OK.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od Skodovak »

Jo, to je jasný, klima v létě zvláště na jihu chybí. Co se řazení z 3 na 2 týče, byl jsem na to upozorněn bývalým majitelem při zkušební jízdě, a taky, když to nejde, řeším to meziplynem. Ale většinou to jde, ani to není ovlivněno teplotou motoru, i za studena tam jde většinou krásně, a cca 1 za 30x tam moc nechce. Na to jsem ale zvyklý ze škodovky, tam taky někdy některý kvalt se zabejčí, a prostě se mu nechce. Dnes, když jsem sednul do škodovky, tak jak jsem zvyklé z Matýska, měl jsem chvilku problém si zvyknout na "autobusácké" řazení. V Matizu se dá řadit pomalu zápěstím, ve škodovce to nejde. Ale myslím, že právě tím, jak jsou škodovka a matiz odlišní, je jejich kombinace ve vozovém parku vynikající. Se škodovkou se v zimě vyhrabu všude, kam chci, a zase když je hezky, a jedu dál, můžu šáhnout po Matýskovi, který jede plynule 90 (víc jsem nezkoušel, nemám dálniční nálepku, ale jak je motor tichý, a já jsem řadil podle ucha, už se mi podařilo tam těch 90 mít i na 4ku) a má ještě výkonovou rezervu, a především spotřeba ve srovnání se škodovkou, to je prostě jiný kafíčko. I ten jízdní komfort je o něčem jiném. Proto myslím, že jsem udělal dobře, že jsem Matýska vzal. :D
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od V.Brousek »

Skodovaku, tak ať ti Matíz přináší pouze radosti.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od kesko »

Skodovak tak vitaj medi nami. A ako správne hovorieval kolega Topol, ,, ať nám jezdí a nezlobí ,, . Matizek je super približovadlo.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od Skodovak »

Kesko: Pozerám bydlisko BA, čo dať niekedy menší sraz? Keď už máme Matizov a sme z rovnakého mesta :D Najradšej by som hned usporiadal nejaky menší zrazík, ale v BA zatial nikoho s Matizom nepoznám. Okrem seba :mrgreen:
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od Vazoun »

V.Brousek píše:podle mého názoru, je nutné omladit naše řady. Ahoj " Vazoun "


-i Ahoj Vazoune, ty jsi přece mladý :o)
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Zdravím kolego " Václave " a dík za poklonu ... ano cítím se tak jak cítím :o) , jenomže za půl roku mi už těch 75 křížků nikdo nesmaže. :lol:
to : Skodovaku - omladit nebo rozšířit ... členská základna je značná , ale na srazy nás jezdí už velice málo. Jsou to ti od počátku t.zv. skalní členové ... -i
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od Skodovak »

Vazoun: To je jasné, ale tak je to všude. Nikdy nepřijedou všichni. Na Simsoňáckém fóru je taky spousta lidí, ale na srazech jsme vždy 4-5. :mrgreen: Nejlepších výsledků jsem zaznamenal na Skútrfóru, kde i na pravidelným srazu pořádaným každou středu v Praze je klidně 10 lidí. :D Jinak jestli se můžu zeptat, tobě už je 74 let? To mě moc těší, že i tady se člověk setká i s lidmi staršími 40-ti let -i až se někdy uvidíme na srazu, a pokecáme, pochopíš proč :mrgreen:
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od Vypravca »

Tak ako to tu trosku sledujem, tak sme asi styria co mame Simsona.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od Skodovak »

Vypravca: To je jasné, veď nebudem do obchodu na dedine jazdiť 500m autom (ale ani chodit ma nebaví). Je to super vozítko na leto, a pár tisíc kilometroc už som na nom najazdil, vrátane dialkovej cesty na otočku z Kolína do Bratislavy (300km), a za dva týždne naspať. :mrgreen:
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Zdravím,

já Matesa koupil jako třetí auto v domácnosti.Mám Toyotu Carinu v maximální výbavě dovezenou před 7mi lety z Itálie od důchodce jako nová,prostě klika.Pak Fáčko kombika,takovej tahoun při vození harampádí na chalupu a teď Matesa původem z Německa. Vyroben 1999 výbava,2x bag,posilovač,ABS,okna v eletrice,dělená sedadla.Servis dle nálepek v motoru i na karoserii do poslední chvíle v říšskejch servisech. Před jeho koupí jsem pročetl pár recenzí na malá auta a pak koupil toto vozítko za slušnej peníz.
Matesem jsem zatím nalítal po městě asi tisícovku km. Ideální nákupní taška,ideální na parkování,A řízení s posilovačem a rejt přímo super.
Takže pokud Matez vydrží ty městský couračky nějákej pátek u nás zůstane. :D
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od 18lukin18 »

MATIZ 1999 píše:Zdravím,
Matesem jsem zatím nalítal po městě asi tisícovku km. Ideální nákupní taška,ideální na parkování,A řízení s posilovačem a rejt přímo super.
Takže pokud Matez vydrží ty městský couračky nějákej pátek u nás zůstane. :D
to jsi mě pobavil :lol: :lol: já Sparkovi také říkám nákupní taška a je to ideální do města -i -i na dálky používám své milované Avejko :PP: :PP:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od Skodovak »

Matiz 1999: To máš hezký, skoro to samý já, akorát výbava úplně jiná :D Já nemám airbagy, ABS, ani ten posilovač. Ale mám f´olie na zadních sklech :D Mě z toho nic nechybí, pač čím víc hejblátek, tím víc se toho může po.... :-D
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: MATÍZ CLUB CZ

Příspěvek od Vazoun »

Zdravím kluky Matízácký a sděluji : mám Matize SE r.v. 2002 origoš korejec a také nemá - ABS, airbagy , posilovač . Ale zase má centrál na DO , přídavná světla, denní svícení , dvoj hlasné fanfáry , střešní spoiler, otevírání kufírku a nádrže paliva na DO.
Okna v elektrice má pouze přední.
Mám jej 10 roků ... nenajezdím ročně moc, co už také lze od dědka zkoro 75 roků :o) očekávat. V průměru 7.500 tkm ročně ale spolehlivých. Ještě nás náš Matiz nikdy s bábinkou nenechal ve štychu.
A to od roku 2006 možno říci, že téměř pravidelně jezdíme každoročně na všechny srazy a nejen Olšovec a Manín. Ale zúčastnujeme se i takových těch rodinných / regionových / Východočeských a Středočeských srazů a rádi.
Koupil jsem jej " nový " tehdy za 240.000.-Kč a jsem velice spokojený do dnes. Zajištuji mu pravidelné servisní předepsané prohlídky a výměny provozních kapalin a stále jezdím do 6 lt / 100 . V zimním období o 1/2lt více.
.......................
Člen Matiz clubu reg. čís. 20 :P
Matiz SE/II.o8 r.v.07/2002 sv.zel.metlina U 38 -- STK + Emise do 07/2014
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“