NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

A jen pro zajimavost - Daewoo Schromm ma tuhle nadrz na svych strankach taky: http://www.daewoo-schromm.cz/lpg.php. A jeste popis jednotilvych casti LPG prestavby http://www.auto.sk/spravy/?clanok=1040&strana=1, i podle toho by mel byt ukazatel stavu paliva soucasti multiventilu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

PavelZ píše:
Akri píše:No pani, tak tuhle nadrz zase pro zmenu ja vidim poprve :shock:
Je proste videt, ze si jeste mladej :).

Mel sem ji ja, na Lanosu z roku 2000, ma ji i kamaradka na Lanosu z roku 2001. Oboji montovane original v Daewoo.
Ahaa :lol:
No ne, ja jen, ze mam i pod nadrzi mista habakuk a klidne se tam dostanu hadrem, kdyz to tam potrebuju vytrit, je fakt, ze vubec netusim, na kolik je litru, myslel jsem ze na 40 a to se ukazolo jako liche, pac jsem v lete do toho napechoval asi 42 litru, ale to bylo jedinkrat a jinak tam nedostanu ani 40 :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od seky »

1. LOVTEC , nádrž 47 l namiesto rezervy
2. 1ks LED -rezerva,na nádrži je budík
3. zatiaľ nie je cititeľná zmena výkonu
4. momentálne 7.8 l
5. tankujem za 20.90,-Sk,tankujem na tej istej LPG čerpačke
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Uživatelský avatar
slunicko
Příspěvky: 35
Registrován: čtv srp 17, 2006 13:48
Bydliště: Nový Jičín

plyn

Příspěvek od slunicko »

Nazdar všichni!
Také mám DAEWOO Nubira na plyn, 1,6, 2001, 4-vstřikování. Původně montované v Holandsku. Jelikož jsem u nás nemohla jezdit na plyn kvůli nějaké závadě, museli měnit celý sekvenční vstřikování. Zůstala jen původní nádrž. Dám do ní 45 l plynu, ale ještě jsem neotestovala, kolik km na to ujedu. Nádrž je místo rezervy (plynaři už nezabývali upevněním rezervy), budík je pod krytem a je umístěn vzadu, takže na něj není vidět, jedině s použitím zrcátka. Předtím jsem měla namontovaný budíček, který ukazoval, kolik je v nádrži, jenže s novým namontovaným systémem nekomunikuje, tak mi dali nový budík. Ten ukazuje pouze plnou nádrž, tak mi nezbývá, než hlídat nejeté kilometry. :idea:
igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Příspěvek od igor.ma »

A co tak sviecky? Ake sviecky pouzivate pri LPG? Obycajne, alebo specialne na LPG? Pocul som od skusenejsich, ze sviecky dokazu znizit spotrebu o 1 - 2 litre. Ja mam Lanosa na plyn, system LovaTec a origo sviecky a spotrebu tak cca 10-10,5 litra. Najblizsie tam skusim dat BRISK SILVER, co to spravi.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
Uživatelský avatar
slunicko
Příspěvky: 35
Registrován: čtv srp 17, 2006 13:48
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od slunicko »

Já osobně nevím, jaké svíčky tam mám. Můžu se zeptat v servise, kde mi opravovali auto, pak dám vědět. Také jsem zvědavá, jakou spotřebu to mé auto má.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

lpg

Příspěvek od simone »

ahoj LPG POSITIV ja mam v Nubire značku LAndi Renzo a k uplnej spokojnost. je to klasike ne sekvencia. mam najazdene na tomto systeme asi 35 tis km a v pohode. Mam športový filter , sviečky origo GM Opel pre plyn /ževraj/ neviem davali mi to v servise Chevi v KE. Spotreba asi 10l na 100km pri jezde tak 80percent mesto a 20 mimo . rýchlosť mimo čo dovoluije premávka ale nie vias ako 140.
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Ahojte LPG positiv, pridám aj ja ako "čerstvý" majiteľ Nubiry pár info

1/ system klasický Lovato, nádrž 40l v rezerve
2/ ukazatel paliva - 4 ledky v prepínači, ukazujú vcelku reálny stav
3/ stratu výkonu ešte nemôžem posúdiť, nakoľko na benzín mi to nejde - musím zaslepiť EGR ventil a snáď to bude OK...
4/ Spapá to tak 11l na 100km, ale jazdím ako taxík takže veľa studených štartov a krátkych jázd
5/ u nás v Senici sú dve čerpačky LPG, na benzínke OMV je ceny 23,30Sk a v autoškole 21,90Sk, rozdiel v kvalite nejako necítim.

Inak som vcelku spokojny, len musím vyriešiť odpojenie benzínového čerpadla aby nešlo stále i pri jazde na LPG, tak sa mi zdá že už pomaly odchádza... :cry:
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Lubinobko keď chčeš odpájať čerpadlo tak na strane vodiča dole ako je práh a predný stlpík tak tam sundaj ten plast a pod ním je zvezok káblou na odpojenie stačí napojiť cez relátko jeden hnedý ale to si treba zmerať ktorý to je no a zapojenie relé je tak že ho ovládá káblik ktorý stiahneš z LPG ventilu ktorý je v motorovom priestore teda vlastne sa to dá keď že máš LOVATO zobrať ten odpájací od vypínača zvyčajne je to modrý káblik a potrebuješ 1x rozpínacie relátko je to snadné robota tak na 15 min :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Dík moc,
rozmýšlal som že to spravím na poistke čerpadla v skrinke pri baterke, ale toto je tuším lepší nápad.
Už som také veci robil, mal som Audi 100 cigáro a LPG som si komplet zapajal sám, len bolo bez papierov (to LPG) a jednému dopravákovi sa to moc nepáčilo... :lol: :lol:
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jo tak to je dobre že si samo autíčkármechanik :lol: :lol: :lol: Ono v Nubi sme to už pár krát robili a je to pohoda lebo pod tým krytom je dosť miesta na relátko a vieš tam ntiahnúť všetky káble a hlavne je to schované a chránenéproti vode :lol: :lol: :lol: Takže Ti držím palce k úspešnej robote :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Kúpil som relátka a ostatné drobnosti a cez víkend to porobím...
(množné číslo preto lebo keď už budem v elektrike pridam relátka na predné svetlá jak tu o tom bolo už písané...)
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matias Lolop »

Ahojte , aj ja mam nubiru II r.2001 na dualny pohon . Mam ju uz skoro mesiac a zatial som s plynom velmi spokojny. Bol som uz aj na reviznej kontrole pre istotu aby som si bol isty ze je vsetko okolo LPG v poriadku. Neviem sice aka je to znacka ale tiez mam namiesto rezervy nadrz a na prepinaci mam tiez styri LEDky ktore ukazuju v pohode . Snazim sa auto rozjazdit na benzine a ked a az potom to prepnem na LPG , hlavne teraz cez zimu. V lete to asi necham stale na LPG . Vy co uz dlhsie pouzivate LPG tak mi poradte na co by som si mal davat bacha a com mam sledovat. Dakujem Vam velmi pekne za odpovede.
Daewoo Nubira II 1.6 16V r2001 LPG
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Nazdar, tak i já jsem se rozhoupal a nechal vestavět LPG

1/ sekvenční vstřikování, systém Elpigaz, montáž Gera Hradec Králové, nádrž toroid 45 (37) litrů
2/ 4 LEDky na přepínači + jedna jako rezerva, zatím ukazují blbosti, ale třeba s tím zítra něco udělají, jedu s LPG na servis
3/ žádná citelná ztráta výkonu, jede to cca stejně, děti si vzadu pochvalují, že je auto tišší
4/ zatím mám najeto na LPG málo cca 500km, spořeba mezi 8,6 a 9,2 l
5/ t.č. tankuju za 16,10 (Shell + jedna menší pumpa na cestě z práce domů), zatím nepozoruji rozdíl v kvalitě. U minipumpy v poli bych vzal jen v nouzi

Taky mám nějaký ten problém:
a/ První den po montáži LPG se mi rozsvítil check, zatím svítí, zítra jedu do Gery na diagnostiku, prý to jenom doseřídí a chybu vymažou. Nejspíš prý Lambda vyhodnocuje při přepnutí na plyn jako chudou směs. Auto ale jede normálně, nežere víc, nebýt kontrolky, nic nezpozoruji.
b/ Občas ukápne chladící kapalina, vím kde, to si zítra přetěsní
c/ nevím, jak upevnit rezervu v kufru sedanu - nemáte někdo zkušenost či nápad?? Rezervní kolo přece musí být napevno, ne?
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Já som si ju prichytil na taký držiak čo je na nem pôvodne prichytená a ten som prišrouboval na to dosku čo je v kufru a potom dotiahol tou pôvodnou skrutkou a drží to skvele :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“