NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Jura »

EGR je ventil, který v některých provozních režimech motoru přepouští část spalin z výfukového potrubí zpět do sání, kvůli ekologii, tedy emisím. S jeho špatnou funkcí mají konkrétní zkušenosti mají majitelé jiných motorů, než mám já, já mám 1.8, a to ještě před úpravou na Euro 4, která se odehrála od modelového roku 2005. Ale vadý EGR se projevuje typicky asi špatným chodem motoru, problémy s volnoběhem apod. Oprava buď výměna (řádově tisíce Kč) nebo zaslepení, ale nevím, jak je to potom na emisích. Ale hledej na fóru, psalo se tu o tom dost.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Jura »

Jo, a systém LPG mám samozřejmě sekvenční vstřikování, výrobce Elpigaz, naprostá spokojenost. Montáž GERA Hradec Králové.
Nubira 3 vyrábělo Daewoo od roku 2003 s následným přejmenováním na Lacetti od modelového roku 2005, krátce po změně z Daewoo na Chevrolet (2004). Pak už se děly jen drobně změny v interiéru a úpravy na motorech pro splnění Euro4.
Hydroštely tyhle motory řekl bych všechny určitě mají.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Vlasta »

Jura píše:EGR .....zaslepení, ale nevím, jak je to potom na emisích...
Sice nemám plyn, ale EGR mám už delší dobu zaslepený. Nevím jak moc velký problém by to byl u plynu, ale myslím si, že žádný velký rozdíl v tom asi nebude. Na emisích jsem byl naposled v listopadu a maník si liboval jak pěkně nízké emise auto má. Takže moje zkušenost je, že u motoru ve slušném stavu není zaslepení na emisích k poznání.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
mari1300
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 31, 2012 13:27

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od mari1300 »

Vlasta píše:
Jura píše:EGR .....zaslepení, ale nevím, jak je to potom na emisích...
Sice nemám plyn, ale EGR mám už delší dobu zaslepený. Nevím jak moc velký problém by to byl u plynu, ale myslím si, že žádný velký rozdíl v tom asi nebude. Na emisích jsem byl naposled v listopadu a maník si liboval jak pěkně nízké emise auto má. Takže moje zkušenost je, že u motoru ve slušném stavu není zaslepení na emisích k poznání.
hlásila ŘJ po zaslepení nějakou chybu, respektive bylo třeba nějak hejbat s elektrikou auta, nebo se to jen zaslepí a jezdí se dál?

edit: jo a to jsisi zaslepoval sám, nebos to nechal dělat v servisu?Pokud ano, co to stálo?
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Eugo »

Mate tam niekto namontovany aj ten primazavac na ventily?
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Jura »

Eugo píše:Mate tam niekto namontovany aj ten primazavac na ventily?
Ne. U Daewroletu zbytečný.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Vlasta »

mari1300 píše:hlásila ŘJ po zaslepení nějakou chybu, respektive bylo třeba nějak hejbat s elektrikou auta, nebo se to jen zaslepí a jezdí se dál?
edit: jo a to jsisi zaslepoval sám, nebos to nechal dělat v servisu?Pokud ano, co to stálo?
Jednotka nic nehlásí protože to nepozná. Zaslepení jsem si dělal sám, nic na tom není. Stačí ten ventil odšroubovat a vystřihnout ze slabého plechu stejný tvar jako má těsnění. Přidal jsem jedno těsnění a vložené to mám mezi ně aby se možnou netěsností nepřisával falešný vzduch. Podtlakovou hadičku co ovládala ventil jsem na něm nechal normálně zapojenou.
Jinak se to tady už probíralo, dej si hledat EGR ventil A necituj, když odpovídáš na příspěvek nad sebou, je to zbytečné. ;)
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Krookous »

Tak jsem se také rozhodl pro přestavu na LPG... :o)
Mám možnost buď v Libereci, Autogas Liberec, AC Stag 300 plus, nádrž v rezervě, LED ukazatel atd... Cena komplet 24.500,-
A nebo Gera Hradec systém i cena je obdobná.... -i
Na Hradec jsem tady četl pozitiva, máte někdo zkušenosti s Libercem?
Měl jsem nabídky i od Harfa - Neptun Praha, ale tam mi nabídl 28tis, popř. od Zahrádka Cvikov, ale na něj jsem četl samé negativa :/

Nějaké doporučení na firmu na severu?
Dávát FlashTube, nebo zbytečné...?
Popř. ještě něco na co si dát pozor, mít jako požadavek na servis..?

D. :PP:
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Jura »

FlashLube = zbytečnost (do Daewa/Chevroletu).
Mám zkušebnosti s Gerou v Hradci Králové (ev. jednat s p. Řádkem), mám od nich přestavbu na svým autě a kamarád na Fabii 1,2 + Hondě Civic 8G (tam je FlashLube, Hondy jsou na to háklivý), všechno systém Elpigaz, po event. počátečním doladění plyn. systému max. spokojenost.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Krookous »

Díky za tip a radu... Na kolik Tě to komplet vyšlo? Doba přestavby 2 dny?
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Jura »

Před pěti lety mě to stálo 29.500, dneska je to za 24.500 (kamarád si letos nechal dělat Hondu Civic). Auto v Geře ráno odevzdaný, druhý den odpoledne vyzvednuto.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Krookous »

Super sjedu tam... Když tomu rozumí a mají dobrý přístup k zákazníkovi, tak není co řešit :)
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od maledivy1967 »

Mám nubiru na LPG. Štartujem na LPG bez benzínu. Žere mi asi 10 Litrov LPG, chcem jej znížiť spotrebu plynu.
-To sa robí priamo na odparovači LPG na spodku zaskrutkovaním tej regulačnej skrutky??
-Na hadici LPG medzi splynovačom a motorom je ešte škrtiaca klapka plynu. Tá slúži na nastavenie akcelerácie motoru??
Poradte kde sa prestavuje množstvo plynu aby to menej žralo?? Ďakujem.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od Krtek »

Myslim že na dvoulitra je slušná spotřeba 10 litrů benzínu, natož plynu, to je zlatý. Já bych se v tom nevrtal, jestli ti to jezdí bez problémů.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: NUBIRA a PLYN (pro LPG positive)

Příspěvek od maledivy1967 »

Zdravím, už 3 týždne monitorujem a ladím spotrebu LPG. Najprv som mal 9,5 Litra LPG, potom po preladení 9,3 Litra, potom 10 Litrou. Štartujem na LPG a chcem vybrať poistku na benzínové čerpadlo aby načisto odstavil benzín pokial budem behať len na LPG. Neviete poradiť kde opatrne regulovať ten plyn a čo vtedy ovplivňujem?
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“