Spojka + spotreba

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Spojka + spotreba

Příspěvek od milosh »

Tak jak koukam, uz jsem dlouho nic nepridal do teto sekce, tak tady zase par postrehu ode me :lol:

Moje nexijka uz ma najeto pres 101 000km a mam pocit, ze spojka pomalu umira. Uz mi zabira jen nahore cca 1.5-2cm po seslapnuti, tak otazka zni kolik by asi stala vymena? Momentalne mam jeste pred jednou dovolenou a petilitry doma netisknu :D

A druhy prispevek, mam pocit, ze mi auto zacalo vic papat benal. Tankuji u Shell vzdy do plny, vzdy jsem na nadrz ujel aspon 450-500km - jezdim hlavne ve meste, ale ted stezi ujedu 400. Vetsinou tankuju kdyz zacne blikat oko, nikdy rezervu nevyjidzim uplne celou, takze bych treba jeste tech 50-80km ujel. Styl jizdy je stale stejny, jezdim jak v autoskole, obcas to prislapnu - 20-40-60-80 na petku. ;)

Auto uz neni nejmladsi, no ja taky ne :lol: a tak premyslim kde by mohla byt chyba, jestli treba v zabrzdenem pravym zadnim kole, coz se mi obcas zasekce kdyz stojim na kopci a mam zatazenou rucku :shock:

Auto pomalu zase destylinguju, brzy pujde pryc ladak, uz me nejak nebavi poslouchat to brumlani, asi starnu a budu mit radsi seriovky :lol:
Jinak mam jen sport. vlozku v motoru, svicky Brisk a jak rikam ten ladak a no a 195 pneu. TY si asi jako jediny necham, kdyz uz staly takovej majlant a mam kvuli nim udelany lemy :idea:

Za 14 dni jedu do Prahy na letiste, tak to otestuju, kde je chyba v ty spotrebe 8)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Re: Spojka + spotreba

Příspěvek od PavelZ »

milosh píše: A druhy prispevek, mam pocit, ze mi auto zacalo vic papat benal. Tankuji u Shell vzdy do plny, vzdy jsem na nadrz ujel aspon 450-500km - jezdim hlavne ve meste, ale ted stezi ujedu 400. Vetsinou tankuju kdyz zacne blikat oko, nikdy rezervu nevyjidzim uplne celou, takze bych treba jeste tech 50-80km ujel. Styl jizdy je stale stejny, jezdim jak v autoskole, obcas to prislapnu - 20-40-60-80 na petku. ;)
A tankujes furt stejny mnozstvi? Neni mozny, ze se jen nejak zmenila charakteristika toho mericiho odporu a oko blika driv?
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

ozaj a to oko je co???Mne to nikdy nesvietilo a ked som skusal kedy zacne tak ..... :roll: mi dosiel benzin :oops:
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
S.v.o.b.i.k
Příspěvky: 788
Registrován: sob úno 19, 2005 21:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S.v.o.b.i.k »

S tou spojkou mam taky problem...Když rychlejš řadim a pak ve větší rychlosti přeřazuju,tak ma trhá ve spojce a je to nic moc...Nevíte co by to mohlo bejt...Jo a taky když se zahřeje tak v motoru ta spojka strašně vrže...Poraďte...
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

fireman píše:ozaj a to oko je co???Mne to nikdy nesvietilo a ked som skusal kedy zacne tak ..... :roll: mi dosiel benzin :oops:
Kontrolka by mela zacit svitit, kdyz je v nadrzi malo benzinu. Jsou to 2 nezavisle systemy: ukazatel meri polohu plovaku v nadrzi, kontrolka je napojena na odpor, ktery je nekde u dna nadrze, pokud je pod hladinou benzinu, ochlazuje se, kontrolka nesviti, kdyz se vynori, zacne se ohrivat, jeho odpor se meni a kontrolka se rozsviti.
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

no dobre a kde teraz hladat chybu alebo co spravit aby aj som mal oko :lol:
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

fireman píše:no dobre a kde teraz hladat chybu alebo co spravit aby aj som mal oko :lol:
Me napada jedine konrola zarovky, jestli neni praskla.
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

zarovka je OK tu som pozeral a aj som menil celu palubku a nic :roll:
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den! :D
CHci se zeptat ty máš 101 000 a ještě jsi spojku neměnil? :shock:
Jinak spojka když začne klouzat tak se to nejlíp přeci pozná na jedničce nebo dvojce při rozjezdu.Když to pořádně nakrmíš a cítíš,že auto se rozjíždí pomaleji než jde motor do otáček.Ale ty brzdy by na spotřebu mohly mít vliv. :( Lanka a ostatní pohyblivé části zůstavají viset a problém je na světě.Na mém starém autě jsem tak třikrát i čtyřikrát do roka postupně shodil kola a všechno prostřík silikonem s grafitem ;)
Měl jsem to už pak natrénovaný jak na F-1.Za hoďku lanka,třmeny,svlaky
a paráda. :)
Tak ať nám jezdí a zlobí co nejmíň! ;)
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

ja mam teraz druhy motor ktory ma 102.000 ked mi ho menili vraveli ze spojka je OK.a predchadzajuci majitel ju tiez nemenil :D
uz nezlobi :D uz sa ma nazlobila dost ;)
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

to milosh: tak zhod zadne koleso a brzdu precisti. za pol hodku to mas precistene
Peugeot 307 Break, 1,6, 110k
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Radmont píše:to milosh: tak zhod zadne koleso a brzdu precisti. za pol hodku to mas precistene
Panove diky za rady, nebude to slozity? Nikdy jsem to nemenil a zase takovej mekanik nejsem :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Na Daewoo sem to nedelal (predpokladam ale, ze to bude stejny), ale na Fiatu sundas kolo, buben pak na naprave drzi na 2 srouby, pak jde normalne stahnout a muzes to rozhejbat, buben zacistit jemnym smirkem.
olin

spojka

Příspěvek od olin »

a co zkusit změnit nastavení mechaniky pedálu spojky aby zabírala v jiné poloze a lépe,u mě to šlo a hned se mi zdálo,že mám lepší spojku
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spojka

Příspěvek od milosh »

olin píše:a co zkusit změnit nastavení mechaniky pedálu spojky aby zabírala v jiné poloze a lépe,u mě to šlo a hned se mi zdálo,že mám lepší spojku
no pokud by to slo to by bylo cool ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“