brzdy

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

míša

brzdy

Příspěvek od míša »

cau kluci, mám problém.Před rokem jsem koupila nexii 1.5 8v sedan.
Celý rok mě trápí brzdy.Auto mám každý mesíc v servisu ale nikdo to není schopen zpravit.Vyměnily mi snad uz cele brzdy ale brzdy se pořád zadrhavají, pískají a přehřívají. poraďte mi prosim co stím dík.Jinak nexia je docela dobrý auto, a stránky jsou super. Míša
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Miso, s tim ti asi neporadim, ale zkus napsat odkud jsi a poradime ti nejakyho dobryho opravare nebo pripadne, clena, ktery je z tveho okoli a mohl by ti pomoct. Nebo se zaregistruj do klubu a hned budes mit vetsi prehled a ostatni i o Tobe, kdyz napises, odkud jsi. Nexiarce kazdy jiste rad pomuze :wink:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Míša

brzdy

Příspěvek od Míša »

Jsem z Brna a opravářu jsem uz vyzkoušela mraky.Minulí týden jsem nexii dala do autorizovaného servisu Daewoo a tam mi řekli že mi vymění komplet celé brzdy. :(
maros

brzdy

Příspěvek od maros »

Raz som vo fore uz o tom pisal.Brzdy su slaba stranka nexie.Najcastejsou pricinou poruch je zaseknute cele brzdove prasiatko.Nexia ma (oproti napr.Lade) jednopiestikove brzdy a aby bol dosiahnuty rovnomerny tlak na vonkajsiu i vnutornu stranu br.kotuca, cele prasiatko sa volne pohybuje dnu a von na akychsi kolajnickach valcoveho tvaru( plavajuci system)Avsak toto zvikne zatvrdnut(hlavne ak su poskodene manzety alebo chybaju ciapocky) a potom po vymene dosticiek cely system nesadne a brzdy sa vyhrejú, deru sa len z jednej strany, zdeformuje sa kotuc,a zuholnateju dosticky.Výsledkom byva mykanie volantu, slaby brzdny ucinok a piskanie.Riesenie?Tazko povedat.Uplne rozobrat,osustruzit kotuce,vymenit oblozenie(nie za najlacnejsie-piska) a hlavne rozhybat tie valceky a namazat,ale pozor, nie brzdove piestiky lebo tie mozete leda ak tak poje..
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

taky jsem nekde cetl, ze na nexii je mozne dat i brzdy z Opla Corsy, pro fanousky sportovni jizdy brzdy z modelu GSI
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Problém s přehříváním předních brzd jsem měl taky a šlo o následující. Pístek v brzdě a kterém jsou nasazeny dva kroužky. Byly již ztrdlé a tak to nechodiĺo správně. Lze vyměnit buď celý pístn nebo jen gumičky. :roll:
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Zrovna včera jsme to s Pecou řešili nad kofolou.
Pojedu dát Nexii do servisu a vznesu na ně požadavek, ať vymyslí, jaké jiné brzdy (z Opela) by tam šly narvat. Napíšu, jak jsem pochodil.

Míšo, já jsem taky z Brna. Kam dáváš Nexii do servisu??

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

Pro Brnaky doporucuji tento servis[na jakekoliv auto od trabanta az po imprezu]:

Autodilna Libor Cvrkal Slatina Tel: 603 276 309
Řípská ul. č. asi 13 nebo 15 - když jedete po řípské směrem od brna do slatiny tak č. 13a po prave straně je nepřehlednutelny VW a Audi Autosalon Porsche Brno. Hned první areal za nim (oploceny modrym trubkovym plotem) ma dva vjezdy...Vjedete tim druhym dovnitř a projedete pořad rovno až dozadu...asi 50m a jste tam.

Toto je jediny autoservis v Brně ktery navštěvuji, přestože to mam přes cele brno...
Kdykoliv cokoliv potřebuji, tak jsou schopni to vyřešit a k tomu celkem rychle a hlavně podle me i mnohem levneji nez kde jinde...
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Míšo, stav se někdy na bruslák na Vodovu (Kr. Pole), můžeme udělat Brno Nexia mini-sraz :lol:

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

No přesně tak!!! :D
Napiš kdy maš čas a sjedem se tam...
Ja jsem tam skoro nonstop(pracuju tam) a Ivan bydli za rohem..
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

Když už jsme u toho tak i vy ostatni, kdo jste z Brna a okoli mužete přijet na kousek řeči a kofolu :PP:
Jiří Olomouc

Brzdy na Nexii

Příspěvek od Jiří Olomouc »

:( Tenhle problém bohužel znám také, má vlastní žena Dáša po koupi Nexie v autobazaru jezdila cca 14 dní, pak odešly brzdy levého kola tak že se teplem roztekl i ozdobný kryt :evil: .
I zavolala svého muže, Jiříka samozvaného mechanika :? , ať něco provede :-? .
jiřík tedy v Auto kely zakoupil sadu destiček a po demontáži zjistil totálně zatvrdlý váleček :cry: .
:evil: pod hrozbou studených večeří jsem celou brzdu demontoval a střídavě šlapáním na brzdu a mačkáním velkými sikovkami za bohatého přispění lubrikačního spreye (mazacího s vysokou vzlínavostí) a všeléčící brzdové kapaliny váleček rozhýbal :P . Chce to trpělivost, ráno jsem začal a večer za tmy skončil :!: . Bez perfektního rozhýbání a vyplavení prachu a rzi nemá smysl brzdy skládat!
:idea: Prvním příznakem zadírajícíse brzdy je, že při couvání pod plynem jehož míru sešlápnutí má řidič v noze najednou auto trvale chcípá a chce pro stejný úkon více plynu. Důvodem je právě neodbrždění, které se VŽDY u tzv. servobrzdy projeví její větší účinností při zpětném chodu ;) .
Tak že .... já už mám opět teplé večeře ... někdy. Když umeju nádobí. A když nechodím do hospody. A když udělám - to tu psát nebudu.
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Před chvílí jsem se na www.kadett.cz díval na rozhýbání brzd a je to tam velmi pěkně nafocené a popsané. :lol: :lol: :lol:
Linox
Příspěvky: 15
Registrován: úte bře 02, 2004 10:39

píst hlav. brzd. válce

Příspěvek od Linox »

také jsem měl problémy s brzdami, ale závada byla v hlavním brzdovém válci. koupil jsem nejdřív jenom píst original daewoo, ale nakonec jsem radši vyměnil celý brzdový válec. takže mi píst zbyl úplně nový.
proto bych ho chtěl prodat. nový stál 3.800 Kč, na ceně se dohodnem.
dík Linox
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepe »

milosh píše:taky jsem nekde cetl, ze na nexii je mozne dat i brzdy z Opla Corsy, pro fanousky sportovni jizdy brzdy z modelu GSI
Asi jo :lol: ,
korejci na Nexie montovali 3 druhy brzd, asi mam na ně kliku, protože mně tam zrovna pasujou destičky z Corsy (rv.95 - GLX 16V sedan), takže jsou možná stejný jako na Opelu Corsa.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“