Espero vs. LPG

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Espero vs. LPG

Příspěvek od palladin »

Ahojte. Mam otazku. Mozem mat zadarmo splynovac (chlapik ho mal namontovany v Suzuki) a ide o to ci sa to da domontovat tak aby som mal k tomu papiere, alebo aky je postup?
Resp. ci sa to da zlegalizovat alebo to budem musiet mat stale nacierno...
Reklama
 

Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Bez homologizacie a certifikatu by so si plyn do auta nepchal :!: :arrow:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Ide o to ze ak ten splynovac ja taky typ co sa bezne predava ci sa to da "zlegalizovat"
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

já myslim že když ti ho tam dá firma která plyn dělá tak jo. Oni by snad i poznali, jestli je ten typ schválenej. A krom toho potřebuješ ještě pár věcí (třeba nádrž co stojí kolem 5 a více tisíc)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Prave finta je v tom ze mi to chce dat komplet aj s diskovou nadrzou a vraj ten splynovac drahy (30tis.), len neviem znacku.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

palladin píše:Prave finta je v tom ze mi to chce dat komplet aj s diskovou nadrzou a vraj ten splynovac drahy (30tis.), len neviem znacku.
Nesmysl. Splynovač je prkotina za pár kaček (odhadem do 3-5 tisíc). Na moderních je nejdražší asi elektronika a vstřiky a práce je taky nejmíň 1/4 z celkový ceny přestavby. Pokud to můžeš mítzadarmo tak to ber a jed se optat někam, kde by ti to namontovali a oni už poraděj.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Dik za info len dufam ze nenarazim na stare zname : Na Slovensku je to tak ...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

K tomu splynovacu a nadrzi (odporucam zobrat obe, aj s ventilmi, rurky ti daju nove pri montazi) potrebujes taky dvojharok nieco ako montazny list. Bez neho je legalizacia pouzitych veci asi nemozna. Najlepsie sa ale spytat v niektorej montaznej firme co vsetko potrebujes aby si to mal legalne.
Ja teraz riesim ten problem, ze predosly majitel bol lempel rovnaky ako Ti co mu namontovali plyn, takze papiere hned po prichode domov zahodil (zaujimalo by ma ako potom o dva roky presiel bez nich STK :( ) no a tak jazdim s legalno nelegalnym lpg. V technicaku sice je, ale je mi to prd platne, lebo nemam revizku a ani ju neziskam. Cakam ci sa to podari vybavit cez fotokopiu toho dvojharku ktory ostava na odbore dopravy, ale uz cakam dva tyzdne a ziadne info od montaznika tak dufam, ze len stratil cislo.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Tak mi dneska volal chlapik z lpg servisu, ze papiere su pripravene, takze by uz konecne mal jazdit plne legalne, ale ako sa hovori nekric hop kym ti ... Radovat sa budem az ked ich budem mat v rukach a k tomu revizku.
Ale dolezity poznatok je, ze papiere idu ziskat nove.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ja som chcel demontovat a nasledne predat lpg ktore mam legalne. Pytal som sa na to ci sa to moze namontovat do ineho auta. povedali ze nie. Take su vraj zakony v SR.Toto mi odpovedali na urade kde sa tieto prestavby prihlasuju. A este ak by som to chcel demontovat a znovu dat papiere do poriadku, tj. aby som nemal v tech. preukaze LPG vraj musim mat potvrdenie od odborneho servisu ze to demontovali, nasledne ist na STK a potom na policiu vybavit novy TP.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

AHOJTE kupil som espero aj s plynom.Je normalne ze je ten plyn citit aj v aute pri jazde alebo je nieco nie v poriadku.Za radu dakujem
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Anonymous píše:AHOJTE kupil som espero aj s plynom.Je normalne ze je ten plyn citit aj v aute pri jazde alebo je nieco nie v poriadku.Za radu dakujem
Zakaz koureni v aute :lol: Normalni se me to nezda, zajed co nejdriv do nejake firmy co dela lpg, a nech si system prohlednout, maji na to pristroj , ktery umi signalizovat unik plynu. Me to delali dokonce i v stanici STK pri kontrole technicky.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Rumcajz
Příspěvky: 329
Registrován: ned zář 25, 2005 18:22
Bydliště: Martin, SR
Kontaktovat uživatele:

LPG

Příspěvek od Rumcajz »

Zdravim,
neda mi sa nezapojit do temy ohladom LPG.
Ja mam espero 2,0liter s LPG legal a dal som za to pred tromi rokmi v Sturove komplet nove aj montaz 28papierov.
Pred dvoma mesiacmi som kupil druhy kus, tiez 2,0liter a zohnal som si LPG diely starsie za 4tis komplet a praca ma stala 8tis BEZ papierov. Rozhodol som sa preto bez papierov, lebo nevidim dovod preco s papiermi. Za tie tri roky pouzivania, a nie som sviatocny vodic, aj par krat aj dost ma zabki zelene chytili a nemali ani naznak sa pytat alebo kontrolovat LPG, maju to na haaaaku.
Keby este nejake info ste chcešli tak piiiiiiiiiiiiiiiiiicte mi
ADIOS
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

to je fakt že jsem snad neviděl lopicajty koukat na plyn v TP.. jenže pro svojí jistotu si na tu revizi za 200 Kč každej rok zajedu a alespoň vim že kdybych bouchnul má ten montér nějakou zodpovědnost a moje rodina se může na něm zkusit hojit.
Vlastně jednou se mně ptali jakto že nemam v TP atest o foliích na okna, že to tam má bejt asi jako tam mam montáž LPG... Takže si asi všimli.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

PeterMT => podla inzeratu co si sem daval som si nie isty ci mas vobec legal motor :), ale o to tu nejde. Tu id Oto :) a o to, ze kym je uradnik na DI pozorny a informovany, tak legalne do 2litra plyn nedas. Aspon nie na slovensku ako hromadnu prestavbu a verziu s mixerom. Samozrejme viem o jednom pripade ked si to uradnik nevsimol, ale to zavisi od mesta a konkretnej osoby.
Ja mam lpg tak pololegalne, pretoze jednak nemam nalepku (furt ju zabudnem kupit) a v papieroch mam vdaka predoslemu majitelovi bordel (mam len jeden dovyrabany papier a k nemu nic na OU), este ze viem o dvoch dielnach, kde mi na to vystavia papier o kontrole, takze je to v pohode.
Predosly majitel to dal zamontovat a doma slahol papiere do kuta a nestaral sa o ne, ani na kontrole po roku nebol. A nik ho za to nepokutoval. Ani odomna zatial ten protokol nechceli, ale kdesi v BB uz na tom niekto "usetril".
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“