Kalos je spolahlivé auto

Moderátor: Blue Lanos

Duľa Peter
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 17, 2005 14:31
Bydliště: Bulíkova 11

Kalos je spolahlivé auto

Příspěvek od Duľa Peter »

Mam Kalos asi rok a 11000km a je bez chyby okrem zvukov ktore idu z prevodovky,ale to je tovarenska vada.Pomaly a iste mu vylepšujem dizajn ale dosť ťažko sa hladaju tuningové veci.Ked niekto vie o niečom tak nech mi napíše. :D :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Me by zajimalo zda nekdo mate moznost srovnani Kalos vs. Hyundai Getz?

Pisou ze Getz je v mnoha ohledech lepsi a designove se mi taky libi vic, tak co vy na to? Teda ne ze bych si ho kupoval, jen me to zajima ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

milosh píše:Me by zajimalo zda nekdo mate moznost srovnani Kalos vs. Hyundai Getz?

Pisou ze Getz je v mnoha ohledech lepsi a designove se mi taky libi vic, tak co vy na to? Teda ne ze bych si ho kupoval, jen me to zajima ;)
Mnooo, jako,jakmile sem si sedl do Getzu,tak mi spadla čelist z toho prostoru... Jako,neříkám,že jsem odpůrce Škodovek (ale sem :lol: ), tak je v tem možná i víc mista než ve staré Octavce (ne te nejstarší,ale myslím třeba rok 2000)... :lol:
Každopadně by mě zajimalo srovnání Kalos vs. Getz ;)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

milosh píše:Me by zajimalo zda nekdo mate moznost srovnani Kalos vs. Hyundai Getz?
Pred tým než som kúpil Kalosa, pozeral som aj Getz. Viezol som sa v predvádzačke s motorom 1,3, výkon si nepamätám, ale prišiel mi dosť podobný ako Kalos 1,4 8V. Motoricky sú na tom zhruba rovnako.

Radenie mi ale prišlo lepšie v Getzi, nebite ma:-)

Čo sa týka miesta, tak sú na tom myslím veľmi podobne. V Kalose HB som ani poriadne nesedel, ale vnútro je asi rovnaké ako v sedane. Dizajn interiéru sa mi osobne viac páči u Kalosa, Getz, mi ale prišiel bohatší na odkladacie miesta a celkovo praktickejší.

U Getzu ma lákala prítomnosť ABS, ale cena bola o cca. 45 tisíc vyššia, tak zvíťazil Kalos bez. Údaj o cene berte z rezervou, lebo som bral akciový kus.
Naposledy upravil(a) mipo dne ned kvě 22, 2005 18:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

Osobně můžu říct že když jdu po Teplicích tak vidím hodně Kalosů a jen pár Getzů, jenže jakmile se objevim Děčíně tak mi připadá že je tam víc Getzů než obyvatelů a tak mi to nedalo a musel sem si Getze trochu proklepnout. Taky to bylo tim že v DC je solidní Autodeeler jenom Hyunday. Svezl sem se se známim a řekl bych že na místa řidiče a spolujezdce je to tak nějak stejný, to ale neplatí na zadních místech a v kufru. V této kategorii vyhrává spíš KALOS. Momentělně bych řekl že poměr výbyvy/ceně hraje trochu ve prospěch Getze , ale jenom decentně, ale to se určitě spraví. Desingově se mi tede líbí kalos asi tak 3x víc Getz mi příjde něco jako hezkel kulatej trabant
Návštěvník

Re: Kalos je spolahlivé auto

Příspěvek od Návštěvník »

Duľa Peter píše:Mam Kalos asi rok a 11000km a je bez chyby okrem zvukov ktore idu z prevodovky,ale to je tovarenska vada.Pomaly a iste mu vylepšujem dizajn ale dosť ťažko sa hladaju tuningové veci.Ked niekto vie o niečom tak nech mi napíše. :D :D
Ake zvuky mas na mysli? Mozes to upresnit?
kalos74
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 08, 2005 12:09
Bydliště: Bratislava

Kalos

Příspěvek od kalos74 »

Mam Kalosa 1,2 a mam ho necela dva roky a najazdene ma 18500.Stale mi svieti kontrolka motora ( check).V servise mi uz robili vsetko mozne,naposledy ho tam mali tri tyzdne a pomali spravili komplet generalku motora a on zas svieti.Ked jazdim po meste tak zhasne,ale ked na dialnici idem tak 120 hned zacne svietit.Uz naozaj neviem co mam robit
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalos

Příspěvek od mipo »

kalos74 píše:Mam Kalosa 1,2 a mam ho necela dva roky a najazdene ma 18500.Stale mi svieti kontrolka motora ( check).V servise mi uz robili vsetko mozne,naposledy ho tam mali tri tyzdne a pomali spravili komplet generalku motora a on zas svieti.Ked jazdim po meste tak zhasne,ale ked na dialnici idem tak 120 hned zacne svietit.Uz naozaj neviem co mam robit
Skúšal si zmeniť servis?
kalos74
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 08, 2005 12:09
Bydliště: Bratislava

Re: Kalos

Příspěvek od kalos74 »

mipo píše:
kalos74 píše:Mam Kalosa 1,2 a mam ho necela dva roky a najazdene ma 18500.Stale mi svieti kontrolka motora ( check).V servise mi uz robili vsetko mozne,naposledy ho tam mali tri tyzdne a pomali spravili komplet generalku motora a on zas svieti.Ked jazdim po meste tak zhasne,ale ked na dialnici idem tak 120 hned zacne svietit.Uz naozaj neviem co mam robit
Skúšal si zmeniť servis?
Ano uz som ho mal vtroch servisoch
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

CHECK

Příspěvek od Tompetr »

měl jsem podobný problém a nakonec přebrušovali vstřikování, nebo tak něco. Omlouvám se za netechnický výklad. Vzalo to asi 14 dní a od té doby nic. Psal jsem o tom v tématu "hrčení převodovky" Ale bylo to jednoznačně diagnostikováno na počítači. Provedli to v CHEVY Ostrava. Tak můžu jenom doporučit.....
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Tak o těchle závadách mi řikal minule při odtahu muj mechoš. Prej musí skoro každýmu kalosovi zabrousit hlavu a přehrát program jinak hází ŘJ závady. Jo a prej už jim začínaj odcházet čepy nebo ramena, nevim přesně, nprostě něco na nápravě.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Krtek píše:Tak o těchle závadách mi řikal minule při odtahu muj mechoš. Prej musí skoro každýmu kalosovi zabrousit hlavu a přehrát program jinak hází ŘJ závady. Jo a prej už jim začínaj odcházet čepy nebo ramena, nevim přesně, nprostě něco na nápravě.
To je ale docela hruza ne? :cry:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Krtek píše:Tak o těchle závadách mi řikal minule při odtahu muj mechoš. Prej musí skoro každýmu kalosovi zabrousit hlavu a přehrát program jinak hází ŘJ závady. Jo a prej už jim začínaj odcházet čepy nebo ramena, nevim přesně, nprostě něco na nápravě.
Kurňa, nestraš!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Moj svokor ma kalos sedan a tiez ma riadne problemy.Kazdu chvilu sa mu rozsvieti nejaka kontrolka. :lol: :lol: A to chcel poriadne auto na dochodok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

jak to sleduju, je vzdy lepsi koupit novy auto az po tak minimalne dvou letech, kdyz se uz trosku vychytaj mouchy, soudim podle prispevku vyse a nesmim zapomenout ani na Krtka, taky mel novej stroj a problemy.. :roll: sakra :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Odpovědět

Zpět na „KALOS“