Xenonove svetla.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Xenonove svetla.

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Do nasej "novej" Leganzy mi kamarat ponuka kupu a montaz xenonovych vybojok,komplet starter,kable atd. Cena 7.000,- Sk bez zasahu do paraboly,naviac vyvrta len dve diery do zadnych plastovych krytiek na svetlach a dorobi dve priruby na presne osadenie xenonovych vybojok namiesto povodnych H1 ziaroviek. Co na to hovorite?
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Je to hezký ale asi ti to nebude svítit jak ma.Ja je tam totiž mam a za žádnou cenu se mi nepodařilo udělat to tak aby ten lom světla byl spravnej tedy bez dalšího odrazu.Prostě je hodně světla i nad lomem a to oslnuje.Seřízene to samo je,ale parabola to asi nedokáže odrazit.Ale třeba se mýlím a dělam něco špatně.Jinak to svítí hodně dobře.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

Ptal jsem se v Brně na xenony do nubiry.....totéž: 6000,-Kč. i s prací a se zárukou...
PECA
Daewoo Nubira II Kombi r.v. 2001 CDX 2,0 16V troška tuningu a hudby ;-)
Fiat Punto 1,7TD 3dver. r.v. 1994 žádný tuning a hóóóódně hudby
Honda VFR 800 r.v.1999 miláček, troska tuningu, výfuk pod sedlem atd...
TonB
Příspěvky: 24
Registrován: pát říj 01, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od TonB »

palikx píše:Je to hezký ale asi ti to nebude svítit jak ma.Ja je tam totiž mam a za žádnou cenu se mi nepodařilo udělat to tak aby ten lom světla byl spravnej tedy bez dalšího odrazu.Prostě je hodně světla i nad lomem a to oslnuje.Seřízene to samo je,ale parabola to asi nedokáže odrazit.Ale třeba se mýlím a dělam něco špatně.Jinak to svítí hodně dobře.
Největší problém je že originální xenonová světla jsou dynamicky naklápěna podle polohy vozidla. Když dáš xenony na místo obyčejných žárovek, svítí to hezky, ale ostatní řidiči co jedou proti tobě toho moc nevidí :shock: Taky to může vadit na STK. Každý musí zvážit jestli mu to za ty problémy a peníze stojí. Je fakt že Leganza nějak světelně neexceluje, ale já to raději vyřešil pomocí trochu silnějších žárovek. Xenony to nenahradí, ale trochu lepší to je.
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Ta Leganza nesvieti az tak zle. Xenony bez naklapania urcite oslnuju,ale vezmite si napr. taku Fabiu. Ma tovarenske normalne klasicke H7 a ciru optiku a ako oslnuje? Montaz xenonovych vybojok bude prevadzana na presne miesto povodnych H1,bez zasahu do paraboly a nastavovania. Ked nebudem spokojny a vodici oproti mne budu stale blikat,ze oslnujem,vymontujeme ich. Na STK chodim vzdy po znamosti,tam problem nebude. A hliadka na ceste nevie,ci tam su od vyroby alebo dodatocne.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Já se na tohle ptal jednoho nového technika na STK kterej nám dělá problémy jak je ještě mladej a nezkušenej tak hned za všechno chce vyhazovat a na dotaz co by dělal řekl že neví a že to asi není napsaný ve výbavě takže by mě asi nevyhodil jelikož by si toho ani nemusel všimnout ;)
Jolan

Příspěvek od Jolan »

Pri tych xenonoch vraj ide o to ze maju inu ohniskovu vzdialenost ako normalne ziarovky a preto svietia od buka do buka. Je o tom dost napisane v niektorom autotuningu ale teray presne neviem v ktorom. Niektore z poslednych troch cisel.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

A co xenony do nexie? to by byl mazec :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Do Nexie by musel ist Bi-xenon alebo Xenon-halogen,nakolko Nexia ma spolocnu ziarovku pre stretavacky aj dialkove svetla. A nema ciru optiku,takze asi by to nebolo dobre. A bolo by to asi drahsie nez do tych svetiel,ktore maju oddelene ziarovky - Espero,Leganza atd.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Přesně jak píše Rado tohle je běžný problém světel používajících H4 žárovky
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Taaak po dlouhe dobe ozivuji tema nebot me to uhodilo do ocicka a objednal jsem si dnes prestavbovou sadu H1 xenony s teplotou svetla 8000k za myslim super cenu 3690kc to bude svetylko... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Hanzy píše:Taaak po dlouhe dobe ozivuji tema nebot me to uhodilo do ocicka a objednal jsem si dnes prestavbovou sadu H1 xenony s teplotou svetla 8000k za myslim super cenu 3690kc to bude svetylko... ;)
no pokud mas ostrikovace svetel a naklapeni svetlometu tak to bude ok, pokud ne tak to budes mit na STK co vysvetlovat, proto jsem do toho nesel u svy astry, je s tim dost sr*ni a uz sjem vyrostl z "tuningovani", stejne to sou vyhozeny prachy co se ti pri prodeji auta nevrati.. :roll:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Xenony nejsou zdaleka nejaky tuning ale je to o tom lepe videt a to o hodne pokud si jel nekdy s autem s xenony dal HID sada je tak asi jako radio mobilni takze resi problem stk i to ze muzou jit se mnou do dalsiho auta... ;) Takze ani jeden argument proti neobstal... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Hanzy já neviem ale mám dosť dobré vztahy s STK a tentokrát súhlasím s Miloškom tady u nás by si neprošel pretože na Leganza sa naklápanie nedá zrobiť apropó jazdím momentálne z dvoma xenonama a to OCTAVIA 2 a SUPERB no a tak Ti poviem že večer to ide ale keď je šero tak vieš čo vidíš prd ale Ty tomu aj tak neveríš tak zlom vaz doteraz som tvoje úpravy vrelo schvaloval ale na toto si daj pozor lebo to čo má BMW to nedosiahneš a vážne tieto domáce úpravy stoja za prdlačku vlastne chybu to má hlavne v tom naklápaní :D :D :D Tak sa drž a rob ako myslíš len v tomto ťa nepodporým xenon nieje proste až tak dobrý ako ho vychvalujú já som s Silvestarkami nadmieru spokojný a vidím a to je hlavné :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D To to ber však ako môj osobný názor :D :D :D
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Jeee na stk preci chodi clovek a neeee auto a kdyz se to zmeni tak to radeji napisu velkym JE TO OTAZKA 5 MINUT A JSOU TAM PUVODNI H1!!!!!!!Pehacku jen jestli nejsi seroslepy ze nevidis v seru xenonama to nebude... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“