mozna budouci majitel lanose, mam par dotazu :)

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

mozna budouci majitel lanose, mam par dotazu :)

Příspěvek od smidra »

zdravim,

zacal sem s pritelkou uvazovat o koupi auta a lanos nam celkem hodne padnul do oka, procet sem si forum, ale presto bych mel par dotazu, jestli bude nekdo tak hodnej a odpovi mi :)

mam nabidku na koupi lanose r.v. 1998, 1.5i, najeto 70 000, cena asi 90 000, 5 dveri, jedna se zrejme o vybavu S a prave k tomu smeruje muj dotaz... auto ma udajne (jeste sem to nevidel) airbagy i ABS, ale nema dalsi veci, ktery bych tam rad mel, a to central a el. okna (staci predni). tady bych rek, ze se to tam snad da za par penez nechat dodelat, ale neni tam otackomer. to je vec, ktera je pro me celkem zasadni (to auto neznam a chci ze zacatku vedet, kolik to kdy toci a hlavne se s tim bude ucit jezdit ma mila...).
tusi plz nekdo, jestli je moznost do lanose ten otackomer dodelat (zamenit za hodiny, nebo co tam misto toho bude) a kolik by to realne mohlo stat? taky bych byl vdecnej za odhad ceny toho dalkovyho centralu a oken, pripadne dalsi rady ohledne nakupu. dik moc, doufam, ze ze me bude stastnej majitel :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

miesto otackomera tam nie je nic - len ostatne ukazovatele (stav nadrze, teplota motora) su inak rozmiestnene.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

No takhle :D Ked tam mas ABS a ABG tak to asi S nebude. Co sa tyka tvojho dotazu tak vsetko zminovane sa praveze DA dodelat ale take ABS or ABG by sa mooozno dalo ale pekne bys sa zapotil alebo prehnul v cene. Takze ak je afto zachovale a poznas povod naj. po 1 majitelovi tak s takymi vlbostami jako je central alebo el. okna nema cenu sa zapodievat. Central ti tak spravi hocikto, el. okna taktiez predavaju sa aj tie origo spinace co sa montovali u rocniku 98 do stredovej konzoly. Mozno su tam aj kable :oops: No a otackomer sa tu resil uz ako pisal petrm staci si vymenit tu cast a nacvaknut na konektor a jedes nic netreba dodelavat naviac :idea:

Taakze moj verdikt je, ze ak je v super stave tak by som ho ja bral nakolko ma ABS aj ABG co ja nemam a uz nedodelam :cry:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Re: mozna budouci majitel lanose, mam par dotazu :)

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:zdravim,

zacal sem s pritelkou uvazovat o koupi auta a lanos nam celkem hodne padnul do oka, procet sem si forum, ale presto bych mel par dotazu, jestli bude nekdo tak hodnej a odpovi mi :)

mam nabidku na koupi lanose r.v. 1998, 1.5i, najeto 70 000, cena asi 90 000, 5 dveri, jedna se zrejme o vybavu S a prave k tomu smeruje muj dotaz... auto ma udajne (jeste sem to nevidel) airbagy i ABS, ale nema dalsi veci, ktery bych tam rad mel, a to central a el. okna (staci predni). tady bych rek, ze se to tam snad da za par penez nechat dodelat, ale neni tam otackomer. to je vec, ktera je pro me celkem zasadni (to auto neznam a chci ze zacatku vedet, kolik to kdy toci a hlavne se s tim bude ucit jezdit ma mila...).
tusi plz nekdo, jestli je moznost do lanose ten otackomer dodelat (zamenit za hodiny, nebo co tam misto toho bude) a kolik by to realne mohlo stat? taky bych byl vdecnej za odhad ceny toho dalkovyho centralu a oken, pripadne dalsi rady ohledne nakupu. dik moc, doufam, ze ze me bude stastnej majitel :)
Podle toho co jsem pochopil, tak otáčkoměr by neměl být problém připojit i do verze bez něj. Na kolik to přijde ale netuším, stejně tak kolik stojí ten budík. Rozdoně bych ti ale otáčkoměr doporučoval, Lanosu sluší ho držet kolem 2500 otáček a už kolem 2000 začíná pokopávat, coř třeba felda ve které jsem jezdil dřív nedělala. Lanos se musí o krapet víc vytáčet. Já mám Lanose asi měsíc a půl a je to přibližně to samé jak míníš koupit ty ;)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

ooops, sorry, nenapadlo me si ten otackomer vyhledat :/ zejtra si to nastuduju :)

super stav to snad bude, je to po prvnim majiteli zabavenej leasing. navic to kupoval automechanik puvodne pro svoji sestru, takze ten si to asi prohlid... na hrabani se v aute sem lama, ale vymenu palubky snad zvladnu ;) doufam, ze mi trochu slevi, rad bych se i s tem aupravama vesel do 100 000 kc...

diky moc za rady :)
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:ooops, sorry, nenapadlo me si ten otackomer vyhledat :/ zejtra si to nastuduju :)

super stav to snad bude, je to po prvnim majiteli zabavenej leasing. navic to kupoval automechanik puvodne pro svoji sestru, takze ten si to asi prohlid... na hrabani se v aute sem lama, ale vymenu palubky snad zvladnu ;) doufam, ze mi trochu slevi, rad bych se i s tem aupravama vesel do 100 000 kc...

diky moc za rady :)
Já kupoval 1,4 HB rok 99 - servo, klima, centrál, imo, el. přední okna, najetých 50 tisíc........a chtěl za to 99. Dal se stáhnout na 90, takže jsem spokojenej ;)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

takze ten otackomer ta vyjde asi na 2000 korun, ako ho vymenit sa tu uz pisalo takze to si pozri.
k tomu rocniku a cene ako uz spominal Blue, nebude to asi vybava S, pretoze tam mas uz ABG a ABS, to mali iba verzie vo vybave SX a pripadne nejake extra vybavy ako ma richhi. Podla toho co pises by to mohol byt docekla dobry kus, a ked uz to kupujes po automechanikovi mohlo by to byt dobre len neviem este dovod preco ho predava.

Ak by si ho kupil tak ta vytam medzi majitelmi aut znacky Daewoo a ak nie tak ta vytam aspon u nas na fore ;) ;)
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

Tak a tu je par foto paluboviek s a bez otackomera
s otackomerom (petrm)
Obrázek

bez otackomera (Danyo):
Obrázek
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

eMKa Slovensko píše:takze ten otackomer ta vyjde asi na 2000 korun, ako ho vymenit sa tu uz pisalo takze to si pozri.
k tomu rocniku a cene ako uz spominal Blue, nebude to asi vybava S, pretoze tam mas uz ABG a ABS, to mali iba verzie vo vybave SX a pripadne nejake extra vybavy ako ma richhi. Podla toho co pises by to mohol byt docekla dobry kus, a ked uz to kupujes po automechanikovi mohlo by to byt dobre len neviem este dovod preco ho predava.

Ak by si ho kupil tak ta vytam medzi majitelmi aut znacky Daewoo a ak nie tak ta vytam aspon u nas na fore ;) ;)
tak za 2000 by to byla naprosta pohoda, doufam, ze se mi ho podari sehnat... okna do elektriky asi sverim servisu, na to nemam :)

duvod proc to prodava je, ze ten chlapik normalne i obchoduje s autama, ale tohle koupil na aukci zabavenejch leasingu pro svoji sestru a ta zjistila, ze je to na jeji rodinu moc maly ;)

jeste jednou radsi overim, ze to ma ABS a ABG a zkusim s nim dohodnout cenu na 90 000, protoze ty "upravy" bych rek budou teda tak za deset...

dik :)
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:
eMKa Slovensko píše:takze ten otackomer ta vyjde asi na 2000 korun, ako ho vymenit sa tu uz pisalo takze to si pozri.
k tomu rocniku a cene ako uz spominal Blue, nebude to asi vybava S, pretoze tam mas uz ABG a ABS, to mali iba verzie vo vybave SX a pripadne nejake extra vybavy ako ma richhi. Podla toho co pises by to mohol byt docekla dobry kus, a ked uz to kupujes po automechanikovi mohlo by to byt dobre len neviem este dovod preco ho predava.

Ak by si ho kupil tak ta vytam medzi majitelmi aut znacky Daewoo a ak nie tak ta vytam aspon u nas na fore ;) ;)
tak za 2000 by to byla naprosta pohoda, doufam, ze se mi ho podari sehnat... okna do elektriky asi sverim servisu, na to nemam :)

duvod proc to prodava je, ze ten chlapik normalne i obchoduje s autama, ale tohle koupil na aukci zabavenejch leasingu pro svoji sestru a ta zjistila, ze je to na jeji rodinu moc maly ;)

jeste jednou radsi overim, ze to ma ABS a ABG a zkusim s nim dohodnout cenu na 90 000, protoze ty "upravy" bych rek budou teda tak za deset...

dik :)
Na těch 90 to určitě usmlouváš, mě se to povedlo ze 100 taky ;) Jen sjem si nikde nevšiml, že bys psal jestli to má servo......bez toho bych už auto nekupoval........u výbavy S bylo jen za příplatek :roll:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

Mareman píše:Na těch 90 to určitě usmlouváš, mě se to povedlo ze 100 taky ;) Jen sjem si nikde nevšiml, že bys psal jestli to má servo......bez toho bych už auto nekupoval........u výbavy S bylo jen za příplatek :roll:
servo by to mit melo, dneska mi to kamarad snad nafoti a zkontroluje stav, takze budu vedet vic... zatim se krome toho i poohlizim po bazarech...


jeste bych se rad zeptal: jak se tak ruzne ptam po nazorech na lanos, tak se setkavam s nazorem, ze je to super karka (od lidi, ktery daewoo maji nebo meli) a s nazorem, ze je to sracka protoze... od lidi, ktery ho nikdy nemeli. je mi jasny, co si z tohohle asi vybrat, ale presto bych rad slysel vas nazor na ty veci, co jsem slysel. namatkou uvedu tri veci, co mi nekdo napsal a byl bych moc rad za vas pohled na vec, dik :)

1) ...muj spolubydlici dela prijimaciho technika v daewooo/chevrolet v jistem nejmenovanem autocentru a wec se ma asi nasledovne: posledni trochu slusne auto, ktere tihle korejci vyprodukovali bylo Espero, ktere bylo pohodlne a byl to opravdu drzak. Asi na nem ale nasledne na dilech a servise prodelali kalhoty, tak uz podruhe stejnou chybu neudelaji, to mi verte ;] Aktualni modely daewoo jsou vsechno stejne plecky, jejichz technicke reseni je povetsinou zastarale o nejakou tu generaci za konkurenci. O kvalite dilenskeho zpracovani se opravdu neda mluvit a to ze nekdo narazi na slusny kousek, muze pricitat velikemu stesti ;] Pomalu se na nas riti kompletne inovovana modelova rada chevrolet, kde se na designu opravdu vyradili, snazi se tu koreu skovat jak se da.
Pri jejich soucasnych cenach by takove auto nove koupil jenom blazen...

2) ...spantne sedi, moc zere, dost poruchovy.. dajvuu nebrat.. (varianta dve: Dejvu je sracka, i kdyz ti tu bude x lidi tvrdit, ze jsou se svym Matizem spokojeny. Pokud od auta ocekavas neco vic nez premistovani z bodu A do bodu B, coz zvladnes i na kole, tak bych na daewoo ani nepomyslel...)

3) ...kamarad ma prave Lanos, koupil novy, a ted je to strasnej kram.. kastle rozklizena ze sem to jeste nevidel, ani u auta ktery jezdi 20 let po kostkach v Praze...


fakt se pro me stal lanos srdecni zalezitosti a tyhle veci vejs povazuju spis za vylevy lidi, ktery maj odpor ke korejcum, nez za nejaky realny zkusenosti. presto budu moc rad, pokud mi nekdo napise, jestli je na tom neco pravdy, nebo proc je to nesmysl :)
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

To smirda:
Takže asi tak. Když jsem kupoval auto, tak jsem si vyslechnul podobný výlevy. O korejských autech panuje obecně předsudek že jsou to krámy (Daewoo, Hyundai) Podle mě to pramení z toho, že to každý ascociuje s Taiwanem, ťamana na tržnicích atd. Jinak by mi totiž ti co tvrdí, že "Korejec až nakonec" a provázeli to spoustou sprostých slov, byli schopní odpovědět na jednoduchou otázku: "A proč je Daewoo na h...o?" Ve všech případech.......a to nepřeháním jsem dostal v podstatě stejnou odpověď: "Protože je to zas....nej korejec". Toť vše. Nikdo z těch lidí to auto neměl, nic o něm nevěděl a akorát prostě posílali dál to co jedna paní povídala. Když jsem chtěl třeba předtím kupovat starý Mondeo 93, tak mi bylo řečený mechanikem, že by to nekupoval, protože se to strašně špatně spravuje a s tímhle rokem výroby se už dají očekávat problémy a odchází tam to, to a to. To beru jako konstruktivní argument. Ale ne to, že to auto je špatný, protože je Daewoo korejská značka. Takže jsem pátral dál, načež jsem zjistil, že Daewoo je v podstatě převlečenej OPEL a jelikož mám kamaráda kutila mechanika, kterej měl Kadetta a teď Vectru, tak jsem měl konečně nějakej postoj na kterým se dá stavět. Na dotaz přímo automechanikovi mi řekl, že se to auto kazí stejně tak jako každá jiná značka. Když máš pech, tak koupíš i Passata nebo nový Mondeo a za pár týdnů se budeš mlátit do palice........víc na autorecenze.cz ;) To co je na Daewoo oproti Opelu horší je spíš povrchová úprava kovových částí v interiéru a taky mě tam iritují snad všechny narezlé samořezky co na autě jsou :roll: S Opelem zase má naprosto shodný přenášení vibrací od motoru do karoserie a na řadící páku. Je to jinej systém než má třeba Fabie, která je v tomhle o něčem jiným. Musíš si ale uvědomit, že Lanos je třída ala Škoda Felicie. A myslím, že ti tu každej co dřív felicii měl potvrdí, že oproti ní je Lanos Mercedes :mrgreen: Navíc za cenu co koupíš Lanose koupíš feldu o dva roky starší, bez výbavy a shnilou 8)

ad1)
Dost mě překvapuje, že někdo tvrdí, že Espero je poslední slušný Daewoo. Já spíš slyšel, že se to auto moc nepovedlo. Hlavně , že je to velká karosa na malým podvozku - Astra. Každopádně myslím, že Lanos je jinde ;) Ale zase.....Espero pořídíš skoro za polovinu co Lanos, takže to nemůžeš srovnávat.

ad2)
Daewoo je laděný spíš na komfort a proto se naklání v zatáčkách víc než bych chtěl, to je pravda. Někteří tu mají spotřebu i kolem 7mi litrů, je to určitě o stylu jízdy. Poruchovost - taková jako jiný auta :)

ad3)
Skoro "novýho" Lanose má třeba eMKas, tak se ho zeptej jak je spokojenej. Pokud ale vím, tak ho porovnávali s Blue Lanosem, kterej má ten starší typ a Lanos 2 má jízdní vlastnosti určitě lepší.

Rozhodně se vykašli na takový ty co trpí předsudkama. Pokud někdo to auto měl a měl s ním problémy, tak to ještě nemusí znamenat, že všechny auta této značky jsou takový. A to nemluvím o těch, kteří jen něco někde od někoho slyšeli 8) Mrkni se na autorecenze.cz, tam jsou konkrétní zkušenosti majitelů aut.......a pokud jsem to zkoumal, tak právě Lanos tam nemá jedinou negativní recenzi (narozdíl od jiných značek) ;)

Howgh :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

Mareman> diky moc za vycerpavajici odpoved. neco takovyho jsem predpokladal a vsechno, co sem slysel je presne jak rikas: "kamaradovi kamarada se to strasne sralo"... asi je to fakt o tech debilnich predsudcich :/

ted uz jenom doufat, ze se mi vyjde ten nakup, nebo ze se nekde podari na slusnyho lanose narazit :)
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

smidra píše:Mareman> diky moc za vycerpavajici odpoved. neco takovyho jsem predpokladal a vsechno, co sem slysel je presne jak rikas: "kamaradovi kamarada se to strasne sralo"... asi je to fakt o tech debilnich predsudcich :/

ted uz jenom doufat, ze se mi vyjde ten nakup, nebo ze se nekde podari na slusnyho lanose narazit :)
Vem si sebou určitě nějakýho mechanika ať na to mrkne. A koukej i na to jak sedí plechy atd. Dá se na tom poznat nepřiznaná bouračka ;) Navíc údajně motor do 50ti tisíc se dá poznat jestli není přetočenej.....takže automechanika rozhodně s sebou, nebo prohlídku v servisu 8)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
smidra
Příspěvky: 103
Registrován: úte dub 12, 2005 21:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smidra »

Mareman píše:Vem si sebou určitě nějakýho mechanika ať na to mrkne. A koukej i na to jak sedí plechy atd. Dá se na tom poznat nepřiznaná bouračka ;) Navíc údajně motor do 50ti tisíc se dá poznat jestli není přetočenej.....takže automechanika rozhodně s sebou, nebo prohlídku v servisu 8)
to urcite, sam moc autum nerozumim, takze je to pro me jedina moznost :)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“