Filtr a olej mezinápravové spojky

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
dzej.pi
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 15, 2012 15:13
Bydliště: Teplice

Filtr a olej mezinápravové spojky

Příspěvek od dzej.pi »

Ahoj všem,
měnili jste někdo olej a filtr ve spojce pohonu zadní nápravy (haldex) 4x4
Děkuji za každé info,
Jirka
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Filtr a olej mezinápravové spojky

Příspěvek od Mefisto »

Captiva, ale nema HALDEX, ale pouziva ITCC (Intelligent Torque Controlled Coupling) od japonské dodavatelské firmy JTEKT.
dzej.pi
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 15, 2012 15:13
Bydliště: Teplice

Re: Filtr a olej mezinápravové spojky

Příspěvek od dzej.pi »

Ahoj, myslel jsem to obecně. A víš něco o údržbě tohoto zařízení?
Díky, J.
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Filtr a olej mezinápravové spojky

Příspěvek od Mefisto »

Na rovinu, vubec nic. Neni tam napln na celou zivotnost?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Filtr a olej mezinápravové spojky

Příspěvek od Richard »

No měl jsem to rozdělaný u Hyundai Santa fe I gen. 2005 a ta el.mag. spojka je suchá bez oleje, ten je až v diferenciálu. Olej je jen v rozdělovací převodovce a u Hyundai je stejný jako v diferáku , stačí ti 2 l na výměnu ;)
Určitě bych si nehrál na celoživotnostní náplň, ty 2l Oleje GL5 tuším 75W85 tě stojí cca 300,- a myslet si že v hypoidních převodech se olej neopotřebovává je nesmysl...... Jde spíš o tom, že olej vydrží nějakých 5let nebo 150000km což je dle výrobce životnost auta ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
dzej.pi
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 15, 2012 15:13
Bydliště: Teplice

Re: Filtr a olej mezinápravové spojky

Příspěvek od dzej.pi »

Richarde, děkuji za Tvou reakci, v doživotních náplních mám jasno. Zastávám stejný názor jako Ty. Mně se jednalo pouze o tu spojku. Nejde mi přiřazení zadních kol. Mám jen jednoduchou diagnostiku a ta mi hlásí: ,,ztráta spojení s řídící jednotkou" nebo tak něco podobnýho. Někde jsem našel, jak těžce se tato závada odstraňuje. Můžou ji způsobovat špatné ukostření spojky a ž po čidla ABS. Když jsem se pídil proč mi jede jen na předek, tak první reakce byly: HALDEX :-) Pak jsem tu zjistil, že elektromag. spojka (suchá). Tedy se ptám, co zkusit, aby mi šlo i 4x4. :-)
Děkuji všem za případné návrhy řešení, všem přeji pevné zdraví a klidné a pohodové svátky.
Jirka
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Filtr a olej mezinápravové spojky

Příspěvek od Richard »

ta el. mag. spojka u diferáku je v podstatě velmi jednoduchá, je tam vícelamelová spojka v takovým hrnci a jedno obložení má venkovní drážky a proloženo je to obložením v s vnitřními drážkami...... tolik mechanika. vše je to ovládáno elektromagnetem (toroidní cívka) myslím že tam dokonce vede jen dvojice drátů. Takže bys měl naměřit na kontaktech nějaký odpor. Nejspíš bude uveden v dílenské příručce. Tomu, že by tohle ovlivňovaly další čidla a moduly a závada by byla pro celý okruh 4x4 stejná nevěřím. Mě se např. u Hyundai IX55 rozsvítily kontrolky ABS,ESP,4x4 a závada byla na čidle ABS u zadního kola (vše přesně diagnostikováno). Takže nejspíš bude chyba v kabeláži, nebo přímo v elektromagnetu. Možná by se mohlo zkusit pokud bude nějaký odpor na cívce vzadu, přivést tam nějak napětí a zkusit zda to funguje. Ale nedělej to na nekluzkým povrchu, není tam žádný mezinápravový diferenciál a při zatáčení musí něco proklouznout (nějaké kolo) a to na suchým asfaltu může něco strhnout či poškodit......
Určitě bys měl použít origo diagnostiku to ti určitě řekne víc než nějaká za 200,- z číny.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“