Nahla smrt baterie

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Nahla smrt baterie

Příspěvek od juso »

Asi mi odisla bateria. Ale zvlastnym sposobom.
Tak sa chcem spytat, ci je to normalne.
Jazdim kazdy den, vecsinou kratke vzdialenosti. S bateriou ziadne problemy. Start na prvykrat.
Minule som zastal pred obchodom. cca 20 minut v obchode.
Pridem k autu odomknem a skusim nastartovat. Nic iba take zavrcanie a nasledne zhasnutie budikov.
Tak startovacie kable, cca 30 minutova cesta domov. Vypnutie motora, nastartovanie, ok.
Rano nic.
Tak baterka na nabijacku cely den, nabijacka si strazi, nabijanie ukoncene. Po cca 2 hodinach pokus o nastartovanie a nic. Zmerane, baterka ma 10,5V.
Tak este raz. Tentokrat baterka odpojena od auta. Nabijacka nabija asi 12 hodin a nechce skoncit. Odpojim nabijacku, baterka cca 10,8V.
Po cely cas teploty nad 10 stupnov, takze ziadne zamrznutie.
Pride mi to nejake divne, ze baterka zdochne takto naraz a uplne.
Reklama
 

Uživatelský avatar
JardaB
Příspěvky: 69
Registrován: pát pro 27, 2013 19:43
Bydliště: Tábor - Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od JardaB »

Ano je to jedna z možností odchodu akumulátoru:
1 - náhlá smrt ... zřejmě zkrat některého z článku
2 - postupná ztráta kapacity

O jako značku a přesný typ se přesně jedná a po kolika letech se to stalo ?
JardaB
-----------------
Trabant, Dacia, Felicia, Fabia, Focus, ...
-----------------------------------
Orlando LT+ VCDi 2.0 160 Silver ICE
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od juso »

Snazil som sa spomenut, kedy som baterku naposledy menil.
A zistil som, ze je to asi povodna.
Takze je to znacka ACDelco a ma cca 9 rokov.
Uživatelský avatar
JardaB
Příspěvky: 69
Registrován: pát pro 27, 2013 19:43
Bydliště: Tábor - Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od JardaB »

Dá se řící, že skoro zázrak životnosti. :-) Já bych měnil aku dříve z preventivních důvodů, případně po ověření kapacity. Aku není takový výdaj, abych zchudnul ... chci mít na vozidlo spoleh.

Jeden limit je méně než cca 70 procent kapacity a druhý limit je napětí aku 12 hodin po nabití (mimo vozidlo, aby byla bez odběru), které má být správně 12,8 V s limitem 12,6-12,7 V při 25 stupních Celsia.
JardaB
-----------------
Trabant, Dacia, Felicia, Fabia, Focus, ...
-----------------------------------
Orlando LT+ VCDi 2.0 160 Silver ICE
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od Richard »

Mě takhle opustila baterka 2x
1. Jsem vypnul motor a nechal splývat auto z Vypichu až na Dlabačov - (nebyla Blanka ani semafory na tehdy Pionýrské ulici a byla neděle ráno) No a dojel jsem na Dlabačov chtěl nastartovat a vše zhaslo a nic........
2. Zastavil jsem v Polepech na šraňkách a vypl motor - projel vlak a už jsem nenastartoval, takže tvůj odchod baterky není nijak neobvyklý ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den bez korony-19 :D
Kdysi dávno,když Šemík byl ještě hříbě tak baterka vydržela 3-4 max.5let .Tenkrát se prodával "desulfátor"no když baterka klekla tak se tím
desulfátorem vypláchla a nalila se nová kyselina sírová H2SO4 .Prodávala se už naředěná na těch 32 bomů. Nebo byly v podnikách služeb
přímo dílny kde vám baterku asi za 150 zrenovovali .Tyhle zrenovované vydržely tak 2 roky. Ty ceny platily pro baterky těch 45 ah.
Jinak co jsem měl Kalose /2005/ tak mě baterka vydržela 14 let !!! a to se mi vlastně moji ženě podařilo asi třikrát vytlouct na nulu,
že nedovřela dveře !!! Teď mám baterku taky v Kalosovi 1,4 mám 65 ah a ta je bez ůdržbová tak jen občas zkontrolovat nabití
a dobíjím tou elektronickou nabíječkou s Lídllu za 499,00kč. -i Holt jsou dneska pochopitelně jiné technologie a materiály :!: :!: :!:
Tak ať nám jezdí a nezlobí vždyť nebude dlouho trvat a bude se jezdit na baterky :lol:
Vl.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od conpet »

Za sulfataci baterie si zpravidla může majitel sám, když ji dlouhodobě používá v podnabitém stavu.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od LordMMX »

v evande baterka umrela doslova z večera do rána. deň pred smrťou bez problémov, štarty jazda všetko, na druhý deň ráno štart lentaktak, pobehal som, postála 15 minút a zase štart len tak tak.... vyriešila to kúpa novej. baterku tam dával ešte výpravca takže netuším aká bola stará.

v leganze baterka umrela teraz po odstavení uplne. ale menil ju ešte nebohý starý pán bývalý majiteľ v roku 2007 (!!!) takže 13 rokov . úctyhodné
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od esperkac »

AK sa nemylim akumulator ma 6 clankov po 2.x Voltu cize 6x2 je 12V .Ty más 10V co je 12-2V je 10V.

Takze jeden clanok je v haji. Skratovany alebo bez vody. Skus doliat destilku ak tam je otvor. Maju aj niektore bezudrzbove akumulatori len viecka su schovane pod nalepkou.

Nabite za 2 hodiny lebo clanky su nabite a viac ich nedava a ta druha nabijacka neprestane nabijat lebo prud sa straca v tom jednom clanku.
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den bez koronaviru :lol:
Žádné nové objevy jen konstatování ale je dobré si to poslechnout .Jinak já používám tuto nabíječku .Mám ji snad už devět let !!!
Kupoval jsem ji jak říkám za tu pětistovku. I když některé komentáře ji moc nechválí tak já jsem s ní spokojen !!!
Tak hlavně ať nám jezdí a baterky jsou správně nabitý !!!

https://www.youtube.com/watch?v=TSbIk7L ... mb_rel_end
https://www.youtube.com/watch?v=Mwx2JbMIEoI
Uživatelský avatar
dominic7
Příspěvky: 56
Registrován: pon dub 22, 2013 20:41
Bydliště: Trnava

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od dominic7 »

Ahojte, ja by som potreboval poradiť, tiež mi po cca 9 rokov odišla pôvodná baterka na chevrolet cruze combi 1.8.
Moja otázka je ale trošku iná. Zvažoval som kúpiť baterku a rozmýšľal som nad dvomi variantami varta silver dynamic.
Jedna má rozmer 242x175x175 a tá druhá má rozmer 242x175x190, tá vyššia vychádza lacnejšie.
Ale nenašiel som možnosť, ako by sa dala táto vyššia baterka namontovať do pôvodného priestoru, nakoľko to železo čo drží z vrchu baterku nie je dostatočne vysoké a neviem ako by sa dalo posunúť, lebo nie sú tam posuvné dierky. Pri šrobe by to išo, nakoľko výška tam je dostatočná.
Viete niekto poradiť?
Chevrolet Cruze SW 1,8 LT+, black carbon
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od conpet »

Ať koupíš co koupíš, hlavně ji kup tam, kde ji umějí změřit a vytisknout protokol o startovacím proudu -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
dominic7
Příspěvky: 56
Registrován: pon dub 22, 2013 20:41
Bydliště: Trnava

Re: Nahla smrt baterie

Příspěvek od dominic7 »

To je jasne, ze si yo prekontrolujem aj sam. Jednacsa mi o to ako dat 19cm vysoku baterku, kedze mal som doma jednu 3rocnu, zatial som chcel pouzit ti ale nemohol som ju prichytit s tym zelezom na vrchu baterie a nijako mi to nesli, tak potrebujem poradit pripadne nejake foto ako ba to. dakuhem
Chevrolet Cruze SW 1,8 LT+, black carbon
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“