E10 a Daewoo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

E10 a Daewoo

Příspěvek od LordMMX »

Ahojte kolegovia,

keďže sa nám pomaly blíži čas kedy naše benzínky v rámci ekošialenstva EU musia prejsť na poskytovanie paliva E10, moja otázka do éteru znie, či sa korejci na to pripravili alebo sa mám pripraviť ja na čisté peklo. :)

viem že niektorí tu jazdíte na čistú e85 alebo na mix N95 a E85, ako to vypadá s vašimi autami, aké máte skúsenosti?

Vďaka.

Ešte pridám svoj názor, že ak chceme byť eko, tak nie EU ale zvyšok sveta sa musí začať správať ekologicky. Obzvlášť USA a Čína. Zbytočne tu my budeme uberať čo pôjde keď inde na to serú.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

Topol-1
Příspěvky: 253
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Jako dík za téma. Sám jsem uvažoval, že se na to taky zeptám. Myslím, že se ozve víc lidí. Třeba Petr Compet taky psal, že jezdí 50 na 50 .
No já tak chci taky jezdit. Rozhodně nebude potom vadit voda v benzinu protože se spolehlivě rozpustí v lihu a spálí. Myslím si, že bude menší
výkon. Víte jak už jsem psal tak dřív ještě před převratem /1970-1980 / jsem měl Škodu 1200 /stejšn/.Dělal jsem truhláře a tak jsem tenkrát měl
i v autě ředidlo C-6000 /klasika nitro/ no a jednou mě došel benzin a tenkrát nebyly benzinky na každém rohu tak jsem do nádrže nalil to ředidlo
no a dojel jsem tenkrát asi 15km. Ono nitro ředidlo je podobný benzinu. Teď už nevím jestli je v benzinu nebo ředidle asi o molekulu kyslíku víc.
Jinak jsem i jednou dojížděl na denaturák !
Ale zpět do současnosti. Jako co jsem měl Kalose 1,2 tak jsem taky vzal plnou E85 a tenkrát jsem si neuvědomil, že jedu druhý den do Prahy !
Jako hůř to chytalo ale když jsem se rozjel a držel to v otáčkách tak nějak normal. Jinak teď jako jsem bral taky 50 na 50 a jede. spotřebu
uvidím .Je možný ,že budě o něco větší ale to chce ocejchovat aspoň 1000-2000 km.
Takže tak. Jinak si rád předčtu názory ostatních.
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!!
Vl.
Článků je na netu hodně ale tenhle se mi líbil.
https://www.autosalon.tv/novinky/ridicu ... ku-povinne
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od Richard »

No Daewoo už v rodině žádné nemám, ale syn si po Tacumě koupil Saaba 9-5 Aero. Nyní si nechal udělat rozvody, a GO hlavy a nechal si do řídící jednotky nahrát software od Maptunu (dvorní úpravce Saab) a součástí toho softwaru je i možnost jezdit na Etanol , což je ve Švédsku zcela běžné.
Musel dát silnější vstřiky ( je třeba víc paliva ve stejném čase) a protože je zima a ještě motor tak trochu zajíždí tak má doporučeno jezdit na benzín ( tedy jezdí na Vervu od Benziny. Motor nyní po úpravě má stejně koní - 270 ale krouťák se zvedl o 50 Nm na 370Nm v případě použití tlačítka Sport (overboost) pak 420Nm. Jízda s tímhle je skoro neskutečná, musíš opravdu jemně s plynem, není problém hrabat třeba v 60 při předjíždění no a při provozu na E85 by měl jít výkon na 300koní krouťák by měl zůstat stejný a spotřeba o cca 10-15% stoupnout. A když jsem s tímhle Saabem byl nedávno na chalupě, sežral mi cca 9 l na 100...... To žrala Tacuma i Nubira taky ;) A jízdně a pohodlím je to úplně jinde ;)

Píšu tohle hlavně proto, že je třeba hlavně do válce dostat větší množství paliva ve stejném čase, tedy je třeba použít silnější vstřky. S těmi původními co jsou z výroby to palivo nestihneš v potřebném čase do válce dostat a to je problém který způsobuje horší starty a jízdní projev a podstatné navýšení spotřeby. Z hlediska materiálů by snad problém být neměl, doporučuji používat VIF pro benzíny kvůli ochraně proti korozi. Bez řádného programu v ř.j. a úpravy vstřiků nevyužiješ plně potenciál paliva zejména jeho oktanového čísla přes 100 .........
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3603
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od conpet »

Problém je v ceně. Dokud nebude E85 levnějsí o 10kč než N95 tak to nemá smysl. Z toho důvodu většina čerpaček u nás E85 už úplně zrušila. Takže teď jezdím jen na N95. Lega jezdí za 7.8 (netahám ji do města) a Matiz za 5.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od Slam »

LordMMX píše: sob pro 28, 2019 19:35 Ešte pridám svoj názor, že ak chceme byť eko, tak nie EU ale zvyšok sveta sa musí začať správať ekologicky. Obzvlášť USA a Čína. Zbytočne tu my budeme uberať čo pôjde keď inde na to serú.
Jen dodám, že EU dělá cca 9 % světových emisí a o "zbytek" se dělí hlavně USA, Rusko, Čína, Brazílie, Indie apod. Takže plný souhlas, my se tady budeme všichni nesmyslně povinně sadomasochisticky bičovat a i kdybychom byli úspěšní v tom bičování na 100 %, tak stejně to globálně žádný efekt mít nebude (vyjma ekonomické sebevraždy)!
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od LordMMX »

Ďakujem za názory, ja autá chovám premiovym 101 oktánovým palivom z TAM Autohof, ktoré je naďalej E5 a ešte asi nejaký čas E5 bude.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od xwing »

Mam pocit, ze u mna sa ten E10 uz prejavil.
V sobotu som rano sadol do auta, asi 4 sekundy tocil starter na prazdno, potom to ledva chytilo a rozsvietila sa mi zlta kontrolka motora a svieti do teraz.
Kedze nedisponujem diagnostikou, tak netusim preco to svieti.
Mozno lambda sonda ? Cert vie.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od LordMMX »

skús natankovať plnú nejakej 101ky . tá je stále E5. uvidíš či sa niečo zmení.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od alvin »

ja sice nemám už Daewrolet ,ale HYunadiho, ale ja to miešam, tak POl na pol E10 a potom drahší E5 s viac oktanmi, ja som len postriehol,že po tom E10 lenivejšie akceleruje, tak to miešam. jedno tankovanie lacnejší E10, dnes za 1,05 € a druhé za drahší E5 , tak na pol na pol to mám
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od LordMMX »

nakoniec priatelia tankujem E5 101ku na TAM Autohof do oboch aut /do evandy na autohofe beriem aj lpg/ a bez problémov. aj sa správajú kultivovanejšie tie motory. takže zatiaľ nie je o čom.

pri cene 1.15 za liter 101ky nemám čo riešiť.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od xwing »

Tiez ostavam pre E5 a tankujem na Shell.
Zial jedina Shell s E5 je iba na Drienovej (Bratislava) :-(
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od LordMMX »

xwing tak ale TAM Autohof má v BA viacero čerpačiek a benzín je bezproblémový. a je lacnejší lebo v ňom nie sú zahrnuté všetky výdaje spoločnosti ako pri slovnafte alebo shell (reklama, sponzoring atď)-
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od xwing »

A kde v Bratislave je TAM ?
Jedinu na mape som nasiel v Lamaci.
Sorry, ale z Petrzalky do Lamaca to nezachrani ani ta cena.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od LordMMX »

a tak to hej, nevedel som že si z Petržalky. no ale časom snáď otvoria ďalšie. minulý rok otvorili v Detve a teraz stavajú obrovskú benzínku vo Zvolene.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: E10 a Daewoo

Příspěvek od kesko »

E5 ma aj 98cka od Slovnaftu, MAX MOTION od OMW... Benziny s vyssim oktan. cislom by mali byt E5
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „POKEC“