LPG II.

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

LPG II.

Příspěvek od Akri »

Tak jsem posledni dobou vypozoroval, ze obcas, prudkem kopci, kdyz jedu hodne pod plynem a je to dlouhy, prudky kopec, nebo naopak, kdyz jedu z dost prudkeho kopce, treba na 5ku bez plynu, se mi prepne z LPG na benzin, nevim proc, mate nekdo s tim zkusenost? Ani bych si toho nevsiml , jen vzdycky vidim rucicku palivomeru, jak klesa, protoze benzinu tam mam hodne malo. Ja se zase vratim na rovinku, nebo kdyz z toho kopce pridam, naskoci zase zpet i na LPG. :roll: :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Tak to je divný. To slyšim (čtu) prvně. jakej máš LPG systém ? Určitě bych zajel k plyňákum do servisu. Abys třeba časem nejezdil na "mix" .
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Holandsky Koltec Necam,

Kód: Vybrat vše

http://gera-hk.cz/index.php/doc/servis_plyn
no na servis se chystam, v HK dela tento system mimo jine firma

GERA s.r.o.
Vážní 961, 50003 Hradec Králové
Telefon: 495 544 524
Fax: 495 408 983
E-mail: info@gera-hk.cz

To jen kdyby nekdo potreboval, uz jsem slysel reference a i presne s tim to systemem co mam ja, si poradili bez nejmesiho problemu.
Ja se nebojim toho, ze bych jezdil na mix, ale je pravda, ze nevim, kdy to bylo na vycisteni(vymenu membran)a udajne by se melo i snad jednou za rok, takze i kdyz jinak problem nemam, budu se muset jen co se trosku probere pocasi, vydat na servis.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

To bude asi něco v jednotce jako když to nastartuješ a pak se ti to automaticky přepne na plyn tak je možný že je tam někde něco co nutí jednotku k přepínání (nějakej tlakovej spínač nebo tepelnej ) ;)
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Jak Ti ukazuje palivomer pri jizde na LPG? Na benzin se to ma prenout, kdyz je malo plynu, jen nevim, jestli to dela podle tlaku nebo podle plovaku. Vsimnul sem si, ze u me ukazatel stavu plynu reaguje na zrychleni, brzdeni i na zatacky. Pokud by byl plovak nejak krivej, je mozny, ze by to v kopci ukazovalo, ze je pradno. Pri akceleraci se s plovakem muze pohnout a zase prepne zpet.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Takze zatim to vseho vsudy udelalo dvakrat, dnes jsem jezdil schvalne kopce, dlouho, z kopce totez a nic, pokazde kdyz se to stalo, nebo aspon jsem si toho vsiml, jsem byl plnej LPG od pumpy, treba to byla nahoda, nevim, ale az pujdu na servis, reknu jim to tam.
Jinak mi LPG ukazuje na stejnem budiku jako benzin, jak se to prepne, tak se i hladina ukaze LPG, ja to poznam bezpecne, benzin minimum a plyn skoro nahore, to se splest neda, proto jsem si toho i vsiml minule.Budu to pozorovat dal.
Jinak to ze to ukazuje podle nahnuti auta, mam to same, to je ale minimalni, i kdyz viditelne, ale tamto bylo vypnuti plynu a pak zase samo zapnuti.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ja to slysim, takove malinke cvaknuti, takze muzu na 100% rict, ze se vypnul a zase zapnul, ale dnes vubec nic, to jsem najel 200km a slapal jsem mu na krk, kopce i padaky dolu-nic :roll: Ja vubec na benzin nejezdim, jen to co se vyjede nez se to prepne, ale to trva jen chvilicku.
Jinak nemuzu rict proti plynu vubec nic, vse bez nejmensiho problemu a i ted, slape to jak hodinky a auto lita jak drak ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Tak jestli to není právě tím že máš plnou bombu.třeba právě ten vyšší tlak nutí tu elektroniku přepínat.myslím že možné to je,a nebo je to tím že je zima a v plynu je vysrážená zmrzlá voda,která přicpává ventil
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Tak jestli to není právě tím že máš plnou bombu.třeba právě ten vyšší tlak nutí tu elektroniku přepínat.myslím že možné to je,a nebo je to tím že je zima a v plynu je vysrážená zmrzlá voda,která přicpává ventil.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Tak jestli to není právě tím že máš plnou bombu.třeba právě ten vyšší tlak nutí tu elektroniku přepínat.myslím že možné to je,a nebo je to tím že je zima a v plynu je vysrážená zmrzlá voda,která přicpává ventil.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Sorry že je to třikrát ale nejak mi to neodesílá.píše to nejakou vseobecnou chybu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

No je to i mozny, protoze pokazde do toho nacpu uplne jine mnozstvi, to taky podle toho u jake pumpy tankuju, takze je mozne i tohle co pises, ale nestava se to pokazde, jak jsem psal, zazil jsem to zatim dvakrat, po tankovani, to prubnu znovu.
Tu nadrz nepreplnim, ma to jisteni, nikdy neni naplnena na 100% kvuli tomu, ze se plyn roztahuje podle tepla, jisti to ty ventily.
jo a jinak se muzes vratit do prispevku a vpravo nahore je krizek a tim to muzes vymazat, tu chybu to pise i u me.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“