Auto jak prepne na LPG hned vypne

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Marone
Příspěvky: 13
Registrován: úte led 03, 2017 13:15

Auto jak prepne na LPG hned vypne

Příspěvek od Marone »

Zdravim Vas.
Mam taky problem. Mam LPG system lovato v Daewoo Leganza. 2.0, 98kw.rv 1998. Auto na benzin ide bez problemov, ale akonahle zapne plyn hned vypne motor. Mam starsi system a pri prekroceny 2000otacok mi prepne na plyn, ale kedze je niekde chyba hned zdochne. A este taka vec na benzin je vsetko Ok. Ale este ked fungoval plyn tak mi cca po 5tich minutach jazdy vyskocila porucha motora. Na benzine to nerobi. Co by to mohlo byt?
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Auto jak prepne na LPG hned vypne

Příspěvek od kesko »

Mozno máš zlú bohatost zmesi LPG. Niektore typy Lovato mali na riadiacej jednotke kontrolky. Žltu, zelenu a červenú. Pri spravnom nastavení zmesi majú kontrolky na volnobehu preblikávať. Bohatost sa nastavuje plastovou skrutkou na boku splynovača. Možno už bude treba vymeniť membrány v splynovači.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Auto jak prepne na LPG hned vypne

Příspěvek od Richard »

Já měl na Nubiře stejný motor a měl jsem systém BRC s centrálním foukáním plynu do sání - regulace krokovým motorkem. Také se mi zapínal plyn při překročení 2000 ot. navíc jsem to měl upravené tak, že jsem na plyn přepínal ihned po nastartování (bez ohledu na teplotu), na plyn jsem přidáním přepínal ihned po opuštění garáže (i v zimě) a nikdy nebyl problém...
Grilované kuře - Check mi svítil při provozu na plyn celejch cca 6 let co tam byl namontován ;) používal jsem ho jako kontrolku, že jedu na plyn :D Všechny emise v té době co jsem Nubi používal naprosto bez problémů

To ,že po přepnutí na LPG chcípne bych viděl na ucpanej filtr, nebo poškozený nějaký elektroventil atd. Předpokládám, že plyn v nádrži máš :D taková porucha se fakt blbě hledá ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto jak prepne na LPG hned vypne

Příspěvek od xidex »

Pokud ti auto chcipne hned jak prepnes na plyn (delas to v otackach predpokladam), pak ti tam nejspis nejde plyn. Takze asi problem s prepinanim. Cvaknuti relatka a otevreni elmag ventilu vepredu pri prepinani ma stejny zvuk, jako driv? Zkusit odpojit hadici od mixu a zjistit, jestli aspon zasmrdi plynem po prepnuti.
Jeste me napada zatuhly krokovy motorek na hadici v uplne zavrene poloze, nevim, jak moc je to pravdepodobny, zkusit vyndat a dat tam misto nej na vyzkouseni kus trubky, popr. trvale nahradit sroubem.
Check engine je u plynu na mix do sani normalni, vicemene to znaci nefunkcni nebo spatne funkcni regulaci bohatosti. Tzn. budto tam mas misto krokoveho motorku uz davno ten sroub, o kterem pisu a nebo ten krokovy motorek proste funguje blbe. Leganzu jsem mel pres 7 let na sroub a najezdila za tu dobu asi 160tis km se sviticim checkem, pokud se auto chova dobre, check bych neresil.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“