Problikávání kontrolek a cvakání

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
theCrey
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 29, 2016 07:25

Problikávání kontrolek a cvakání

Příspěvek od theCrey »

Dobrý den,

snažil jsem se nalézt odpověď na mé otázky, ale nepodařilo se..Proto zakládám nový topic.

Dnes ráno na mém autě -> Chevrolet Captiva 2.0 (Diesel) , 110Kw, r. výroby 2007, nastála závada se kterou jsem se ještě nesetkal.
Ještě podotýkam, že denně jezdím 50-60 km (víkendy méně, někdy vůbec nevyjedu). Baterie je 1 rok stará - VARTA 95 Ah.

Ráno už při dálkovém otevření se mi rozsvítila jen obrysová světla (vždy v šeru svítí všechna), při sednutí a vložení klíčku do zapalování a otočení do polohy START mi začly kotnrolky blikat, poté zhasly, a začalo "něco" cvakat. Při otevření kapoty motoru a následně pojistkové skříně, ze které vycházel neustále se opakujicí cvakající zvuk. ( + totéž cvakání šlo slysšet i pod krytkou motoru). :roll:

Po několika minutách se vše vyplo a auto šlo normalně zamknout ( na 2 pokus) . Při opětovném vyzkoušení startu se tento problém opakoval. :(

Je možné, že tato příčina byla způsobena slabou baterii? Popř. čím jiným by to mohlo být?.

Děkuji Vám za vaše názory,

Krásný den,
Naposledy upravil(a) theCrey dne pon úno 29, 2016 12:45, celkem upraveno 2 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Problikávání kontrolek a cvakání

Příspěvek od mzprx »

Najpravdepodobnejsianje ta baterka. A najjednoduchsie sa overi, proste vyberies tu, co tam mas a das tam pokusne hociaku inu nabitu (tak 50Ah a viac). Ked to nebude robit, tak vies, kde je chyba.
Ak mas po ruke ine auto a startovacie kable, ani nemusis premontovat baterku. Ak mas po ruke nabijacku a cas, staci pripojit baterku na nabijacku a pockat.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
theCrey
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 29, 2016 07:25

Re: Problikávání kontrolek a cvakání

Příspěvek od theCrey »

mzprx píše:Najpravdepodobnejsianje ta baterka. A najjednoduchsie sa overi, proste vyberies tu, co tam mas a das tam pokusne hociaku inu nabitu (tak 50Ah a viac). Ked to nebude robit, tak vies, kde je chyba.
Ak mas po ruke ine auto a startovacie kable, ani nemusis premontovat baterku. Ak mas po ruke nabijacku a cas, staci pripojit baterku na nabijacku a pockat.
Děkuji za odpověď.
Právě se mi veze druhá baterka (cca 80Ah) na vyzkoušení a původní co mám v automobilu dám nabít. Uvidíme zda problém zmizí.
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Problikávání kontrolek a cvakání

Příspěvek od hoza »

Tohle sem zažil aspoň 150x tak bych si tipnul že to bude baterií
Ondra Miťko
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 15, 2023 15:53

Re: Problikávání kontrolek a cvakání

Příspěvek od Ondra Miťko »

Dobrý den mám dotaz mám ten samej problém cvakaní cívek a problikávání kontrolek chtěl bych se zeptat jestli pomohla výměna baterie děkuji za odpověď.
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“