Airbag spolujezdce - vypnutí / zapnutí

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
vit.hofman
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 20, 2015 06:30

Airbag spolujezdce - vypnutí / zapnutí

Příspěvek od vit.hofman »

Dobrý den,

mám Chevrolet Cruze 2.0, 120kW, 6st. manual, rv. 2012 a prosím o radu.

Na středovém sloupku mi svítí mi kontrolka Airbagu spolujezdce OFF. Značí to závadu nebo je někde ovladač, kterým se dá airbag zapnout / vypnout.

Na středovém sloupku je tlačítko pro uzamčení / odemčení vozidla (dole vlevo). Vedle něj zrcadlově jakoby stejné tlačítko pro airbag - jen to očividně není tlačítko. Jelikož jsem auto kupoval ojeté, manuál k němu nemám, tak si nejsem jistý, zda se o tlačítko jedná a je pouze zaseknuté nebo se jedná jen o indikátor stavu.
Žádný jiný ovladač pro zapnutí / vypnutí airbagu jsem bohužel v autě nenašel a ani zde na fóru jsem příliš nepochodil.

Když už píši, přiložím ještě jeden dotaz. Po cca 2000 Km spotřeba 7 l / 100 km. Cca 50/50 město, dálnice. Úplně líně nejezdím, ale předpisově zase taky úplně ne. Je to ok? Né, že by mi to vadilo, ale když jsem zde četl příspěvky některých o spotřebě 5,5 - 6 l, tak mě to trochu zaráží.
Děkuji za jakoukoli pomoc.

VH.
Reklama
 

Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Airbag spolujezdce - vypnutí / zapnutí

Příspěvek od Damek »

Je to len kontrolka. Vypinas ho, ked ma na prednej sedacke sediet dieta v detskej sedacke. Zapinat sa bude asi z boku pristrojovky na strane spolujazdca (to je len odhad, lebo tak to byva. Zatial som to nepotreboval)

O spotrebe je tu jedna siahodlha diskusia. Vo vseobecnosti si berie tento motor viac ako ine naftaky. ;)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“