autorádio s ovládáním na volantu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
slana
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 13, 2015 22:07

autorádio s ovládáním na volantu

Příspěvek od slana »

Zdravím. Koupil jsem kalose 2005 s ovládáním rádia na volantu. Bohužel, ale bez rádia! V kaslíku na rádio je klasický ISO konektor a i konektor k ovladači na volantu. Nemohu ale sehnat žádné rádio, které se na tento konektor dá připojit. Může někdo poradit?
Reklama
 

Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: autorádio s ovládáním na volantu

Příspěvek od slidil »

Takhle je to těžký, bylo to origo rádio, nebo něco dodělávanýho......
Zkus sem dát alespoň fotku toho konektoru a ovládání.
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: autorádio s ovládáním na volantu

Příspěvek od xidex »

Pokud je to originál ovladač na origo rádio, tak ten konektor je tuším modrá nebo zelená kostka, do které vedou dva dráty. Podle zkušeností se na to nedá připojit snad nic jiného vyjma origo rádia, které se do Daewoo dávalo a u kterého jsem nebyl schopen najít žádné označení, jen že to byl Blaupunkt na CD a nebo ta 2DIN zběsilost na kazety s měničem, co se dávala do Evandy. Zároveň tu někdo myslím zkoušel několik jiných modelů Blaupunktu a nefungovalo to s ničím (i když to tam šlo fyzicky připojit). Jedno jsem tohle rádio jsem měl z Tacumy, ale předevčírem jsem ho za pár korun prodal.

Další varianta je ovladač předělat, což mi připadá jako nejvhodnější, protože si pak člověk může vybrat rádio.
Ne, že bych si chtěl dělat reklamu :D , ale jeden takový předělaný prodávám tady na fóru v sekci ostatní a měl by být na Kalose a Lacetti. Je předělaný na Sony (a údajně funguje stejně i na Pioneer)
Kdyby sis chtěl sám ten svůj ovladač předělat, není to nic složitýho (pokud jsi někdy držel v ruce pájku), vyměníš čtyři odpory, přerušíš jeden spoj a kusem drátu vyrobíš nový. Pak u rádia akorát ustříhneš ten divný konektor a připájíš na dráty 3,5mm stereo jack, který dáš do rádia a hotovo.

Tady máš návod, podle kterého jsem to dělal já a na Sony to fungovalo (a v mé Tacumě jsem to udělal stejně):
Bez názvu.jpg
EDIT: A jinak to nejspíš jediné rádio, na které se ta origo dálka dá připojit bez úprav, vypadá takhle:
Bez názvu2.jpg
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Odpovědět

Zpět na „KALOS“