Výběr auta - po felicii

Moderátor: Blue Lanos

Arkis
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 04, 2015 22:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Výběr auta - po felicii

Příspěvek od Arkis »

Zdravím. Dnes mi dojezdila felicie: přikládám fotografii, proč tomu tak je:
Obrázek
a tak se rozhoduji pro další auto. Již delší dobu mám v merku Chevrolet Tacuma/Rezzo nebo Daewoo Tacuma a to hlavně díky jednoduchosti tohoto auta a vnitřnímu prostoru. Když se podíváte, v jaké poloze sedadlo řidiče je, tak to je jediná poloha, kde jsem nemlátil hlavou o strop. Rád si dělám spoustu věcí na autě sám a tak pro mně nejsou vhodné ty "extra moderní" auta, co mají i senzory prdů.

Jenže s auty mám ještě jeden problém a to při ovládání. Dělal jsem pár let zpět autoškolu v Suzuki SX4 1.6 a teď jsem dostal náhradní auto Renault Megané 1.6 2005 a u obou aut mi vadí šíleně přecitlivělý plyn. Prostě bez delšího tréningu nemám šanci se s tím autem rozjet plynule. Na felicii se mi líbilo, že reagovala celkem tupě, ale bohužel mi v ní ani nevystačoval výkon. Takže první otázka je: Jak je na tom Tacuma s citlivostí? Má plyn dělaný lankem nebo elektronický?

Další věc, co by mě zajímala jsou nejčastější poruchy. Vím, že se tady občas na fóru něco mihne, ale co je tak vyloženě slabina Tacum? Díval jsem se a náhradníma dílama vychází na cca úroveň jedničkové Octávie, což není vůbec špatné.

A v poslední řadě by mě zajímalo, jak to probíhá ohledně klubu? Důležité je pro mně nějaké zázemí klubu, srazy, aktivní fórum a podobně.
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od lomngi »

príd v květunu na. Olšovec a zistíš sám.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Arkis
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 04, 2015 22:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od Arkis »

Tak teda mám problém. Auto potřebuji co nejdřív, ale nechci si jej u někoho objednávat na sehnání bez vyzkoušení a v okolí 75km jej nemá ani jeden autobazar. :shock:
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od pejee »

Takové hnusné auto si nekupuj :lol:
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od prcek1 »

Arkis píše:mi líbilo, že reagovala celkem tupě, ale bohužel mi v ní ani nevystačoval výkon. Takže první otázka je: Jak je na tom Tacuma s citlivostí? Má plyn dělaný lankem nebo elektronický?

Další věc, co by mě zajímala jsou nejčastější poruchy. Vím, že se tady občas na fóru něco mihne, ale co je tak vyloženě slabina Tacum? Díval jsem se a náhradníma dílama vychází na cca úroveň jedničkové Octávie, což není vůbec špatné.
Plyn je lankem, to je v pohodě. Vyloženě slabina nevím, na můj vkus moc nevydrží krokový motorek regulace volnoběhu, z mých zkušeností jsou pro něj smrtící letní jízdy na dálnici v Chorvatsku. Ale nestojí tolik a občas ho zachrání jen pročistit. Pak prvky přední nápravy, podle toho kde a jak jezdíš, bude to horší než u Felicie (pokud si neměl zrovna nafťák), holt je to větší a těžší auto.
No a pak spotřeba :) Já bych teda už dneska rovnou koukal po LPG, kdybych jí vybíral znova.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Arkis
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 04, 2015 22:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od Arkis »

pejee: To je věc názoru. Mně se náhodou líbí :) .
prcek1: Tak to zatím nevypadá tak hrozně, jak jsem si myslel.
A co motor? 1,6 nebo 2,0? Mně by možná mohla stačit i ta 1.6. Spíš záleží na poruchovosti.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od Richard »

Měl jsem felicii dokonce stejné barvy jako je ta "snížená" tak mohu srovnávat...... já z Feldy šel do Nubiry kombi 2,0 CDX a rozdíl mezi Feldou a Nubirou je nebetyčný, výkon 2x tolik, jízdní vlastnosti někde úplně jinde (vzadu víceprvková náprava) pohodlí , výbava a prostor.....

V loni si syn koupil Tacumu, chtěl něco levného na cestování se psem, koupil si 2,0 CDX 2x pytel, ABS, klima, vše v elektrice s jasnou servisní historií koupenou v ČR...... 2003, 87OOOkm, cena pod 50000,- tak není co řešit.

Je spokojen, auto je větší než vypadá, vynikne to když ho vidíte společně např. s oktávkou a pak u mě v garáži. S Nubirou v poho s Tacumou jen tak tak ..... Prostě vnitřní prostor pro posádku je prostě fantastický, někde jsem četl že prostor pro cestující je větší než Citroen Xsara picasso (to vajíčko) Kufr není tak velký ale stačí v pohodě. sedačky vzadu jsou 3 a jdou i jednotlivě vyndat, či složit jak je libo.... ve dvojité podlaze jsou další "skrýše" prostě když odmyslíš ten trochu starší vzhled (vše je kulaté - dnes frčí hrany) a nevadí ti že nemáš auto dle poslední módy, nemá to chybu. Já osobně bych šel do toho 2,0 motor je v pohodě klapka je ovládána lankem plní EURO 3 tak zatím žádné EKO při převodu. Náhradní díly seženeš bez problémů spousta je jich stejných s Nubirou, Evandou, Leganzou a nejsou nijak drahý. Do auta se výborně nastupuje a je z něj přehled. Sice nikdy neprošlo nárazovými testy, ale z důvodu dvojitých předních sloupků a vyšší stavby a dostatečné tuhosti karoserie může být s bezpečností někde v průměru ......
Spotřeba, když se naučil s ní jezdit se pohybuje od 7 do 9 litrů jezdí dost v Praze.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Arkis
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 04, 2015 22:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od Arkis »

Richard: Díky moc. Hodně mi to napovědělo. Picasso bylo taky jedním z mých favoritů, ale po vyzkoušení jsem zjistil, že tam nemám skoro vůbec místo na nohy (přes stehna mezi volantem a sedačkou). Někde jsem tady na fóru viděl i fotky, že někdo chtěl právě co nejvíc místa mezi sedadlem a volantem a podle fotek tam bylo místa habaděj.
Já jezdím převážně tuto trasu. Vyjedu z domu na vesnici a 3km se šolíchám k rychlostce po okresní silnici. Na rychlostce to rozjedu na 110km/h (s felicií to tak bylo v pohodě) a jedu 24km do města. Ve městu v průmyslové zóně svižněji ujedu 1km a jsem v práci. Pak samozřejmě víkendové nákupy, kde jsou kratší trasy a letní výlety.
Nejvíc se momentálně bojím toho, že pro mně bude moc citlivé. Asi mi nakonec nezbyde nic jiného, než zavolat do autobazaru, ať mi z někama dotáhne to auto a budu si ho muset koupit naslepo - je to blbost a veliký risk, ale nikde v okolí prostě není a já se nemám jak dopravit.
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od frezzi »

možem sa opýtať čo ti robí taký problém pri plyne ? ..inák moja názor je že všetko od felicie bude oveľa živšie a citlivejšie :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od Richard »

já nějak nechápu co myslíš tím citlivé ? jako že se nerozjedeš ? Ten dvoulitr se rozjede i na volnoběh ;-)
klapka je ovládána lankem a spojka hydraulicky, takže zabírá fakt dobře a to mám nějakejch 160000km
Když mám chuť trápím s Nubi Oktávky ftédéíčku ;-) na semaforech se rozjedu na dvojku a zhruba ve 20 pořádně přidám no pak jde dvojka zhruba lehce pod 100 a to ti dehtové zahalení v oblaku sazí nějak nechápou, že koukaj na zadek od Daewa :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Arkis
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 04, 2015 22:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od Arkis »

S tím plynem mám prostě problém v citlivosti. Mám obrovskou hnátu a z mého pohledu se u těch aut, které jsem měl možnost řídit (Suzuki SX4, Renault Mégane) sotva dotknu pedálu a už to letí vysoko do otáček. Kdežto u felicie je to takové tupější a pomalejší.
Richard: Mohl bych tě poprosit, jestli by jsi neudělal pár fotek interiéru, kolik je v té Nubiře místa? Hodně se mi zalíbila, ale nevím, jak by se mi v ní sedělo.
Mohlo by to být například tak, jak u té Tacumy, co jsem zde našel. Takže sedadlo co nejníž a posunout dozadu. Hodně by mi to pomohlo :mrgreen: .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Arkis dne čtv bře 05, 2015 20:28, celkem upraveno 1 x.
KiaraStanley

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od KiaraStanley »

No jak to tak poslouchám, tak mám pocit, ze to bude spíš volšovýma nohama, než špatným autem. :mrgreen:
Arkis
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 04, 2015 22:19
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od Arkis »

KiaraStanley: Nikdy jsem neřekl, že by to bylo autem. Jsem prostě obr a takové mám i nohy :D . Velikost 49,5 nenaskládám jen tak do něčeho.
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od slidil »

Pokud máš problém s tím že je auto moc živé, stačí hodit do kufru pár pytlů cementu a "zlenivý" i Corvetta. :mrgreen:
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
KiaraStanley

Re: Výběr auta - po felicii

Příspěvek od KiaraStanley »

slidil píše:Pokud máš problém s tím že je auto moc živé, stačí hodit do kufru pár pytlů cementu a "zlenivý" i Corvetta. :mrgreen:
A kam bys do ty Corvetty ty pytle s cementem asi tak naskladal ty chytrej? :lol:
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“