tlak oleja prosim o radu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od smokie567 »

zdravim vsechny nexiaky :-D po nastartovani sviti asi 3az 5 sekund kontrolka tlaku oleje byl meneny pred cca 6 tisici km v lete minuleho roku dela jen u studeneho motoru timto se chci zeptat jak zmerit tlak oleje budu ho menit ale chci vedet co vse vycistit popripade vymenit nejake vase zkusenosti ? nechci mit opet zadrenou vacku predem diky za vasi radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od Richard »

no pokud jsi měnil čidlo tlaku a furt to trvá dlouho, zřejmě je už opotřebované olejové čerpadlo, nebo používáš moc hustý olej když se auto pořádně zahřeje nepoblikává ti kontrolka tlaku ??
Motor by se měl natlakovat olejem, tedy i kontrolka zhasnout skoro ihned, i pokud točíš motorem starterem..... já používám 5W40 a pokud odpojím zapalovací modul a točím starterem, kontrolka oleje zhasne po pár otočkách motoru.....
Myslím i že se někdy řešila prohnutá plechová vana která přicpávala sací koš, ale nevím jestli i u tebe by to mohl být problém, já mám vanu hliníkovou......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od LordMMX »

na toto veľký pozor lebo dopadneš ako ja ... dĺžka svietenia sa bude preddlžovať až sa ti raz kontrolka rozsvieti za jazdy a fajront... daj si skontrolovať čerpadlo
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od smokie567 »

cerpadlo jsem daval nove pred asi 12 kkm spolu s novou vackou pro jistotu jsem po 5 kkm vymenil olej a motor byl pri vymene vacky proplachnuty a cisty ani neubyva olej davam 10w40 senzor je original puvodni od koupi auta jako myslim ze maze dost olej je i pod nalivacim vickem na motoru jak stoji delsi dobu je suche jak nastartuju popojedu a kouknu tak je na nem olej mam z te kontrolky obavy vzdy kdyz neco zacne svitit tak hned vypinam motor proto se vas ptam cim by to mohlo byt
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od LordMMX »

tak v takom prípade skús vymeniť čidlo
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od ozzman »

ja by som ešte skúsil cez hadicu pripojiť miesto čidla manometer a zmerať to
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od smokie567 »

kolik by melo tlacit ?
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od ozzman »

smokie567 píše:kolik by melo tlacit ?
netuším aké sú predpísané tlaky a kedy má spínať čidlo. Veľa závisí aj na použitom oleji (viskozita) a jeho teplote. Treba to zmerať pri studenom štarte a potom to zmerať so zohriatym motorom na voľnobehu. Mazací tlak sa odvíja od otáčok. Odhadujem že pri zdravom motore min. 100-150 kPa by to malo dať zohriate na voľnobeh. Ak by bol tlak pod 60-70 kPa tak tam bude nejaký problém.
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od smokie567 »

tak jsem byl dnes na navsteve v horecce v kunine byvaly autorizovany servis daewoo nyni chevrolet a rekli ze je to nejspis olejem coz se mi moc nezda zkusim ty tlaky zmerit doma sam v klidu nevide kam zapojit pridavny budik na tlak oleje docela by se hodil jsem cetl neco o adapterech pod filtr a pak o rozdvojce k origo snimaci ze se prida jeste od budiku co bude lepsi mate s tim zkusenosti ?
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od ozzman »

s tým olejom je to bullshit. Nech by si tam nalial hocijaký (trebars aj nepredpísaný a nedoporučovaný olej) tak by to s tlakom nemalo mať problém. Zožeň si medzikus na pripojenie budíka...je to také T-čko. Odšroubuješ čidlo zašroubuješ Tčko a doňho čidlá a máš vybavené. Je to najjednoduchšie. S tým filtrom je to väčší opruz aale šlo by to tiež.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od Richard »

nejspíš bych použil to "T" k tlakovému čidlu, pak můžeš pro kontrolu připojit tlakoměr a zas ho jednoduše odpojit a zazátkovat.
K tomu tlaku nevím přesně, ale na volnoběh bych tipoval tak minimálně 1 bar obvykle něco mezi 1 a 2 bary. Ve 3000 ot. bych tipoval tak 3-5 barů víc to nebude, navíc přímo v čerpadle je regulátor max. tlaku, který víc nepustí
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od smokie567 »

dnes jsem se vrtkal pod kapotou a zjistil jsem ze mam olej resp. karbon v sani takze chci vymenit gufera na ventilech ma smysl menit i pistni krouzky ? co k tomu bude vse potreba ? gufera na ventily tesneni pod hlavu pod viko vacky rozvodovy remen o krouzek pod vodni pumpu tesneni vany nevite jake jsou utahovaci momenty ojnic a hlavy motoru ? dekuji za rady :-)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od Richard »

žere ti to olej ? Jestli ne, nevrtal bych se v tom...... vyznávám názor že co funguje, do toho se nehrabu, pokud mám nával ZI = zasraná iniciativa většinou si naběhnu ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od smokie567 »

papa sic neni ubytek extremni ale cerna skrtici klapka se mi nelibi proto chci menit cerne je to od sani az po vyfuky vlastne z hadice co jde od vika to prska olej takze ty gufirka na ventilech pujdou urcite vymenit hned jak prijdou postou zaroven vymenim olej a nainstaluju pridavne budiky na tlak oleje
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: tlak oleja prosim o radu

Příspěvek od kesko »

Ta čierna škrtiaca klapka by mohla byť od spalín ktoré prepúšťa EGR ventil. Viacerí ho zaslepili. Teda aj ja na Lege.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“