Fridex do Nubira 1.6 16V 1998

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Petrus
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 09, 2015 21:00

Fridex do Nubira 1.6 16V 1998

Příspěvek od Petrus »

Dobrý den, před asi půlrokem jsem si koupil postarší Nubiru 1.6 16V rok výroby 1998, chápu že jde o starší auto a se závadami se musí počítat, ale jak přišla zima, říkám si že radši vyměním chladicí kapalinu, člověk nikdy neví. Vypuštěno, doleju fridex s destilkou v poměru 1/1, říkám v pohodě... za dva dny jedu na delší trasu mimo město a najednou mi začne vařit motor. Zastavím, otevřu nádobku a nádobka prázdná... Nouzově jsem dolil destilku co vezu s sebou a náhle vše v pořádku, dojel jsem zpět, teplota normální a tak.. pár dní jsem s tím tak jezdil, koupil jsem nový fridex a druhý den zase... jedu, začnu vařit a nádobka prázdná. Doleju destilku a vše chladí jak má. Pokus číslo tři, naleju fridex, jedu a fridex zase vytekl... Jsem v podstatě amatér co se týče aut, nemá někdo aspoň trochu tušení čím by to mohlo být, že dokud je tam jen voda tak drží, ale jak naleju fridex, tak okamžitě vyteče? Děkuju za každou odpověď :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Fridex do Nubira 1.6 16V 1998

Příspěvek od conpet »

při tý první výměně po naplnění jsi to jen dolil na risku , nebo motor ohřál a po té dolil na správnou úroveň ? připadá mě to jako by to nebylo plný , nebo zavzdušněný , ale na dálku se těžko opravuje , jestli tam je voda nebo fridex je snad jen rozdíl v bodu varu. žere vodu motor nebo někde vytejká ?
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Petrus
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 09, 2015 21:00

Re: Fridex do Nubira 1.6 16V 1998

Příspěvek od Petrus »

Při první výměně jsem jen dolil na rysku, ale když se rozsvítila kontrolka "check" tak jsem zastavil a při zapnutém motoru jsem sledoval pod autem a fridex tekl doslova proudem pod motorem, z místa kde se nachází vodní pumpa. Ale jak jsem říkal, potom co jsem dolil vodu jsem jezdil kolik dní stejnou a ještě delší trasu a naprosto bez problému, ale když jsem znovu nalil fridex, začal téct pryč skoro okamžitě, jakmile se motor zahřál na nějakou 1/3 ukazatele na palubovce... Je možné že vodní pumpa prostě fridex nezvládá? Třeba že má větší hustotu nebo tak... ale potom je divné že voda, která je řidší nevyteče a fridex ano, protože voda pryč ani neukápne, zatímco fridex teče skoro jako když pustíte kohoutek... kudy by to mohlo téct :)
Petrus
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 09, 2015 21:00

Re: Fridex do Nubira 1.6 16V 1998

Příspěvek od Petrus »

Jo a abych dodal, tak při první výměně jsem dolil po rysku s tím, že jsem čekal, že si to po promíchání sedne a doleju zbytek, ale zmizelo úplně všechno a to po pár kilometrech, není přece možný aby se tak rychle vypařilo všechno, nalil jsem tam přes 4 litry.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Fridex do Nubira 1.6 16V 1998

Příspěvek od conpet »

Novej fridex mohl někde něco uvolnit (rozpustit) a možná se to někde přicpalo , musí se zjistit kde to teče , pak uvidíš co dál ;)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Petrus
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 09, 2015 21:00

Re: Fridex do Nubira 1.6 16V 1998

Příspěvek od Petrus »

No, ale proč tím pádem neteče i voda, pokud to někde něco uvolnilo? :/
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Fridex do Nubira 1.6 16V 1998

Příspěvek od Richard »

Mám pocit, že v Nubi (mám ale 2,0) je asi 7 - 8 lt kapaliny, když to vypouštíš tím kohoutem na chladiči tak vyleješ tak 4-5 tzn. že tam je ještě tak 3 -4 kapaliny v bloku, a jinde např. v topení.....
Nevím, podle toho cos napsal, to začne téct při ohřátí, tedy po zvýšení tlaku. Dle mě to vypadá na zavřenej termostat, je možný, že je tam vzduchová bublina a termostat se neotevře, prostě hledal bych nějaké logické vysvětlení, vodní pumpa je součástí rozvodů, tak je pod tím deklem, zjisti odkud ti voda ev. fridex teče proudem. To že se jinak chová voda a jinak fridex je divný, to že do motoru naleješ 4 litry studený vody, ho ochladíš a klesne tlak, který je v motoru vždy (zvyšuje bod varu) proto to možná chvíli neteče, stejně tak i když otevřeš víčko nádoby s kapalinou, žádný tlak v systému chlazení není, zavřeš, a skoro hned je to natlakovaný.......
Každopádně uvařit motor není dobré pro hlavu, ev. těsnění pod hlavu
Může být i odpadlá či jinak poškozená ta vrtulka ve vodní pumpě a voda ti necirkuluje a přehřívá se to.... když otevřeš víčko nádobky měl bys vidět jak ti voda proudí systémem (je tam vidět pohyb)
Fakt je to těžký takhle na dálku radit.
Musíš opravdu zjistit odkud ti to teče to je důležité !
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Fridex do Nubira 1.6 16V 1998

Příspěvek od Laco71 »

Mne na Espere tiekla chladiaca spod hlinikovej priruby ktorá je na hlave motora ,nepomahalo ani meniť tesnenie ,stale to tieklo, dolieval som asi 1,5 -2 litre vody za týždeň
pretože som tam lial obyčajnu vodu,tak časom to slziť uplne prestalo, zatiahol to vodný kameń :mrgreen:
Samozrejme lial som tam aj chladiacu kvapalinu , taká modrozelená tam ide , číslo neviem
ale FRIDEX by som do žiadného Daewoo motora určite NENALIAL
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Petrus
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 09, 2015 21:00

Re: Fridex do Nubira 1.6 16V 1998

Příspěvek od Petrus »

Problém vyřešen, dělala to pumpa :) Sice jsem moc nepochopil proč jí fridex vadil a voda ne, ale bylo to tak. Nestíhala ten fridex pobírat, někde se něco uvolnilo a teklo to bokem, jakmile tam nebyl tlak, zase se to zatáhlo a v pohodě. Nová pumpa 800Kč, práce 400 se slevou. Díky za rady :)
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“