Imo Výmena čipu za cievku

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Taktic94
Příspěvky: 115
Registrován: stř pro 04, 2013 20:34
Bydliště: Nitra

Imo Výmena čipu za cievku

Příspěvek od Taktic94 »

Zdravím Vás. Chcem sa spýtať mám v nubire imobilizér na čip (taká tá prťavá vec čo má 3 vývody na hornej a dolnej strane) lezie mi nskutočne na mozog že zakaždým to tam musím vložiť ani to tam poriadne nepasuje tak s tým stále zápasím a zdržuje to pri štarte auta. Tak mi napadlo či by sa dal takýto imobilizér vymenit za imobilizér z cievkou? Respektívne či by stačilo kúpiť len cievku napojiť ju a dať nakodovať klúč alebo tam treba väčšie zmeny. Ďakujem za odpoveď.
Daewoo Nubira 2.0 (X20SED) 1997 - Modrá metalíza (Moja Nubča)
Daewoo Evanda 2.0. (X20SED) 2003 - Zelená metalíza
Daewoo Matiz 1.0 (B10S) - Biely
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qanlirrRWs[/youtube]
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Imo Výmena čipu za cievku

Příspěvek od Richard »

No podle mě to tam máš nějak dodělaný, Nubiry měla snad imobilizér v řídící jednotce a okolo spínací skříňky je taková cívka, co přečte kod z klíče...... nějakej bazmek s kontaktama je tam zřejmě navíc..... klidně bych ho dal pryč, Nubiru ti stejně nikdo neukradne a když tak přijdeš max. o 10-15 tis.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Taktic94
Příspěvky: 115
Registrován: stř pro 04, 2013 20:34
Bydliště: Nitra

Re: Imo Výmena čipu za cievku

Příspěvek od Taktic94 »

cievka tam asi nie je lebo kľúč nie je s čipom to som si istý... rozoberiem to a pozrem sa či tam nie je náhodou lebo pri kúpe som dostal len jeden kľúč (divné ale čo už)
Daewoo Nubira 2.0 (X20SED) 1997 - Modrá metalíza (Moja Nubča)
Daewoo Evanda 2.0. (X20SED) 2003 - Zelená metalíza
Daewoo Matiz 1.0 (B10S) - Biely
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qanlirrRWs[/youtube]
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Imo Výmena čipu za cievku

Příspěvek od Richard »

je fakt, že na český trh se dostávala Nubira v jiných výbavách než do západních států, já mám auto ze Švýcarska a tam je vše. Např. dálka k centrálu a alarmu a tlačítko pro znovuobnovení činnosti benzínového čerpadla po nárazu...... imobilizér tam mám normálně v klíči a je v obou klíčích co mám k dispozici..... je možné že do českého "holátka" byl imobilizér nějak doděláván v rámci příplatkové výbavy, klidně bych ho dal pryč zloděje zdrží max. pár minut, ale Nubiry opravdu nejsou cílem nájezdu zlodějů - bohudík..... ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Taktic94
Příspěvky: 115
Registrován: stř pro 04, 2013 20:34
Bydliště: Nitra

Re: Imo Výmena čipu za cievku

Příspěvek od Taktic94 »

je to od výroby lebo v motorovm priestore v skrínke pre relátka je normálne relátko na imo a aj je zaznačené že tam má byť takisto aj v poistkovej skrini je poistka naňho... tak ja fakt neviem ako to vlastne je :cry:
Daewoo Nubira 2.0 (X20SED) 1997 - Modrá metalíza (Moja Nubča)
Daewoo Evanda 2.0. (X20SED) 2003 - Zelená metalíza
Daewoo Matiz 1.0 (B10S) - Biely
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qanlirrRWs[/youtube]
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Imo Výmena čipu za cievku

Příspěvek od johns »

Ked ten imo "nevlozis" co sa deje pri starte? Pocujes cerpadlo, starter toci, sviecky iskria? Skus poexperimentovat a pozri aj to relatko aky okruh to spina, pripadne ho skus premostit a skus nastartovat. Prve imobilizery boli primitivne a spocivali len v rozpojeni niektoreho "doleziteho" kontaktu, amaterske detto. Resp ak ten tvoj imobilizer nechas napevno zastrceny a schovas to cele niekde pod pristrojovku? neda sa? Alebo to treba opakovane vkladat a vyberat? Obavat sa kradeze nubiry sa dnes naozaj nemusis, to by sa musel zlodej sakra pomylit, takze ak sa ti podari imo vyradit z cinnosti tak nejakym zapajanim druheho imobilizeru by som si hlavu nelamal...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
Taktic94
Příspěvky: 115
Registrován: stř pro 04, 2013 20:34
Bydliště: Nitra

Re: Imo Výmena čipu za cievku

Příspěvek od Taktic94 »

keď sadnem do auta a imo nevložím tak mi nejde ani čerpadlo ani nič (myslím v polohe ON ACC a pri Start či aká to je poloha ani štartér netočí) okrem sťahovania okien... a imo musím zakaždým vložiť podržať chvílu (asi sekundu-dve) a vybrať von až potom sa mi rozsvietia kontrolky (pokial pred vložením nechám kľúč v polohe ON)... skúsim zajtra to relátko premostiť a uvidím
Daewoo Nubira 2.0 (X20SED) 1997 - Modrá metalíza (Moja Nubča)
Daewoo Evanda 2.0. (X20SED) 2003 - Zelená metalíza
Daewoo Matiz 1.0 (B10S) - Biely
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qanlirrRWs[/youtube]
Uživatelský avatar
Taktic94
Příspěvky: 115
Registrován: stř pro 04, 2013 20:34
Bydliště: Nitra

Re: Imo Výmena čipu za cievku

Příspěvek od Taktic94 »

a keď vyberiem kľúčik von tak imo sa hneď aktivuje ale ak nechám kľúčik ale len v polohe ACC (tá prvá poloho tuším sa to volá ACC nie? :D ) tak po niekoľkých minútach sa imo aj tak aktivuje aj keď mám kľúč strčený (neplatí pre polohu keď je zapnutá všetka elektronika teda predposledná poloha pred štartom)
Daewoo Nubira 2.0 (X20SED) 1997 - Modrá metalíza (Moja Nubča)
Daewoo Evanda 2.0. (X20SED) 2003 - Zelená metalíza
Daewoo Matiz 1.0 (B10S) - Biely
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qanlirrRWs[/youtube]
Uživatelský avatar
Taktic94
Příspěvky: 115
Registrován: stř pro 04, 2013 20:34
Bydliště: Nitra

Re: Imo Výmena čipu za cievku

Příspěvek od Taktic94 »

Po dlhej dobe som konečne znova niečo robil na aute tak som sa rozhodol aj ísť pohladať jednotku IMO a toto som našiel pod volantom
Přílohy
2014-11-30 13.43.38.jpg
Daewoo Nubira 2.0 (X20SED) 1997 - Modrá metalíza (Moja Nubča)
Daewoo Evanda 2.0. (X20SED) 2003 - Zelená metalíza
Daewoo Matiz 1.0 (B10S) - Biely
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qanlirrRWs[/youtube]
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“