porucha závada v systému řízení emisí

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od kratast »

Zdravím, prosím radu ohledně závady na mém Chevroletu nubira 2005, 1.6 16V. včera jsme přijeli auto normalně jelo, přítelkyně zaparkovala do garáže a dnes ráno jsem auto nenatočil a vyskočila na mě kontrolka ,,grilované kuře" porucha v systému emisí. kontrolka stále svítí a auto nejde nastartovat, rozebral jsem EGR + sání nikde žádný bordel, vyndal jsem svíčky hází(to neznamená že jsou ok mohly by vynechávat v motoru pod tlakem, ale vypadají jako nové, auto mám asi měsíc přivezl jsem si ho z německa 120tis na tachometru, servisní knížka takže auto je vyblejskaný jako psí kul.. motor čistý je vidět že se o něj pěkně starali) po odpojení přívodní hadice benzinu a otočení klíčem tlakuje. takže svíčky běží a jsou mokré, benzín tam jde. starter točí a auto nechytne a kontrolka stále svítí i po odpojení baterie.

nějaký nápad??
Reklama
 

kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od kratast »

pořád přemýšlím......co takhle snímač otáček klikovky??
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od Richard »

udělej diagnostiku, ta ti určitě řekne víc...... možná bych tipoval zapalovací modul, ale je to spíš plácnutí do vody....
Jediný co můžeš udělat hned a nebude tě to stát nic, je všechny konektory co v motoru najdeš rozepnout a zas sepnout, a ještě v motorovém prostoru je kostřící bod, rozeber to a ty oka očisti a namaž vazelínou, stejně tak i kontakty u baterky.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od kratast »

pořád mi to nejde do hlavy... benzin tam jde svíčky hází (už jsem dal i jiné) vzduch tam jde a stále motor nenaskočí a ani neslíbí. diagnostika neukazuje vubec nic, vše OK.

napadá vás něco?

ze zoufalství jsem rozpojil všechny konektory, půjčil jsem si jiné čidlo na klikovku a stále nic. nalil jsem tam 20litru benzinu, kdyby třeba bůh ví proč by si to čerpadlo vyžádalo (ale tím to není, benzin tam jde) auto jsme i roztlacili a stále nic.
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od Arendal »

Co vyzkoušet jiný zapalovací modul??? ;)
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
neco12
Příspěvky: 30
Registrován: čtv dub 29, 2010 09:13
Bydliště: Banska Bystrica

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od neco12 »

imobilizér ??? skús naštartovať druhým kľúčom
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od Richard »

čím dál víc mi to připomíná moji anabázi se zapalovacím modulem, akorát, že mě žádnej CHECK nesvítil, ale já mám jen EURO2 tak to nebude tak háklivý...... Ten modul má 2 cívky a vždy skáče jiskra na 2 svíčky je možný že je uvnitř něco špatně, nějakej průraz nebo koroze- oxidace a jiskry skáčou jinam než mají, půjč si od někoho modul, který funguje - vyzkoušet ho je na pár minut
To že svíčka hází jiskru na vzduchu, neznamené že ji bude taky házet ve válci, kde je tlak a vlhko....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od kesko »

Hned na zaciatku píšeš,, svíčky běží a jsou mokré ,, tak to určite nieje v poriadku. Ten modul by asi stál za pokus.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od kesko »

Ešte keby si si dal do podpisu odkiaľ si, možno je na blízku niekto z fora čo by ti vedel ten modul požičať na skušku.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od kratast »

s tim modulem mě to napadlo, svíčky jsem dal jiné a stále nic. všechny svíčky hází jiskru (na prvním válci je opoznání větší jiskra) . jsem z Příbrami tak kdyby byl někdo poblíž a zapůjčil by mi zapalovací modul, vyvážím to zlatem, nechce se mi ho hned kupovat, když nevím zda to dělá on. ještě mě napadlo udělat šméčko na autokelly objednat si ho vyzkoušet a pak vratit, že to není on.

je možné, že by zapalovací modul odešel tak náhle auto jede chcípnu a ráno už nefunguje??
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od Richard »

jo dle mě je to možný, já s ním nastartoval v -20 ale pak jsem nenatočil ani teplý auto..... jedu na LPG a najednou to začlo kuckat, střelilo to do sání, přepnul jsem na benzín a to samý.... sotva sem vyjel kopec z Loužnice do Držkova, a pak se přískokem plazil až do Harachova..... Tam jsem auto - teplý startoval asi 10 minut než chytlo na 2 válce..... zaparkoval jsem a auto tejden stálo, v noci bylo kolem -20 a chytlo na cvrnk.... dojel jsme OK do Kořenova a odtamtud přískokem až do Prahy, ale nakonec jsem dom doskákal..... Na diagnostice ani čárka, dělal mi ji Palikx, tam ten by to určitě řekl, ppak už jsem nenastrtoval vůbec, Petr Soukup se u mě stavil a půjčil jsem si jeho modul a chytlo to okamžitě.... Já pak koupil modul z Aukra tuším od Energy díly, a jede už asi 4 roky dosud (cena 850,-)

Pokud si vzpomínám někde okolo Příbrami žil Krtek a ten má Nubiru - Lacetti sedana, teda jestli ho ještě má.... zkus mu poslat SZ...
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od Krtek »

Jsem, mam, už odpovídam na SZ ;)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
kratast
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 13, 2014 14:25

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od kratast »

vážení ,,pan" Krtek je charakter a nenechá kolegu na holičkách :-) v neděli na to snad vlítnem a uvidíme v čem je problém. Pak dám vědět.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od Richard »

No a kvůli takové spolupráci , je dobré uvést nejlépe přímo do podpisu "bydliště" nikdo nechce přesnou adresu, ale město či vesnici kde člověk žije..... dost to pomůže ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha závada v systému řízení emisí

Příspěvek od Krtek »

Bohužel závada/záhada nevyřešena. Lacík nestartuje a zapalovací lištou to nebylo :-(

Vidíš Richarde tvoje upozorněni jsem čet snad milionkrát a stejně mně to netrklo ;) Jdu změnit podpis a napsat PalikXovi ať sem koukne.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“