spokojenost s Orlandem po letech

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od vasek »

Laco 71 uklidni se, jsi nějaký nervózní. Naštěstí je doba, že můžeme jezdit každý na co chceme. Nevím proč si tady léčíš mindráky a píšeš tady o plepsu a snobech. Svůj názor jsem napsal bez toho, abych kohokliv urážel. Tak se vzpamatuj!!
Naposledy upravil(a) vasek dne ned zář 14, 2014 15:25, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Reklama
 

Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od TIBI77 »

Cena je okolo 375tis. v hotovosti po zlave alebo pri 70% a 12 splatkach podobne.Nemaju napisane kolko si uctuju za spracovatelske poplatky.?
Keby si zistila VIN,a potom u Chevy informacie o aute?
Pokial by bolo vsetko OK!Tak preco nie?V podstate je to nove auto!
Aspon by sa mohla dohadovat o cene jej Zafire :o)
Dala by ju na protihodnotu!Nemusela ju opravovat-menej starosti :PP:
Zabila by 3 muchy(opravu-predaj-kupu noveho)jednou ranou :D
2.0 VCDI LT+ 2013
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

Když využiješ splátky tak přece ne? 390 000 jen nákup v hotovosti...nepletu se?
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od TIBI77 »

Ahoj.Cena v hotovosti je 390tis.Ale maju tam zlavu 15tis.Tak by to malo vyst 375tis.
Cena 330tis je na vypocet splatok!Ked som to pozrel tak pri70% a 12 mesiacoch je cena 371tis.
Ale neviem ci si tam uctuju niake spracovatelske poplatky!
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od slidil »

A že uhodnu jak to bude probíhat.... :o)

....Cena 330 000 je jen u jedné "lízingovky" se kterou máme dohodnutou extra slevu pro naše zákazníky. Ale ta (jako na potvoru) Vám odmítla půjčku dát. Takže u těch ostatních je cena 350 000. (Plus poplatek za poskytnutí úvěru.) A máme tu pro Vás povinou výbavu a koberečky jako dárek, jen nám tu podepište převzetí....buch na účtě dalších 10 000 navíc..atd,atd.. :o)
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

děkuji, i za zopakování jsem o něco chytřejší...mno uvidíme.

Zítra jdu do AAA--- beru si sebou posilu a vaše zkušenosti sebou.

našla jsem ještě tohle auto co stojí za řeč a neni od AAA...ale to už tak nové není... http://www.tipcars.com/toyota-verso/20d ... 13718.html a je to v naftě... :(


každopadně aspon tam zítra vyzkouším oba modely co mě zajímají a pak se budu rozhodovat...

ach jo to rozhodování, v tomhle jsem prostě typická ženská
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

Slídile :) kdyby to bylo takto jdu od nich. Tenhle způsob se mi zdá poněkud slizký

Já jsem jim taky nechtěně kecala...zafira má už najeto 147 tis a ne původně zmiňovaných 120 tis.... To já jsem se zasekla někde na začátku.
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od slidil »

Jo a prohlídni si předávací protokol..... :o)

Já idiot, v podstatě podle předávacího protokolu koupil za 150 000 bouranej zrezlej vrak. :D
Měl jsem ten protokol sebou v servise, a prej nojo áčka, jistěj se aby to auto nešlo se žádnou skrytou vadou vrátit. :o)
001.jpg
002.jpg
Naposledy upravil(a) slidil dne ned zář 14, 2014 17:57, celkem upraveno 1 x.
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

ty jo...a myslíš že by to udělali u předváděcího vozu ?:)
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od slidil »

Chtěl jsem tě jen upozornit na to co můžou všechno zkoušet...
Sama musíš na místě posoudit jestli to auto za ty prachy chceš nebo ne, nedat na to co ti vypráví jejich mechanik, nebo co napíšou do papírů nebo na net, ale co zjistíš na místě.

Já mám "papírově vrak", ale už jsem nalítal za 2,5roku 50 000km a žádnej problém, ani na STK. Jen ta cena byla na konec vyšší naž uváděli na netu (tuším že uváděli 152 000,-)
Jo a uváděli že se nachází na pobočce v Praze, a nakonec jsem musel čekat pár hodin než ho přivezou z Brna. :mrgreen:
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od majkii »

Laco71 píše:Orlando si v meste cucne 10-11 litrov... tak to musí byť už AGRESÍVNA JAZDA...

Ked som nemal LPG a jazdil som LEN na BENZIN , tak dlhodoba priemerka spotreby bola 7,3 L
ak som jazdil s ľahkou nohou predpisovo po okreskách tak aj 6,8

V meste som nameral tak 8,5 až 8,8 no nikdy nie 10-11 lebo aj pri jazdení v meste nemusíš stale len zrychľovať,možeš aj držať konštantnu rychlosť (na obchvate) alebo isť z nulovou spotrebou dole kopcom, to všetko sa započítava do priemernej spotreby po meste
Laco, Laco, čo si ty vedma, keď tu drístaš o agresívnej jazde. -P máš kryštáľovú guľu, keď vieš ako jazdím?
Laco71 píše: PREBOHA !
Vysoké prevádzkové náklady ??? AKÉ ? Skus vymenovať.
Petože ide o vozidlo vyrobené mimo Europy,tak je vyššia cena poistky, AKEJ poistky ?? Zákonnej, havarijnej ??
Ja by som povedal,že cena poistky , ak si myslel zákonnej ,sa odvíja od kubatury a vykonu motora, nie od toho kde bolo vyrobené...
Kratky servisny interval ??? Vymena oleja a predražené náhradné diely ??
BLUZNIŠ ??
Kto Ti kaže ŽIVIŤ autorizáky ???
V dnešnej dobe,ked sa dá zohnať všetko do 3 dni, hovoriť o nejakej nedostupnosti náhradných dielov ???
ACH , JAJ !
Zdá sa, že si si nevšimol, že som ich vymenoval, tak zopakujem
1) vysoká spotreba subjektívna vec vo viacerých vláknach som o tom písal stačí pohľadať. Ale teda poďme k číslam - model príklad Verso vs Orlando pri nájazde 30 000 km (toľko mám teraz najazdené) deklarovaná priemerná spotreba 6,6 vs 7,3 l/100 km náklady na benzín pri cene 1,5 eur/l = 2970 EUR vs 3285 EUR ak počítam dobre rozdiel v prospech Versa 315 EUR pri nájazde 30000km
2) poistka myslel som havarijnú - to že poisťovne majú rôzne kritériá nie je to len otázka výkonu či objemu motora, ale stretol som sa minimálne v jednej poisťovni že mali príplatok ku havarijnej poistke ak vozidlo bol vyrobené mimo EU. To že o tom nevieš neznamená, že to nie je. Ak si dobre pamätám rozdiel v cene HP medzi Orlandom a Renaulom Scenic bol v tom čase 320 vs 280 EUR.
3) tak krátky servisný interval má asi len chevrolet. servisný interval je 15000 km alebo 1 rok . Ak najazdíš 30 tis. km ročne ideš zbytočne 2x ročne na SP a výmenu oleja takže si pripočítaj 200 - 250 EUR
4) ceny náhradných dielov tak tu mám zatiaľ len dve skúsenosti - zadný stierač za cca 80 Eur v autorizovanom servise alebo 35EUR od nezávislého predajcu cena v oboch prípadoch nepotrebuje komentár. Keď som sa posťažoval na cenu stierača u nezávislého predajcu stačila mi odpoveď, že to je chevrolet málo rozšírená značka a takmer žiadny alternatívny výrobcovia dielov.
To nechci ani vedieť čo mi povedali v autorizovanom servise, keď za cenu peľového filtra pýtali 45 EUR pri poslednej prehliadke hoci doteraz účtovali od 25 do 29 EUR, odpoveď vraj cena je preto vyššia, že chevrolet odchádza z trhu. Nepochybujem o tom, že servis zneužil a bude zneužívať túto situáciu, čo pre nás majiteľov chevy nie je dobrá správa

suma sumárum vyššie prevádzkové náklady odhadujem 550 - 600 EUR pri ročnom nájazde 30000 km reálne však to bude ešte väčšíí rozdiel
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Laco71 »

[quote="majkii"]
1, 6,6 priemerna spotreba ??? NEVERIM tomu bude to tak 7

2, havarijna poistka sa oplatí tak do 3-och, 4-och rokoch veku vozidla,potom už nie

3, Ja menim olej SVOJPOMOCNE , 5 litrov x 9 eur /liter = 45 e olej+vložka filtra 8 eur celkom 53 e
a menim olej KAŽDYCH 10 000 km v tomto som snob

4 , kolko tých stieračov potrebuješ ??? Peĺový filter treba meniť každe 2 roky, cena okolo 30 eur
Autorizak nech si predáva stierač ,či filter aj za 100 e mňa to nezaujíma, ja mam iny zdroj nahradnych dielov

Tymto som len chcel dať na porovnanie, samozrejme neznevažujem nikoho,kto chodí do autorizovaného servisu
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od majkii »

[quote="Laco71"]

1) myslím, že som písal som o deklarovanej spotrebe podľa TP
podľa http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2orlando priemer 8,96 l/100 km
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2 Verso 7,82 l/100 km, takže tie nožnice sa otvárajú v reále ešte viac
2) ÁDA kupje nové resp. zánovné auto tak predpokladám že o HPuvažuje
3) v záruke toto riešime cez servis čiže sú to náklady na prevádzku, nie každý má možnosti a schopnosti riešiť svojpomocne
4) bol to príklad, ale faktom je že na bežné značky (aj na toyotu) kúpiš diely od alternatívnych výrobcov za podstatne nižšie ceny, no pre chevy to zväčša neplatí a teda priplácaš za diely
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

koukám na náhradní díly v auto kelly a příjdou mi docela normální...

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... fX3gG8ZRF9

filtry
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od inza »

Já jen abych se neztratil - přibylo toho tady vcelku dost - teď řešíte Verso vs. Orlando?

bez toho, že bych to někde hledal - v obou jsem pouze seděl
- Orlando je pocitově větší, bude delší, je těžší
- Toyota z mého pohledu vychytanější motory, u Orlanda zase poměrně historický benzínový motor 1.8, tedy Toyota vzhledem k velikosti, aerodynamickému tvaru atd. bude mít rozhodně nižší spotřebu, Orlando asi (ale může to být kus od kusu) víc vydrží (přejetí výměn oleje, menší údržba atd.)
- co se týče pojistky, bude to stejné - u nás se řeší jen objem motoru a u HAV je výpočet vztažený vždy k ceně vozidla (kupní nebo aktuální), tedy bude to naprosto srovnatelné
- výměny oleje - doufám že blbosti typu Longlife už opravdu většinu lidí opustily, tedy olej měnit po 10-15tis je standard, cena bude v autorizáku stejná, mimo autorizák taky

Tedy vybíral bych podle toho, co se mí
- víc líbí
- pokud nedám LPG a jsem ženská tak asi Toyotu
- pokud zvažuju LPG tak určitě Orlando

Mimochodem (a to už jsem hledal), já auto vybírám i podle tzv. "podélného místa vpředu", tedy maximální vzdálenosti od pedálů k opěradlu předního řidičova sedadla - je jen opravdu málo aut, které ji mají větší (při ohledu na cenu). Dle testu auto.cz má Orlando 1130, Verso 1030 - to je pro mě rozdíl 10 cm a to je hodně. Tedy vím, že do Toyoty se opravdu nevejdu :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“