Prosím POMOC

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
atalas
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 20, 2014 10:55
Bydliště: Vyškov

Prosím POMOC

Příspěvek od atalas »

Dobrý den jsem zde nový tak tímto všechny Ševroleťáky zdravím ;)
Rád bych, kdyby se někdo z vás podělil o informace s výměnou "kolíků" u dveří na Chevy Lacetti. (takový to když zamknete a ty tyčinky zapadnou nevím jak se to přesně jmenuje)
Jaký průměr (jestli je tam vnitřní závit) popřípadě co to obnáší a jaká je demontáž a zda-li to zvládnu i bez technika.

Každé rady si budu moc vážit.

Děkuji hezký den :PP:
Chevrolet Lacetti hb rv. 2005 1.6/83kw - variant 2 performance|MRJM tuning|OZ wheels|JBL soundsystem|SIGMA - 60mm|exhaust German HMS-Klappenabgasanlage|
Reklama
 

Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Prosím POMOC

Příspěvek od slidil »

No možná to bude stejný jako v Aveu. :?:
Vnitřní závit. Povolit jde ručně, a pokud ne, tak je tam šestihran na 10-tku klíč.

Obrázek
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
atalas
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 20, 2014 10:55
Bydliště: Vyškov

Re: Prosím POMOC

Příspěvek od atalas »

moc děkuji :) noo u mě to bylo trochu komplikovanější :D .. začnu od začátku...
pokusil jsem se to klasicky vyšroubovat ale narušil jsem tam nějaký servo motorek, nebo nějaký bezpečnostní systém.. takže mi pak nešlo zamykat auto (vždycky to udělalo u všech dveří jenom lup-vrrr a nezapadlo to .. tato sranda mě vyšla na 700kč)
pak jsem si teda sehnal nějaké pěkné západky (jelikož jsem od původního majitele měl na dvou dveřích vršky od fix, což mě jako milovníku aut vadilo .. takže jsem sehnal leštěný hliník za 250kč
potom jendoho odpoledne jsme u kamaráda čistili egr a zaslepovali (v jeho autě) .. a došlo i na moje západky .. jenže na hliníkových západkách nebyl zavit a dírka byla dosti malá .. proto jsme se vydali hledat nějaký závitník (dosti historický) a kamarád že to vrazíme do vrtačky a pmalu tam uděláme závit (nechápu jak jsem to mohl vůbec dovolit) .. noo a v půlce lup a závitník byl zalomený .. taakže nic .. nabaslil jsem tapicírunk dveří zpět .. nandal zpět plastové západky a tradá domů.
naštěstí v práci mám hodné spolupracovníky co mi laserem navařili materiál na tu onu západku a závitník vytáhli ven .. lupli jsme to na soustruh a udělali dostatečnou díru bez závitu.
pořídil jsem si pořádné lepidlo patex kov na kov 90kč
aa šel jsem na věc sám a doma .. tam kde byli vršky od fixí nebyl nějaký problem .. sundat tapec vyndat táhlo závit pomazat lepidlem nandat západku a nechat zaschnout hlavou dolu .. ale .. u dveří spolujezdce očividně si stím už někdo hrál a byl tak šikovný že zalomil spodní část západky (plastové) a ulomil vrchní část .. ale i to jsem opravil a měl jsem celé táhlo čisté.
finální verzi vidíte v přílohách :) dalo to práci ale stojí to za to :)
celkem zhruba 1000kč +- .. když pominu kolegy z práce :)
Přílohy
20160614_201906.jpg
20160614_201854.jpg
20160614_201840.jpg
Chevrolet Lacetti hb rv. 2005 1.6/83kw - variant 2 performance|MRJM tuning|OZ wheels|JBL soundsystem|SIGMA - 60mm|exhaust German HMS-Klappenabgasanlage|
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím POMOC

Příspěvek od Krtek »

Hezký ale po pravdě praktiky nechápu proč vůbec tuhle blbost do aut ještě výrobci dávaj. Od dob 120ky jsem je nepoužil v žádnym autě.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“