Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

Ahojte!

Už som to dávnejšie chcel odfotiť,ale nejako som nemal čas.
Tento "sajrajt" je normálny? Podľa servisu áno,ale im už neverím nič,tak sa radšej spýtam tu.
Auto ide ok, diagnostika ok, kontrolky ok, spotreba ok, olej ok..... akurát mi málo uniká chladiaca kvapalina. Chevy servis tvrdil, že je to klimatizáciou,ale aj cez zimu? Nalejem kvapalinu pri studenom motore po označenie a po cca.1000 km je pod ryskou tak 1 cm. ešte do žiadneho auta som nedolieval chladiacu zmes,tak neviem. Doplnil som aj klímu,lebo tam má byť 0,500g a bolo tam cca.0,300g, tak možno si klíma "kradla" z chladiacej kvapaliny? Keď som ju doplnil,tak sa to možno upraví. je to blbosť,ale už som z tých odborníkov v servise na nervy.
Auto nemá spodný kryt motora tak beriem, že motor bude špinavý, ale tieto "výtoky"...no neviem, skúste nejaké názory.
Je to nové Aveo T300 1.2 63kW, 46000 km, nedávno som bol na výmene oleja a filtrov.
Přílohy
P1190471.JPG
Naposledy upravil(a) Boeing737 dne stř čer 25, 2014 21:10, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

...ani toto sa mi nezdá, či?
Přílohy
P1190474.JPG
P1190473.JPG
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Richard »

no to s tou klimou se úplná blbost, ta nemá žádné spojení s motorem (tedy má ale jen řemenem) a okruh klimatizace je uzavřený s tlakem cca 20 barů, tedy v žádném případě by si vodu nebrala ...... to že plyn z klimy uniká je celkem běžné, proto je nutné ji občas doplnit......
To že je někde na motoru mastný zapášený flek svědčí o malém úniku nejspíš oleje a nejspíš pod víkem ventilů
Chladicí kapalina by se ztrácet neměla... může ti kapat nějaký spoj trubek ale bude to dělat asi jen při ohřátém motoru a pokud to kape třeba na výfuk , nic pod autem nenajdeš...... zkus se rukou projet zespoda spoje všech hadic v motoru pokud je všude sucho, může ukapavát vodní pumpa (pod deklem rozvodů) nebo radiator topení
ale to bys asi našel pod autem flek od kapaliny
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

Všetko je suché už to pozerali aj v Chevy a aj to natlakovali.
Čo sa týka bordelu pri prevodovke,tak vraj sú to výpary, "potí sa" aj keď nerozumiem tomu pojmu.
Mal som aj 15 roč.auto,ale toto som nevidel.
Asi ho začnem servisovať odborne u nejakého odborníka a nie v Chevy :-)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od ladinek »

Mám taky eco-tec jako ty akorát starší typ a motor je všude suchej, tohle nemám.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

Pýtal som sa v Chevy,vraj to slzenie je ok,lebo kvôli nejakej hladine - aby to bolo v norme sa to vytláča a tým upravuje.
To mi povedali aj v KN aj v NR.
Kamarát vo Volve mi povedal to isté.
V inom servise tvrdili,že je to tesnenie prevodovky.
Tak už neviem. Podľa mňa má byť motor suchý.
Ešte skúsim Opel fórum.
Pomohlo by len to,ak by mi napísal niekto,kto má rovnaký motor a auto.
Inak to nezistím.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od lomngi »

Ten čierny štupel na fotke je odvzdušnovaci otvor prevodovky. Máš to preto mastné, lebo vo výrobe dali asi o pol deci oleja viac ako je povolený max. Tak pri vysokých otáčkach prevodovky Ti tade zo vzduchom vyhadzuje olejový rosol . je to v pohode. prevodovky vyrábam 20 rokov tak že sa to stáva. Servis Ti mal utriet skontrolovať hladinu oleja v prevodovke, odmadtiť a máš pokoj.
A na tej hadici čo sa Ti nezdá? ten mastný fľak? Možno pri montáži dotyčný mal mastné ruky, elebo posledný servisak.Najprv to očisti a potom občas skontroluj či sa to znova zanáša.


Ešte že nie som pilot s povolania... Zbytočná panika hneď na začiatku. Nič v zlom ale asi je to choroba s povolania.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

Lomngi-Ďakujem Ti veľmi pekne za vysvetlenie!
Nie,nie je to o panike, ale možno len veľmi dobrý zvyk z povolania. ;) Keby som toto v robote nechal tak,tak by to dopadlo veľmi zle.
Nerozumiem tomu ako ty,ale sám píšeš, že "vo výrobe dali asi o pol deci oleja viac ako je povolený max..." Kvôli tomu "asi" v letectve môže zomrieť plno ľudí,ale ok,nechajme lietadlá...
Keď je tam toho viac, tak už asi to nie je ok,lebo to ide von a tak je predsa niekde problém. Mali mi to skontrolovať, odmastiť, ako píšeš,ale nič z toho nespravili,tak preto sa pýtam na fóre. To je vizitka Chevy servisu. Ja som len chcel vedieť či je to ok,ale sám si mi teraz potvrdil,za čo Ti Ďakujem,že nie je to ok.
Fľak na hadici som riešil preto,lebo mi uniká chladiaca zmes. Nikdy som to do žiadneho auta nedolieval.
Podľa Chevy je to opäť normálne.
Kto sa v tom má vyznať? Podľa nich je vždy všetko ok.

Keď som doniesol auto z predajne,tak po týždni mi prestalo brzdiť, resp.brzdový pedál bol ako kameň. Tak som im zavolal a vysvetlil,že čo sa stalo. Spýtali sa ma: pozrite, či nie je pod pedálom niečo. Jéééj, vravím, mám tam vak, prepáčte.... A oni že, vidíte, preto Vám to nebrzdilo...
Ešte trvalo niekoľko sekúnd, pokiaľ si uvedomil,že len iróniou reagujem na jeho otázku. Potom mi poradil,aby som s ním prišiel. To ma už naštval a chcel som preňho poslať Taxík,lebo asi prepočul,že auto mi nebrzdí.
Nakoniec vymenili hadičku posilovača,lebo v nej bola voda,alebo čo...
Tak týmto mám veriť?
Radšej to nechám tak,ak mi to povieš ty,ako keď mi to oni napíšu ako čestné vyhlásenie.

Čiže to nie je o panike,ale o skúsenostiach so servisom ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od frezzi »

tak nejak súhlasím s tebou čo sa týka skusenostiach so servisom Chevy.....podľa nich je vždy všetko v poriadku... -P začali nám svietiť ABS, skonštatovanie " je zima asi sa tam dostal sneh to zhasne".....po dvojch tyždňovom neprestajnom svietení predsa vymenili vadný snimač ABS......asi po 30 tis nám v prednej náprave chrapčalo horšie ako na staršej škodovke, ich zhodnotenie " zastaralá guma uloženie".....no nakoniec vymenaná tyčka stabilizátora....... asi po pol roku sa zlomila "brzda" zadných dverí s ich zhodnotením bola mechanicky zničená......ale po pripomienke mohjo otca auto má pol roka a neviem ako by som ju mal asi zlomiť ju vymenili...takže asi tak ....
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

Mne tyčky stabilizátora vymenili už 3x
Raz po 5000 km
Druhý krát pri 10.000 km vraj tieto vydržia viac ako 5000 km a to sa ma pýtali, že po akých cestách chodím...vravím im, po takých istých ako VY! Tak to vymenili.
Tretí krát pri 15.000 km /servisná prehliadka/,lebo zabudli, že ich už vymenili !!!!!!!

Auto mi vŕzgalo vzadu ako starý koč,aj som to písal na fóre. Vraj to je od vlhka,po daždi, po zime, ráno, pred obedom a pod,ale nikdy nič nepočuli.....tak som posadil troch mechanikov do zadu a išiel ich odviesť,aby počuli že to vŕzga....tak to rozobrali,namazali a je pokoj aj po zime,aj ráno,večer,poobede....

Nie auto je zlé,lebo každé auto potrebuje údržbu,ale ľudia okolo nich a hlavne v servisoch....
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od honza72 »

Asi takhle, pokud servis neumí - nechce zkontrolovat hladinu oleje v převodovce a tuto očistit = amatéři, pokud neumí zkontrolovat spony v chladícím okruhu, protože takhle nejčastěji uniká chladící směs = amatéři... Asi čekají, až budou servis OPEL za dvojnásobnou taxu a pak najednou budou vědět...
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Richard »

bohužel si myslím, že ani dvojnásobná cena nic neřeší.... dnes se neopravuje ale vyměňuje a nejčastěji systémem pokus - omyl ..... on to někdo zaplatí..... opravdovejch mechaniků odborníků moc není.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

Poslal som správu majiteľom s rovnakým autom a motorom,tak uvidíme.
Dám vedieť.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Jožko77
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 10, 2013 12:20

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Jožko77 »

mam take iste auto 1.2 63kw 2013 22500 km vsetko mam suche
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od lomngi »

Boeing737 píše:Poslal som správu majiteľom s rovnakým autom a motorom,tak uvidíme.
Dám vedieť.
Keď pôjdeš okolo s práce alebo do tak odboč ku mne a pozrieme sa na to. aj na únik chladiacej kvapaliny.
Nebudeš prvý a ani posledný s fóra kto príde na kávu a pokecať a po pri tom spraviť auto.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“