Výběr auta - hlavně velikost

Moderátor: Blue Lanos

Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

Takže si musím zjistit, jestli je v chevroletu i daewoo stejný automat a popřípadě se budu rozhodovat podle recenzí.
A ještě takový dotaz ohledně porovnávání. Chevrolet i Daewoo jsou 100% identické až na ty značky nebo je liší i něco jiného? Jediné, co jsem si všiml, tak že chevrolety jsou novější.
Reklama
 

Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Honza K. »

Lacetti je shodné, jako Chevrolet to bylo prodáváno později... Ostatní modely nevím, ale předpokládám, že to bude stejně.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Richard »

Pánové, v rodině mě přibyla jedna Tacuma 2,0 CDX 2004, synátor chtěl nějaký levný velký auto a tohle si našel sám...... já mu to nerozmlouval, co mě dostalo, je prostor pro posádku, ten je opravdu obrovský, super šířka, kufr je trochu menší, ale myslím že bohatě postačuje, je spíš do výšky.... ale kufr jako v ochcávce jsem nikdy nepotřeboval, hlavně na konec kufru člověk pomalu nedosáhne a spolucestujícím vzadu, aby člověk usekl nohy.... což v Tacumě nehrozí, když si za sebe sednu, pomalu si můžu dát nohu přes nohu..... (měřím cca 187 a jsem přescent :D )
Čeká nás klasika, olej , rozvody a nějaký maličkosti jako přezutí na letní a termostat a je to funglovka ;)
Takže další Tacuma na foru
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

Jako opravdu je to pro mně největší favorit. No co mě celkem odrazuje jsou zadní bubnové brzdy. Už i na feldě mám vzadu kotoučové, no to jsem kdysi koupil celou zadní nápravu s kotoučema a nevím, jak bych to zbastlil na Tacumě. Možná by stačilo dát i nějaké lepší brzdy dopředu a bylo to lepší.

Když už sem to tu tak rozjel, tak byl jste se někdo podívat na tento kus?
http://www.sauto.cz/osobni/detail/chevr ... oFrom=list
Na inzerci už je dlouho, no kromě zaměněného předního znaku (asi havárka) jsem z fotek nic neviděl.
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od prcek1 »

Biggby píše:Takže si musím zjistit, jestli je v chevroletu i daewoo stejný automat a popřípadě se budu rozhodovat podle recenzí.
A ještě takový dotaz ohledně porovnávání. Chevrolet i Daewoo jsou 100% identické až na ty značky nebo je liší i něco jiného? Jediné, co jsem si všiml, tak že chevrolety jsou novější.
Chevrolet koupil Daewoo a pak to přejmenoval. Pod logem Chevroletu to dostalo jinou masku bez chromované mřížky (no, teda spíš mříže) a podle fotek co jsem viděl i nějaké další drobnosti - tříbodový pás vzadu uprostřed, boční airbagy, možná někdo doplní další...
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

Já tedy půjdu do chevroletu, protože chci novější auto. Takže značka ideál je Chevrolet Tacuma / Rezzo s 2.0 s automatem.
Akorát teda nevím, jaké jsou výbavové levely u tohoto auta, protože co jsem se díval, tak mají skoro všechny stejné výbavy.
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od prcek1 »

Biggby píše:Já tedy půjdu do chevroletu, protože chci novější auto. Takže značka ideál je Chevrolet Tacuma / Rezzo s 2.0 s automatem.
Akorát teda nevím, jaké jsou výbavové levely u tohoto auta, protože co jsem se díval, tak mají skoro všechny stejné výbavy.
Stupňů výbav moc nebylo, stejně se obávám že při požadavku na Chevrolet s automatem bude výběr dost omezený.
Naštěstí Tacumy nebyly žádný holobyt, ABS, min 2 airbagy, klimu, centrál s DO, přední mlhovky, stavitelný volant a sedačky a okýnka a zrcátka v elektrice mají snad skoro všechny - to je asi minimum bez kterého bych se už neobešel.
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

Já na koupi auta nespěchám. Zatím mám feldu, tak jezdím s ní. Radši si počkám na vysněný kousek, než koupit šmejda ;) . Navíc mám tady v okolí slušného bazarníka, který jedná s lidma na rovinu, tak se s ním domluvím, aby mi nějakou našel.
Pro ně je základ pár pytlíků, ABS a klima. Vše ostatní je plus nebo si dodělám sám. Chtělo by to něco víc do bezpečnosti jako třeba ABS EBD a podobné věci. No to asi nemůžu od takového auta čekat.
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od sandruš »

Tacumy jsou super zaty prachy.Já mám 1,6 sx 77kw 16v a nemůžusi stěžovat Má abs.,klimu el. okna atd..

Všechny nemají stejná vybavení..JIné mají dig.klimu,zadu děcka mají na sedačkách pultiky i na prostřední sedadle.A spolujezdeč má otočné sedadlo o 180 stupňů.
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

No určitě si vyberu něco pěkného :) . Nejlépe s digi klimou, protože s tou jsem si ještě v žádném autě nehrál :D .
Co auto určitě čeká je zastavění nějakého 2DIN rádiem s GPS, TV, Zpětnou kamerou a tak. Doufám, že to tady ještě nikdo nemá :twisted: .
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Richard »

No raději mám manuální klimu, sice nejde regulovat jinak než přitápěním a má možná o trochu větší spotřebu, ale u dvoulitra to není tak moc znát..... s nubi jezdím s klimou nebo bez kolem 10 l LPG a tak to neřeším..... ale co je pro mě důležité, můžu ji vypnout či zapnout kdy chci a kdy to potřebuju.... což mnohdy s automatickou klimou nejde, ta se zapíná sama a dělá si co chce..... mnohdy běží i v době kdy ji vůbec nepotřebuji.... Správným vysoušením před koncem jízdy mě klima , kterou jsem desinfikoval před cca 2 roky vůbec nesmrdí a nemám s ní žádný problém..... desinfikuji Ajatinem roztok který ředím na cca 20% za pár kaček.....
V autě se věnuji řízení a nehraju si s ptákovinama :D :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Honza K. »

Podle fotek soudím, že Tacuma má stejné ovládání automatické digi klimy jako Lacetti. Je zde vypínač klimy, takže není problém ji vypnout dle přání každého uživatele.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

Já měl do teď za to, že automatická klima se dá ovládat plně manuálně, akorát má funkci auto, kde si nastavíš teplotu :oops: .
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Slam »

Jasně. Podle grafiky displeje to vypadá na stejnou digiklimu, jako mám v Leganze (starší Leganzy mají jinou grafiku). Buďto si nastavíš ručně teplotu foukání po půl °C a kam to má foukat a jak intenzivně anebo si nastavíš požadovanou teplotu, zmáčkneš AUTO a ono si to hlídá všechny ostatní věci samo tak, aby v autě byla nastavená teplota. Jsou tam proto 4 senzory a mělo by to reagovat i na déšť (resp. zapnuté stěrače). 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Biggby
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 03, 2014 18:06

Re: Výběr auta - hlavně velikost

Příspěvek od Biggby »

V tom případě už to předčilo mé očekávání :D .
Myslím, že si s tím autem budu rozumět :).
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“