Koupě Orlanda

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od 357 »

S tím xichtem už asi nic nenadělám... :(( Ale auto jsem vybíral dlouho a pečlivě. Je to pro mně kompromis, na lepší bohužel nemám... Dost mně nas.... rozhodnutí GM, takže mé nadšení z Orlanda už opadlo.
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od Asphalte »

majklcze píše:Ahoj....... Tento mesic jsem koupil uplne novy kus Orlanda rv 2014 vybava LTZ cena 408k! -i :o)
Pro nového majitele jsou ceny bohužel takto vysoké, protože fleetová podpora již skončila. Ještě v lednu jsem viděl nové MY2014 tmavě modrá v LTZ ve fleetu za 360.000. Já za tuto cenu koupil v listopadu MY2013 LT+ se 17" koly a nějakými doplňky, kde ceníková cena byla 489.000,-. Fleet byl totiž -20%.
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Uživatelský avatar
majklcze
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 27, 2014 20:33

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od majklcze »

Asphalte píše:
majklcze píše:Ahoj....... Tento mesic jsem koupil uplne novy kus Orlanda rv 2014 vybava LTZ cena 408k! -i :o)
Pro nového majitele jsou ceny bohužel takto vysoké, protože fleetová podpora již skončila. Ještě v lednu jsem viděl nové MY2014 tmavě modrá v LTZ ve fleetu za 360.000. Já za tuto cenu koupil v listopadu MY2013 LT+ se 17" koly a nějakými doplňky, kde ceníková cena byla 489.000,-. Fleet byl totiž -20%.

Co teď koukám na Orlanda tak cena začíná na 450k za výbavu LT.... LTZ je za 490k....
Chevrolet Orlando 1.8 L benzin (koupeny 17.5.2014)
Uživatelský avatar
majklcze
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 27, 2014 20:33

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od majklcze »

357 píše:
majklcze píše:Ahoj....... Tento mesic jsem koupil uplne novy kus Orlanda rv 2014 vybava LTZ cena 408k! -i :o)
Obdivuji tvou odvahu, já bych v dnešní době asi raději volil jinou značku. Co se týče té ceny, tak tě trošku natáhli, obvyklá cena na fleet byla o cca 20 litrů nižší. Ale zase na druhou stranu je fakt, že už není z čeho vybírat...
PS: Je to auto na fotce modrý anebo mi slábne zrak??

Co se týká barvy je to tmavě modré.... Byl jsem se podívat v Kladně na Orlando rv2013 najeto 6000 km a chtěl za to 389k.... Úplně nové jsem našel za 408k oproti tomu "ojetému" se mi nezdá že by to bylo moc.... Nebo? Už nemluvím o tom, že je rozdíl i ve výbavě 2013 oproti 2014
Chevrolet Orlando 1.8 L benzin (koupeny 17.5.2014)
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od inza »

Já myslím že v současnosti normální cena. Jinak gratuluju ke koupi auta.

I s plánovaným odchodem Chevroletu je ta cena poměrně slušná oproti čemukoliv dalšímu - doporučuju zkusit na např. německém mobile.de jenom zadat třeba 2013 rok nad 100kw, 7 míst a vyklikat základní výbavu co je v LTZ - nebo pokud to má i výhřev sedaček tak i to...

V podstatě konkurence za tyto peníze není. I proto mám Orlando, nechtěl jsem dávat plus 200tis za něco lepšího ale ve stejné výbavě :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od 357 »

Potkávám asi tak 3-4 Orlanda denně, většinou bílé, stříbrné, černé, šedé, občas béžové anebo červené, ale tmavě modré jsem zatím viděl na vlastní oči jen jednou. Máš naprostou raritu, gratuluju!! Celkem by mně zajímalo, kolik jich vlastně u nás jezdí.
Výbava 2014 je super, jen bych asi byl lehce nervózní z toho Mylinku... Co se týče ceny, tak jak jsem psal, fleetová podpora skončila, takže díky tomu, že už není z vlastně čeho vybírat, je odpovídající.
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od slaza »

Dřív nás chlapci zásobovali statistikami prodeje, ale delší dobu nic. Snad se to dá spočítat kolik jich je, a nic už asi nepřibude. Kdo to spočítá?
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od Krtek »

Mně by třeba zajímal taky ten servis kvůli záruce. Dneska koupit auto a za 2 royk řešit nějakou větší poruchu bych nechtěl. GM sice mele něco o pokračování servisů ale jakých ???? Chevrolet tu nebude, GM jakožto značka neexistuje (nebo je tu někde autosalon nebo servis s názvem GM ?) a Opláky do toho nutit ani nemůžou. Když nebude někdo z exchevroletích servisů chtít, nemusí bejt tyhle služby vůbec. Červ vem blbou servisku ale mně v záruce 2x táhli do autorizáku :-(
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od Laco71 »

Tsoenami píše:Orlík není špatné auto a že si zatím drží cenu tak je vše -i Do značkového servisu se nechat okrádat po zaruce stejně většína z nás jezdit nebude :roll: a v dnešní době se dá přes internet objednat vše a šíkovných mechaniku je také dost :lol:
Blahopřeji k autu cenu neřeš vše je pomíjivé :PP:
Ja mám tiež Orlando 1.8 +LPG a som spokojný...

a do značkového servisu nechodím ani počas trvania záruky :roll:

a nemyslím si,že bežných spotrebných dielov na toto auto by bol nejaký nedostatok...

to: Krtek

aj BOSCH autoservisy su dobré a maju diagnostiku a celkom schopných mechanikov
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od Krtek »

jasně, dobrejch servisů je asi dost. Ale BOSCH nebo nějakej auto Unger ti nepořeší záruku když ti zreznou dveře. To je jediný čeho bych se bál.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od Laco71 »

Krtek píše:jasně, dobrejch servisů je asi dost. Ale BOSCH nebo nějakej auto Unger ti nepořeší záruku když ti zreznou dveře. To je jediný čeho bych se bál.
Když Ti zreznou dveře, vemeš nůžky na plech ,vyřizneš kus plechu a přinytuješ ho tam kde Ti to vyřezlo

trochen zamaluješ nějakou barvou a je to...

TOHO bych se JA vůbec nebál...

JINAK se Ti nemá co pokazit, když auto nepřetěžuješ a dodržuješ servisní intervaly a nechováš se k autu jak prase...
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od Tsoenami »

Už jsem psal i na auto.cz do "zkušeností majitelů" :PP: psali tam jaký je Orlík drahé,pomalé :lol: auto.Když ho dnes někdo koupí za plnou cenu a dá si plyn tak je samozřejmě na jiné ceně než před půl rokem ale psali tam bláboly :P
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od inza »

Za ceníkovou asi nekupuje nikdo, ty co jsou veřejně na internetu jsou stále za to auto zajímavé.

Mimochodem - běžné závady ostatních aut se kterými jsem se potkal (u nových aut) - klepání stabilizátorů u fábie, vrzání všeho možného se zatím Orlandu vyhýbají.

Takže servis co jsem zatím viděl se do 60tis opravdu týká pouze výměn filtrů a náplní. U 60tis jsou většinou na řadě brzdy...

Jediné co mi zatím začalo "vrzat" bylo že jsem hledal na palubce co mi tam drnčí - uprostřed bylo uvolněné to čidlo - zatím jsem neopravil ale opraví to kapka vteřinového lepidla nebo kulička Dynamatu :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od inza »

Krtek píše:jasně, dobrejch servisů je asi dost. Ale BOSCH nebo nějakej auto Unger ti nepořeší záruku když ti zreznou dveře. To je jediný čeho bych se bál.

Záruka na zreznutí dveří je zajímavá prvních pár let a to asi nic nezrezne... Orlanda z roku 2011 jsou tu a nereznou. Pak na to záruka není a pokud řešíme NEPROREZNUTÍ karoserie tak to musí být skrz a to se nestane.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Orlanda

Příspěvek od Krtek »

Laco71 píše:
Krtek píše:jasně, dobrejch servisů je asi dost. Ale BOSCH nebo nějakej auto Unger ti nepořeší záruku když ti zreznou dveře. To je jediný čeho bych se bál.
Když Ti zreznou dveře, vemeš nůžky na plech ,vyřizneš kus plechu a přinytuješ ho tam kde Ti to vyřezlo

trochen zamaluješ nějakou barvou a je to...

TOHO bych se JA vůbec nebál...

JINAK se Ti nemá co pokazit, když auto nepřetěžuješ a dodržuješ servisní intervaly a nechováš se k autu jak prase...

Nemá co pokazit... odešlo mi benzínový čerpadlo někde kolem 30 a 50 tis km. K tomu se asi nedokážeš chovat špatně. Kor když to třetí vydrželo (zatim) 120 tis km bez problému. Věř tomu že na autě je toho hodně co se může podělat, prostě vyroběji zmetka. Tady stačí číst jak Orlanďáci řešej zatuhlý Mylinky, přehrávání SW, vypalování filtrů u nafťáka. Je to i celkem těžký auto a na horších cestách bude trpět podvozek. To zrezavění jsem uved hlavně z toho důvodu že na kasli je záruka 6 let (neni to už víc kdyby to náhodou pozinkovali ?).
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“