Odhlučnění interiéru

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od Asphalte »

Tak jsem ještě více zapracoval na mém odhlučnění. Bitumenové pláty jsem ještě doplnil o zvukově pohlcující vrstvu Gladen Aero Form a spodní část sedadel druhé řady od zvukově pohlcující vrstvu Gladen Aero Wave.

Následně jsem už konečně nainstaloval dvojitou podlahu s boxem. Více info ZDE https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 90#p381622 .
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Reklama
 

Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od Asphalte »

ještě dva
Přílohy
4.jpg
5.jpg
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od inza »

No super, a změna? Je to poznat?
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od Asphalte »

Poznat to docela je. Ještě jsem to neměřil na mém úseku, ale přejezd přes nerovnosti, zvláště zpomalovací retardery je o hodně tlumenější.
Jinak jsem pro zajímavost měřil odkud jde nejvíce hluku do kabiny a je to zpod palubní desky, takže tam asi taky něco dám. Ještě mě ale čeká kapota, 5. dveře a vlastně ještě všechny ostatní. Takže mám o práci na prázdniny vystaráno. :D
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od hoza »

Vypadá to zajímavě, co se takhle ukázat na nějakém srazu a ukázat že tyhle úpravy fungují? :)
Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od Asphalte »

V podstatě jsem pro, jen bych to chtěl dodělat celé, ať je to, jak to má být, ale díky mému časovému pressu to bude ještě tak 2 měsíce trvat. Takže na konci prázdnin bychom se mohli někde sejít, to budu mít na autě ještě další úpravy. Taky bych už měl vědět finální změny v decibelech. Chtěl bych se dostat na 66 dB ve 130 km/h, což más Mercedes třídy S. Nyní jsem na 70 dB, v sérii bez úprav to bylo 73 dB. Opět podotýkám, že je to měřeno mobilním telefonem a aplikací v Androidu, takže to nemusí být úplně přesné.
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od 357 »

Moc pěkný...a přitom taková blbost, že jo... Anebo jak byla ta hláška v Pelíškách. Já to řeším "volume doprava".
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od Asphalte »

I já v podstatě jezdím skoro pořád s hudbou dost nahlas, ovšem někdy zase s úplně vypnutým rádiem. Hudby jsem se naposlouchal dost "zamlada" ve své Felicii. :D

A tady se muselo odhlučňovat, v podstatě celé auto. 24 reproduktorů, 4 aubwoofery a 6 zesilovačů :D
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od Laco71 »

To odhlučnenie interieru je vynikajuca vec,

ALE ,

čo tak pozriet sa konkretne ČO Ten hluk sposobuje , a riešiť zníženie hluku priamo u zdroja ?

Alebo lepšie povedané riešiť príčinu, nie len tlmit dosledky....

A keby som chcel byt velmi zly , tak poviem ,že hluk tlmia aj "sluchátka" na ušiach... :lol:
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od frezzi »

teba poznám z virtu :PP: -i tvoju feliciu som obdivoval v tuninng magazinoch :PP: :PP: -i krasna praca aj na felici aj na Orlande :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od hoza »

Tak.... co je špatně?
Přílohy
náprava.jpg
Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od Asphalte »

Laco71 píše:To odhlučnenie interieru je vynikajuca vec,

ALE ,

čo tak pozriet sa konkretne ČO Ten hluk sposobuje , a riešiť zníženie hluku priamo u zdroja ?

Alebo lepšie povedané riešiť príčinu, nie len tlmit dosledky....

A keby som chcel byt velmi zly , tak poviem ,že hluk tlmia aj "sluchátka" na ušiach... :lol:
No já tedy nevím, ale asi těžko budu řešit předělání zadní jednoduché nápravy, která má své pozitivum, že je nenáročná na údržbu, ale je ze své podstaty hlučnější. Nedovedu si představit, že bych jí jako rozebral a začal vymýšlet něco, co jí ztiší. Tenhle způsob odhlučnění je vyzkoušený, jednoduchý a účinný, využívají ho i samy výrobci automobilů (bohužel na to dnes trochu kašlou, protože se snaží srazit výrobní náklady na minimum).
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od inza »

No byl to takový pokus o výkřik do tmy :) Určitě nejsem schopen např. snížit hlučnost motoru, když i samy lepší automobilky to dnes řeší třeba pouštěním zvuku o jakési opačné amplitudě do reproduktorů aby se teoreticky "ztišil" hluk.

Takže u zdroje to nikdo neřeší, každý řeší, jak odstranit následek.

A opravdu je to auto výrazně tišší - můžu potvrdit - loni jsme byli v Itálii sice jiným, ale stejně nás děti co seděly vzadu moc neslyšely a naopak, letos to bylo zásadně lepší.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od Asphalte »

Minulý týden odhlučněna kapota. Zatím jen zpevněna asfaltovými pláty Silent Coat. I přes aplikaci jen do míst mezi vzpěry je výsledek výrazný, především co se týče vybrací a kovového zvuku při zabouchávání. Už se ani nebojím kapotu leštit a přitom se bát, že jí promáčknu. Finálně na to ještě přijde Gladen Aero Foam (asi až na jaře), jinak překryto zase stávajícím deklem.

Na jaro je naplánováno i odhlučnění 5. dveří, které mají opravdu přišerný zvuk při zabouchnutí (porovnatelné s Favoritem). Zde budu postupovat stejně jako u kapoty. No a když se budu hodně nudit (což u mě asi moc nehrozí), chci se ještě pustit do bočních dveří, ať je to komplet.
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Re: Odhlučnění interiéru

Příspěvek od karstn »

Zdravím

Podařilo se Vám nějak odhlučnit motor? Přesedlal jsem z Lacetti na Orla a od 120km/h je to velmi hlučné od motoru. U lacika to bylo nepřijemné až od 140km/h a to byla 1.4. Myslel jsem že 1.8 bude tižší.

Vzadu jsem jel jen jednou a od podběhu je to taky nepřijemne tak ten budu asi muset taky odhlučnit, ale hlavně jde mi o ten motor.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Interiér a exteriér“