nemůžu nastartovat Cruze

Zde můžete představit své miláčky :)

Moderátor: Blue Lanos

cruzze
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 26, 2014 19:44

nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od cruzze »

Zdravím, mám problém s mým Cruzem r.v. 2011, 2.0 120 Kw. Přišly první mrazy a já ho neroztočím. Je to celkem divné protože teplota neklesla venku pod -15. Všechny jiné nafťáky známým naskočily. Baterka je dobrá a naftu tam mám. Jen to točí sem tam se zatřese, ale jinak nic. Teď nevím co s tím protože to na sněhu neodtáhnu. Máte někdo nějakou radu jestli je to opravdu zamrzlá nafta nebo jiná závada? Moc děkuju
Reklama
 

Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od honzik »

Nazdar, na 90% zamrzlá nafta. Chce to dát někam do teplé garáže a určitě pojede. A dal bych do nafty nějaký prostředek proti zamrzání a pokud nemáš nádrž plnou dočerpat tzv. arktickou naftu, ta už nezamrzá,má ji určitě shelka a omv.
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
cruzze
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 26, 2014 19:44

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od cruzze »

A to stačí opravdu tak málo jako je -10 a už to zamrzá? Nemám sice plnou nádrž, ale švagr měl citroena na rezervě a nic mu nezamrzlo. Hlavně teď řeším jak to dostat do tepla. Jinak dík moc za info
Uživatelský avatar
Tomy636
Příspěvky: 114
Registrován: sob črc 20, 2013 13:36
Bydliště: Hnúšťa

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od Tomy636 »

My sme mali takyto problem s X Trailom , tak isto bola nadrz umiestnena dost nizko a privodne potrubie nafty do motora bolo umiestnene dost nizko skoro na podvozku a nebolo dostatocne izolovane ...tu je asi rovnaky problem a ked to raz neni dobre zaizolovane alebo na mieste kde to lahko primrzne je jedno ci tam mas plnu alebo rezervu a kazde auto to ma riesiene nejako inak cize teply garaz kde je aspon 2 stupne nad nulou to urcite vyriesi ......v zime som rad ze mam Benzin , nezamrza a auto sa rychlo sa zohreje aj na ukor tej spotreby ...tak vela stastia napis potom ci pomohlo -i
Chevrolet CRUZE 1.8 , MAD interier ,KN sanie , GPS , Cuvacia kamera , BOSE ozvucenie , Xenon 5000K
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od hoza »

Záleží kdy si člověk natankuje to je často rozhodující, pokud teda nenatankuji někde kde se nafta netočí.

Cituji

Načeském trhu stejnějako ve většině ostatních států EU se na trhu distribuuje motorová nafta s rozdílnými nízkoteplotními vl
astnostmi v závislosti na ročním období. Pro úpravu nízkoteplotních vlastností na požadovanou úroveň se široce využívá celá škála aditiv různých renomovaných firem. Období pro jednotlivé třídy motorové nafty jsou následující: ¾ letní motorová nafta – tj. motorová nafta pro mírné klima třídy B v období od 15.04. do 30.09. s filtrovatelní nižší než 0 °C; ¾ přechodová motorová nafta – tj. motorová nafta pro mírné klima třídy D v období od 1.03. do 14.04. a od 1.10. do 15.11. s filtrovatelností nižší než -10 °C;
¾ zimní motorová nafta – tj. motorová nafta pro mírné klima třídy F v období 16.11.do 28.02. s filtrovatelností nižší než -20 °C.
Všechny tyto druhy se načerpací stanici prodávají ze stejné výdejní pistole a neliší se svým označením.
Pro zajištění bezporuchového provozu vznětových motorů za silných mrazů se vyrábí tzv. arktická motorová nafta s filtrovatelností nižší než -32 °C a bodem zákalu nižším než -22 °C, která je některými distribučními společnostmi nabízena u vybraných ČS např. v
podhůří Krkonoš a na Šumavě. Stejný typ motorové nafty používají také např. ozbrojené složky.
Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 654
Registrován: stř úno 06, 2013 20:34
Bydliště: Rochov
Kontaktovat uživatele:

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od Vladka »

cruzze píše:Zdravím, mám problém s mým Cruzem r.v. 2011, 2.0 120 Kw. Přišly první mrazy a já ho neroztočím. Je to celkem divné protože teplota neklesla venku pod -15. Všechny jiné nafťáky známým naskočily. Baterka je dobrá a naftu tam mám. Jen to točí sem tam se zatřese, ale jinak nic. Teď nevím co s tím protože to na sněhu neodtáhnu. Máte někdo nějakou radu jestli je to opravdu zamrzlá nafta nebo jiná závada? Moc děkuju

to bude určo naftou....manžel měl auto přes víkend zaparkované ve dvoře a po dvou dnech stání měl taky co dělat....pěkně začoudil, ale chytnul....;.) není nadto mít benzín ;-)

držím pěsti, ať ho zase rozjedeš ;-)
Nyní: Citroen C4 Grand Picaso, 1,6 BlueHDI, 88kW, MAN6, vínová
Bývalo:
VW Golf VII, 1,2TSI, 77kW, šedá
Opel Signum 2.2, 2004, benzín, stříbrný
Chevrolet Cruze HB, edice WTCC 1,6, 91kw
BMW 525d, r.2003
Sen: no toho je!! :-)
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od Honza H. »

aditiva ;)
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
cruzze
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 26, 2014 19:44

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od cruzze »

dík za názory, počkám než se oteplí a uvidím. Ale jsem trochu klidnější :)
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od kesko »

Stalo sa mi to už davno a na liaze, ale v nafte sa pri nizkej teplote vyzražali guličky vraj z parafinu,take voskove telieska a tie zalepili filter. Vtedy bolo jedine aditivum Velfobin. Ten to dokazal rozpustiť.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od BoroX »

cruzze píše:Zdravím, mám problém s mým Cruzem r.v. 2011, 2.0 120 Kw. Přišly první mrazy a já ho neroztočím. Je to celkem divné protože teplota neklesla venku pod -15. Všechny jiné nafťáky známým naskočily. Baterka je dobrá a naftu tam mám. Jen to točí sem tam se zatřese, ale jinak nic. Teď nevím co s tím protože to na sněhu neodtáhnu. Máte někdo nějakou radu jestli je to opravdu zamrzlá nafta nebo jiná závada? Moc děkuju

Napíš prosím, kde si tankoval
Dík
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
cruzze
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 26, 2014 19:44

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od cruzze »

Tankoval jsem na LUKOILU tak se jim vyhněte. Dneska jsem to konečně po dlouhém přemlouvání nakopl. Myslel jsem že se rozbrečím radostí. Už jsem byl celkem nasraný a projely mi v hlavě i myšlenky do které části auta kopnout jestli nenaskočí :) jen by mě zajímalo čím to nakonec bylo. Prostě asi po 7 pokusu to naskočilo. Natankoval jsem hned po tom nějakou novou naftu na OMW ta už prý nezamrzne tak uvidíme. Jestli jo tak jim v GM nakopu prdel. :) jo a ještě jsem volal do Chevroletu a tam už mě strašili jednotkou, imobilizérem, žhavičkama aj. ale už vrní a to je hlavní. :)
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od BoroX »

Nalej si trochu velfobínu do nádrže a budeš to mať v poriadku... :PP:
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
cruzze
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 26, 2014 19:44

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od cruzze »

OK dík
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od zavodak-1 »

Tankuj na znamich pumpach lukiol to su podvodnici sama voda to je davaj schell alebo omw alebo nieco lej do nafty VIF a nebudes mat problem ja tak praktizujem 4 roky a bez problemov ;)
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: nemůžu nastartovat Cruze

Příspěvek od Franta P. »

jeden z důvodů, proč bych nikdy v životě nechtěl Diesela.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Club Cars - Auta členů“