Palivovy filter..

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
ludo
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 01, 2011 00:09
Bydliště: slovensko

Palivovy filter..

Příspěvek od ludo »

zdravym chcem sa opytat kedy treba menit palivovy filter na cruze 1.6 a kde sa nachadza?dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pavel56
Příspěvky: 56
Registrován: čtv pro 16, 2010 23:34
Bydliště: Orlová

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od Pavel56 »

Minule jsem byl překvapen - prý palivový filtr Cruze nemá! :roll:
Tak mi vrátili filtr, který jsem si koupil v Rallu - prý přímo na Cruze! :P
Cruze 1,8 LT, aut.
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od VIP »

Nemám palivový filtr, vím to když jsem montoval tu sadu na E85. Měl se měnit po ujetí nějakejch km, a taky mi bylo řečeno, že Cruze ho nemá. Aspoň teda 1.6.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od honza72 »

Filtr je.
Ovšem přímo v čerpadle, viz. serv. pokyny:

Vyjměte modul palivového čerpadla.
Zkontrolujte filtr modulu palivového čerpadla. Pokud je filtr zanesený, vyměňte sestavu modulu palivového čerpadla.


:D
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Pavel56
Příspěvky: 56
Registrován: čtv pro 16, 2010 23:34
Bydliště: Orlová

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od Pavel56 »

Díky, až opět (naposled) pojedu do značkového servisu, tak jim tento text ukážu! :mrgreen:
Cruze 1,8 LT, aut.
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od smire666 »

Aby sa predišlo polemikám, dohadom a prípadným nedorozumeniam v servise: Filter pri čerpadle priamo v nádrži je iba hrubý, na zachytenie veľkých nečistôt. Samotný jemný máš tiež, nachádza sa na ľavej strane vo výklenku medzi nádržou a karosériou... inak, v servise že ich pozdravujem, nech sa idú pozrieť do múzea dopravy, tam zistia, že sa jemné fitre používajú už od "doby kamennej..."
Přílohy
filter Cruze 1.6.jpg
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
baster
Příspěvky: 35
Registrován: úte led 24, 2017 19:23
Bydliště: Jirkov

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od baster »

Zdravím chlapi, měnili jste teda filtr, nebo na to kašlete? Mam najeto 123 tis. tak by to nebylo na škodu vyměnit...
Chevrolet Cruze 1.6 83kW LS plus rv. 2010
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od Laco71 »

V autorizovanom servise tvrdili,že palivový filter pre benzin, je DOŽIVOTNÝ a nemení sa vobec,

v niektorých servisných manualoch píšu,že je ho potreba vymaniť každých 40 000 km,

takže pravda bude niekde uprostred,

každopadne po 100-120 000 km by som ho vymenil preventivne..

Avšak ja už mam 150 000 km, a nemenil som ešte .. avšak dávam raz ročne SONAX injector cleaner

na prečistenie palivovej sustavy a pomáha to. -i

Aj ked asi budem musieť vymeniť aj cele palivové čerpadlo, lebo začalo vo zvýšenej miere hučať....
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Četl jsem na vebu, že palivový filtr si řekně o výměnu sám a to slabším výkonem motoru a třeba i problémy s volnoběhem. Mě začal zlobit volnoběh a protože má kalos
130 plus něco a nevím kdy byl měněn /interval by měl být max.60 tis/ tak jsem si prošel nabídku na moje auto a jsem dá se říct rozhodnutý ale červík nedůvěry mi říká, když si nejsi jistý tak se zeptej! Tohle je dobrej obchod a taky jsem měl jako diskus který ? Doporučil mi dá se říct i moji volbu. Takže můžete opravdu s vlstní zkušenosti doporučit ???
Děkuji za odpovědi budu objednávat v pondělí a abych měl lepší poměr k dopravě tak asi vemu i jiné filtry s kterýma /no nevím třeba ještě do zimy/ ale teď ten palivový ?!?!
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
https://autodilos.cz/vyhledavani?search=96537170+
Vl.
PS:Dám to i k sousedům protože někteří nechdí sem a jiní tam /Promiňte mi to ale to si vzpomenu na mého otce byli jsme tři kluci no a samozřejmě potyčky a tak no a otrec
říkaval :Jak se mají dohodnout státy, když vy kluci sakramencký a bratři se perete mezi sebou !!!/
No nic teď hlavně ty filtry !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PS:Vrátil jsem se a vidím mraky překlepů ale to bude tím burčákem !!! Ale holt víno je mlékem starců ! Tenhle burčák je s Kobylí !!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od Richard »

Ahoj Topole,
filtry určitě vyměňovat ! Ale důležité je používat solidní filtry - jsou sice o něco dražší, ale rozhodně filtrují lépe a bezpečněji. Já osobně preferuji filtry Mahle - Knecht výrobce je v Německu, solidní je ještě Mann, Purflux, rozhodně se u filtrů nevyplatí šetřit - flitr má obtokový ventil a po zaplnění filtru už olej nefiltruje ale jen filtrem bez filtrace protéká ;)
Já nakupuji u Dufy.cz mají rozumné ceny i výběr, pokud toho objednáš víc doprava se rozpustí - klidně tam vem i olej a jiné .......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Jenom se v krátkosti vracím. Tak jsem objednal jak na palivo ale i olej a i vzduch. Všechny "BOSCH ".
No ale palivový je vyroben v Bulharsku olejový Jižní Afrika no a vzduchový ten je s Koreje ! Co k tomu víc dodat !?!
Jinak teť jsem měnil jen palivový no a olej a vzduch až na jaře.
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
Vl.
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od Nyny »

Já se po zkušenostech se servisem Chevrolet vůbec nedivím, když někomu řeknou, že auto nemá palivový filtr a už bych se vůbec nedivil, kdyby tvrdili, že auto nemá motor.
Má zkušenost je taková, že kromě totální neznalosti zákazníkovi naúčtují práce a díly, na které ani nesáhnou.

Mě by spíš zajímalo, podle čeho se dá zjistit označení jednotlivých filtrů, které so auta patří?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Palivovy filter..

Příspěvek od Scorpion.11 »

No stačí napsat na Carmax a dle VIN kódu ti napíšou přesně jaké filtry, nebo si je můžeš hned u nich i zakoupit a poslat -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“