Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
koso0
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 20, 2009 18:48
Bydliště: Pukanec

Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od koso0 »

Neviem či už mal niekto problem ako ja.
Začal som u môjho AVEA servisovať vo Fancare BA neskôr som prešiel do Remesloservis NR kde bol prístup ku klientovi na úplne inej úrovni ako vo Fancar.
Teraz ku môjmu problému . V apríli mi prestala fungovať klimatizácia tak som navštávil Remesloservis a bola mi vymenená rúrka .Po uplynutí dvoch týťdňov klima bola opať prázdna, tak mi bolo povedané že je deravý chladič.Kedže takáto výmena chvílu trvá nechal som auto celý týždeň v servise a tiež aby mi mohli prestreknúť poškriabanú kapotu. Po uplynulom týždni som si auto prevzal, ale problem bol naĎalej rovnaký t.j.po uplynutí týždňa bola klima prázdna. Opäť nasledovala návšteva servisu kde sa pridalo konečne aj kontrastné farbivo a po týždni prebehla kontrola,ktorá prebehla takmer úspešne až na jednu maličkosť čo údajne aj odstranili(tesnenie na prírube ku karoserii).Po uplynutí dvoch týždňov sa problem opakoval t.j. klima prázdna .Tak ma to prestalo baviť a napísal som podnet na Chevrolet SK odkial mi bolo vysvetlené to isté ako sa mi snažilvysveliť p.Dudáš z Remesloservisu vraj údajne mi odchádzajú diely postupne a ked nie som spokojný môžem ísť do iného servisu.
Kedže tento problem trvá už "5 MESIACOV" rozhodol som sa zmeniť servis za MGM TO tak uvidím ako sa mi podarí uspieť lebo takýto prístup od Remesloservis rovnako ako aj od Chevrolet SKsa mi zdá velmi nekompetentný, dokonca by som povedal že snád v hociktorej garáži by k tomuto problému pristupovali zodpovednejšie.
Darmo. Človek sa učí na vlastných chybách.
Ak má s podobným problemom skúsenosti prosím o vyjadrenie
AVEO 1,4 sedan/červený/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od frezzi »

tak nvm či som mal ten istý resp, podobný problém , ale po kúpe išla klíma bez chybne , no asi po roku a pol sa na klímu "zabudlo" a veľmi sa nepoužívala , potom sme ju spustili ale už nefungovala, tak som išiel do servisu , kde nebol zistený unik tak som ju dal naplniť , ale do tyždna bola znovu fuč, potom sa zistilo že jedna rúrka je deravá , tak som ju dal zavariť , a musím ju dať naplniť a uvidíme čo z toho bude. :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
koso0
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 20, 2009 18:48
Bydliště: Pukanec

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od koso0 »

U mňa to je ako som spomínal.
Výmena rurky,neskôr výmena chladiča,neskôr výmena tesnenie,neskôr výmena tesnenia ...
A takto sa na tom pracuje už 5 mesiacov a problem je úplne rovnaký ,ako na začiatku.UNIKÁ MEDIUM. Remesloservis tvrdí."To nie je rovnaký problém.To odchádzaa postupne"
Takže asi ja som totálny vypatlanec a neviem pochopiť , že mi odhrdzavievajo jednotlivé súčasti klímy postupne v dvojtýždňových intervaloch.
Je mi jasné že všetko je pokazitelné , ale od autorizovaného servisu by som očakával seriozne vyriešenie problému a nie že musím do NR chodiťako na hodiny klavíru a stále riešiť ten istý problem """ÚNIK KLÍMY"" už ma to prestalo baviť tak to chcem riešiť zverejňovaním všade kde sa dá.
Som človek trpezlivý a ochotný riešiť problémy , ale toto už je úplne mimo a prerástlo to moju veškerú ochotu a trpezlivosť
AVEO 1,4 sedan/červený/2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6260
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od Scorpion.11 »

Přístup servisu nebo spíše vyjádření Chevroletu k tomu není už co dodat -P
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
koso0
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 20, 2009 18:48
Bydliště: Pukanec

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od koso0 »

Inak musím podotknúť , že zo strany zástupcu servisu som dostal ponuku,že:
"Keď prídete na nasledujúcu garančku tak vám náš servis ako kompenzáciu dodá olej gratis."
A toto sa mi už ozaj zdá ako výsmech nevyriešeného problému do ktorého som už investoval niekolko stoviek € a ako som už spomínal stále som po piatich mesiacoch dochádzania do NR na bode nula.
Práve som podal podnet aj na SOI takže teraz len čakám ako sa vyjadria odtial
AVEO 1,4 sedan/červený/2008
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od xwing »

Ako sa prejavi v beznej prevadzke, ze uniklo "medium" ?
Aby som si to proste zacal vsimat symptomi. ;)
Diky
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od lomngi »

Jednoducho . nechladí a fúka teply vzduch.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
koso0
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 20, 2009 18:48
Bydliště: Pukanec

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od koso0 »

V horúčavach je to nádhera .Pustíš ventilátor a je to ako by si pustil fén
AVEO 1,4 sedan/červený/2008
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od frezzi »

presne, fakt nádhera -P -P
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od BoroX »

Klímu som si ja dal kontrolovať a plniť v servise, zaoberajúcim sa klímou - nie v chevrolete.
Pred naplnením spravia diagnostiku, skontrolujú, naplnia olejom a chladiacou tekutinou zaplatíš 50€ a 3 roky máš pokoj.
Tento rok idem znova, už mi minulé leto prestávala klíma chladiť.
-i Ešte môžete mať problém s nedokonalým chladením, ale ak ide stále chladný vzduch, skontrolujte, či máte dobre vsadený peľový filter. Po jednom zo servisov mi auto v zime nekúrilo a v lete nechladilo - bol zle vsadený filter :lol:
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od ladinek »

Já servisům nevěřím ani prt. Poté co mě chtěli v Renocaru auto zkoumat po svícení check a chtěli jej na týden nechat, s tím že jim to chybu nepíše jen smázli a pak se za 500kč objevila za 15min znovu, tak po návštěvě BS auto brno, chybu našli hned, byla to prý běžná chyba snímače otáček a kroutili hlavou , že Renocar to nenačetl s lepší diagnostikou. Chtěli mě zřejmně oškubat na ventilech erg, atd, atd. Takže když servis tak jedině někoho známého nebo u mě BS auto Brno, pomohli mi už 3x,
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od rastom1556 »

Ja som klimu opravoval svojpomocne.
Mal som deravi chladič (moja vina). V servise chceli za opravu 800,-€. To sa mi zdalo moc. Cez internet som kupil chladič za 150,-€. Výmena u kamaráta pred garážov do hodiny.
V Dubnici mi to otestovali na tesnosť a naplnili za 30,-€. Klima chladi za chvilku ide chlad, už to bude 5 rok. Klimu zapinam aspon raz do tyzdna, bez ohladu na pocasie nech hadice stále pracuju. Chladivo obsahuje olej a tym sa občas aj premazu vznutra.
Inak kym mi klimu naplnili urobili test na tesnost při tlaku a podtlaku. Ak by tam bol problém, tak by mi to neplnili.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od BoroX »

Dnes klíma doplnená - skontrolovaná
IMAG5778.jpg
ževraj klíma nebola až taká zlá :o)
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
Uživatelský avatar
koso0
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 20, 2009 18:48
Bydliště: Pukanec

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od koso0 »

Nakoniec som to nechal spraviť synovcovi a odvtedy to beží bez problémov.Len ten prístup od "Autorizovaného servisu" je neuveritelný , ale pravdy sa nikde nedovolám. Ako som spomínal poslal som podnet na SOI tí mi to vrátili, že oni na to nemajú dosah a odkázali ma na niektoré spotrebitelské centrum. Tak som sa obrátil na Europský spotrebitelský servis. Odtial mi to vrátili, že oni majú dosah len na tovary zakúpené mimo SR v rámci EU. Pri poslednom zraze na Piesočnej som to povedal aj p.Bocorovi, ktorý mi poradil aby som mu to preposlal, čo som aj hned po zraze spravil. Pravidelne raz za mesiac som mu volal, v akom to je stave.Zakaždým mi povedal, že je to u kolegu a že sa mi ozve. Tak to trvalo až do Januára, ked mi oznámil, že sa s tým mám obrátiť na Car garanty. To som aj spravil dňa8.1.2014 . Do dnešného dňa som im nestál ani za odpoved.Serem aj taký prístup všetkých "Autorizovaných" aj "Kontrolných" inštitúcii. Je to len jedna banda a v budúcnosti sa budem obracať výlučne garážovým mechanikom, ktorí si za svojou prácozu aj stoja a dá sa na nich spolahnúť. O cenách už radšej ani nehovorím
AVEO 1,4 sedan/červený/2008
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Problém s klimatizáciou u AVEO 2008 sedan

Příspěvek od frezzi »

tak nejak by som to povedal aj ja ,je už horšie ked takého mechanika nemáš, pretože ani na tích "garážových" ako si napísal, pokiaľ ho dobre nepoznáš nemusia byť vždy najlepšou možnosťou (česť výnimkám)....ale tak mnohí to opravuju tak ako by to bolo ich vlastne a preto si vždy skor volím túto možnosť :PP: -i
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“