Start/Stop

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Predoš
Příspěvky: 103
Registrován: pon kvě 13, 2013 14:30
Bydliště: Praha

Start/Stop

Příspěvek od Predoš »

Zdravím pánové,
jsem v očekávání na své nové Orlando a rád bych, zda má někdo zkušenost jak funguje Start/Stop u nafty, trošku mě ta funkce zděsila, když pomyslím na čištění DPF, vím, že se dá vypnout, ale vždy po vypnutí motoru se opět sama funkce zapne a myslete pořád na to, že to máte vypínat, auto bude sloužit jak město tak dálky a vzhledem k tomu, že jsem měl naftu i předtím a byl jsem moc spokojen, tak jsem znova zvolil - no a hlavně ty koně :) , jezdím také na motce, tak jsem zvyklí na nějaký ten odpich :D

pokud máte zkušenosti, díky za info, Libor
nyní: Honda CBR 600F 2012 - Akrapovič a CHEVROLET ORLANDO LTZ 2.0 VCDi 120kW/163k MT6 Start/Stop - bílá
dříve: Škoda 1000 Mb, Škoda 100, Škoda 105 M, Oltcit, Renault Twingo, Peugeot 307 Hdi, Suzuki Bandit 600N, Honda VTR 1000F
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Start/Stop

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak tě tu vítám a tak mi napadlo dle tvého dotazu, kdo bude na Olšovci, že bych se schválně podíval jaký má Orlando odpich :lol: :lol: :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Predoš
Příspěvky: 103
Registrován: pon kvě 13, 2013 14:30
Bydliště: Praha

Re: Start/Stop

Příspěvek od Predoš »

No s tím odpichem to asi tak horký nebude :D je to těžký jak prasátko :-) , proto jsem volil to nejsilnější, hlavně když to naložím rodinkou, kola případně rakev na hory, tak doufám, že to alespoň trošku potáhne, apropo - co myslíš tím "kdo bude na Olšovci"

děkuji za přivítání :PP:

Scorpion.11 píše:Tak tě tu vítám a tak mi napadlo dle tvého dotazu, kdo bude na Olšovci, že bych se schválně podíval jaký má Orlando odpich :lol: :lol: :PP:
nyní: Honda CBR 600F 2012 - Akrapovič a CHEVROLET ORLANDO LTZ 2.0 VCDi 120kW/163k MT6 Start/Stop - bílá
dříve: Škoda 1000 Mb, Škoda 100, Škoda 105 M, Oltcit, Renault Twingo, Peugeot 307 Hdi, Suzuki Bandit 600N, Honda VTR 1000F
roklseky
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 16, 2013 15:06
Bydliště: Holomóc

Re: Start/Stop

Příspěvek od roklseky »

Zrovna jsem cetl clanek o spolehlivosti aut a tam je nejake info o start-stop systemu. http://auto.idnes.cz/statistiky-spolehl ... jetiny_fdv
Tezko rict, jak to bude fungovat s DPF vypalovanim, ale pokud budes jezdit i dalky, tak to snad bude ok. Ja vzal 1.8 benzin v automatu a musim rict, ze se porad nejak s tim vykonem nemuzu srovnat. Predtim jsem mel naftu a zkousel jsem i orla v nafte a ten rozdil ve vykonu tam proste je. Nejhorsi je ukonceni zuzeni na dalnici, kde musim cekat, nez me ostatni auta predjedou v levem pruhu i kdyz predemnou si to auto jede vlaznym tempem, ale zrychluje. Tam se fakt musim ucit se prizpusobit, protoze nez bych to auto predjel, tak za mnou ostatnim vytecou nervy. :(
Tak at auto slouzi a mas z nej dobrej pocit. -i
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Start/Stop

Příspěvek od lord_maxx »

Brzy se z toho stane flame, tak po mně zpět k dotazu!

Zrovna u automatické převodovky bych řekl, že nebude problém pořádně šlápnout na plyn, automaticky to podřadí o jeden dva stupně, a auto se prostě rozjede. Tak jako ano, 1,8 nebude nikdy trhat asfalt, ale že bych brzdil provoz, to se říct nedá.

My máme 1,8 v manuálu a okolo 3 500 ot/min je cítit výkon motoru opravdu dobře, do 4 500 ot/min minimálně, takže se neboj podřadit a pořádně motor vytočit.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“