Denné svietenie do TACUMY

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Piliarik
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 24, 2013 22:38

Denné svietenie do TACUMY

Příspěvek od Piliarik »

Ahojte všetci.Máte niekto skúsenosti s denným svieteným na TACUMU?Aký typ je možné použiť atď..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Denné svietenie do TACUMY

Příspěvek od Richard »

no mám zkušenosti s LED svícením..... zapojil jsem relé přepínací na jeden drát +12V na motorku stěračů a ovládání na + 12V obrysovek.... když se rozsvítí obrysovky tak relé odpadne a LED zhasnou..... ale blbne mi to potřebuji to nějak zpozdit , těm ledkám nedělá dobře pokles napětí při startování protože svítí i během startování vždy při zapnutí zapalování a zhasnutejch světlech....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Denné svietenie do TACUMY

Příspěvek od pejee »

Když si koupíš lepší LED DRL, tak budeš mít modul na automatické sepnutí až po nastartování, dává se to přímo na baterku + a - a další + na parkovačky ;)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Denné svietenie do TACUMY

Příspěvek od Richard »

jo mám "lepší" ale to startování jim dobře nedělá, ale mohl bych to zkusit , já to jedu "natvrdo" bez tý automatiky
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Denné svietenie do TACUMY

Příspěvek od pejee »

Ty máš ale zapojeno přes obyčejné přepínací relé jak píšeš, ne přes automatický modul který propustí napětí do ledek až po natočení motoru, jak alternátor začne dobíjet ?
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
marabu68
Příspěvky: 101
Registrován: ned bře 15, 2009 03:16
Bydliště: Orlová

Re: Denné svietenie do TACUMY

Příspěvek od marabu68 »

tak to máte nějaký špatný modul jak to svítí jen při otočení klíčku sprvné dení svícení naskočí až běží motor ,já mám takové které kontroluje palubní napětí po otečení klíče je 11,5v a po nastartování alternátor navíší na 13,8 - 14,2 ,na tuto hodnotu se nastaví modul ..... po vypnutí motoru automaticky zhasne ,a stačí přidat relé aby to nesvítilo zároven se světli ...
Marabu
Daewoo Tacuma 2.0 + LPG -2001
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Denné svietenie do TACUMY

Příspěvek od Richard »

no já tam měl původně takový srágory, co nesvítily a hlavně žádnou automatiku neměly, proto jsem to řešil pomocí relé, no a ty nové jsem zapojil taky tak na to relé..... takže zkusím to odpojit a zapojit správně tu automatiku, třeba to nebudu muset řešit a bude to fungovat....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“