120kw dizel trhanie motora ?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Velda
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 10, 2013 23:24

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Velda »

No snad ještě nějaká centrála vůbec funguje, showroomy už jsou prázdný a ve většině případů přemalovaný na Opel....
---------------------------------------------------------
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 120 Kw LT+ šedá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Boeing737 píše:Je vás tu dosť s rovnakým problémom a ako jedinci to neviete vyriešiť, tak prečo nezájdete hromadne niekam do servisu. Viem,že sa to asi nedá,alebo veľmi ťažko,ale aspoň dvaja choďte spolu.
Napíšte im hromadný e-mail,alebo niečo pod.
Nedajte sa! Spojte sa! :lol:
Jedného odbijú,že je to ok a hotovo,ale dvoch-troch s rovnakým problémom....

Chyba bude niekde /podľa toho čo píšete/ v softe,ktorý nevie či spustiť čistenie filtra a čo má pri tom spraviť s otáčkami,príp.či pridať,alebo ubrať prívod paliva.
Boeing737 toto mam na plane! :PP:
Akurat som v robote(v zahranici)a momentalne sa nedostanem doma!Tu by ma taka kontola vysla dost draho.
Inac sa chystam vytvorit tu na fore vetvu kde sa mi ozvu co maju podobny problem!Co som cital Cruze to ma tiez!
Ked pridem domov chcem ist na tu valcovu brzdu do PROFITUNING v Bratislave.Uz som snimi volal.
Potrebujem niaky dokaz co to robi!Uz som bol v 3 servisoch a rovnaka odpoved(nic-vsetko v poriadku).Ale ked budem mat nieco v ruke a ukazem tu to robi a teraz hladajte,uz to bude o niecom inom.
Potom to uz budem riesit u importera a nie v servise :!:
Ale to vlakno som chcel zalozit az ked budem mat dokaz!Ale ak chcete mozem ho zalozit hned akurat este neviem kedy budem mat cas na ten test!
2.0 VCDI LT+ 2013
Velda
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 10, 2013 23:24

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Velda »

OK, budu čekat až do dáš do kupy a přípojím se.....
---------------------------------------------------------
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 120 Kw LT+ šedá metalíza
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Caute.Tak po dlhom hladani som nasiel autoservis ktory robi testy motora a nema prehnane ceny.Tak som sa tam dnes zastavil.A hadajte co :!:
Technik sa isiel somnou previest a auto islo ako hodinky :!: Tak mu vravim ze to je citelne hlavne ked auto celu noc stoji a je studene :lol:
Tak sme sa vratili na servis,kukol na motor(shodil plastovy kryt)vravy veducemu ze Fiat motor :o)
Veduci mi vravy ze on potrebuje vidiet ako to robi!Tak sme sa dohodli ze nabuduce pridem o den skor,necham tam auto stat a na dalsi den to vaskusa :!:
Technik mi este hovori ze to bude asi chyba softu.
Ak mi to vyjde tak tam skocim o tyzden :PP:
Ale aspon som sa stretol s Dominic Torettom :PP:
2014-07-24-612.jpg
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=Bkufd4m ... e=youtu.be
2.0 VCDI LT+ 2013
luneb
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 01, 2013 23:54
Bydliště: t.č.Ostrava

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od luneb »

A robilo vám to odnova?Ja mám orla niečo vyše roka (r.v. 2012,najazdené cca 17 000 km) a zatiaľ som trhanie motora nezaznamenal. Možno je to tým, že nemám veľa najazdené a tých regenerácií filtra Dpf asi nebolo toľko, aby z nich software zmagorel.
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi, 120kW, bežová daydream
+ Renault Clio 1,6 79kW
.............................................................................
ex. Škoda fabia 1,4 MPi, Opel Astra 1,7 CDTi
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

luneb píše:A robilo vám to odnova?Ja mám orla niečo vyše roka (r.v. 2012,najazdené cca 17 000 km) a zatiaľ som trhanie motora nezaznamenal. Možno je to tým, že nemám veľa najazdené a tých regenerácií filtra Dpf asi nebolo toľko, aby z nich software zmagorel.
Mne to zacalo robit casom.Mozno ti to ani nebude robit.Uvidis :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Velda
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 10, 2013 23:24

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Velda »

U mne to zacalo nekdo kolem 20-25tis. km.
---------------------------------------------------------
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 120 Kw LT+ šedá metalíza
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

ja mam tiez 2012 no po pravde uz si nepamatam ci to robi od nova ... ale uz ma to pekne serie co je teraz vonku stale teplo auto sa trasie jak stary pes... otras

nedalo mi a skusil som posufovat po nete a cuduj sa svete s tymto maju problem aj ine znacky ako napriklad VW.

http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=103&t=35662

len je divne ze oni to riesia pri autach co maju nalietane 150tis. km + a my pri fungel novych pri 20tis. +

Servis ako stale ma na haku a odpoved je ze je vsetko v poriadku. Ty idioti vedia iba jedine a to dat auto na diagnostikua ked ta nevyhodi ziadnu chybu tak je podla nich vsetko v poriadku :!:

moje posledne pozorovanie a zistenie je ze
:arrow: auto nemusi stat na priamom slnku ... kludne moze byt v tieni ale ked je proste vonku teplo -> teply vzduch tak to trha
:arrow: po nastartovani v podmienchak trhania /teply vzduch/ je trhanie vatsie cim pomalsie pridavam plyn ... tzn. pri agresivnom stlaceni plynu vyletia otacky rychlo hore a trhanie nie je vobec alebo je len mierne.

podla mna je to sw, alebo nejake cidlo, alebo ma napadla este vaha vzduchu to vie kurvit kadeco ...

Tibi daj vediet ako si dopadol a BTW VMmotori Je samostatna firma ktora je vlastnena fiat/chrysler koncernom no nedodava motory iba im ale tie motory najdes v kadejakych inych znackach :D Motor to podla mna nebude ten je OK :arrow: kvalitka ... skor to bude nejake to takzvane KURVITKO.
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Boeing737 »

Podobné som mal pri motore 1.9 TDI 81kW,ale tiež to malo cez 200.000km.
Pozri tú váhu,príp.čidlo chladiacej kvapaliny.
Váhu stačí ak odpojíš a prejdi pár metrov.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Boeing737 »

Robí to len pri studenom motore?
Lebo môže byť niečo zanesené. Skús vypáliť červa na 2-3 ke po obmedzovač.
Chevy nič nevie,daj to niekomu pozrieť a s výsledkom choď do Chevy.
Ja to tak žiaľ robím.
Väčšinou mi odhaliu chybu vo Volve :mrgreen:
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Caute.
Tak zajtra mam termin v servise,idu sa mi na to kuknut. :o)
Tak uvidime :PP:
Boeing737 mam Octavku 66kw s cipom,360tis. KM a v pohode :!:
Joztar pozeral som rozne fora VW,Fiat,BMW atd. a tiez o tom dost pisali.Je to problem terajsich dieslou :o)
Najviac to trha ked auto dlhsie stoji(cez noc)preto idem vecer zaviest auto do servisu,nech to mozu rano pozriet.Co som si vsimol:ked idem s rovnakym plynom(bez pridavania)trha to najvic :!:
Tak uvidim :!:
Dam potom vediet :!:
Ked cosi najdu,potom to budem riesit u Chevroletu!
Tak som zvedavy :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od vasek »

To Vás chlapi lituji! Jestli Vás to uklidní, tak můj šéf má novou Mercedesku S, která mu občas chytá na jen na 4V místo 6V a přístup servisu je stejný :( .
Takže národ sobě! Mám pro vás několik nápadů.
- existuje jednoduchá diagnostika ŘJ motoru - krabička ELM 327 BT a prográmek do telefonu s androidem - vše do 500,--. Krabička např. zde:
http://cm.aukro.cz/mega-akce-elm327-blu ... 10093.html
tak alespoň zjistíte, zda se do ŘJ zapisují chybové kódy. Zobrazuje to i řadu dalších údajů.
- pro movitější existuje diagnostika, která se zapojí do OBD konektoru a ona zaznamenává hodnoty motoru v časové ose, takže se zjistí, co se děje, když auto cuká. Ta je třeba tady:
http://www.pc-autodiagnostika.cz/zbozi/obd-log
Každopádně elektronický systém nový aut je značně komplikovaný a je hodně náchylný na rúzné rušení z neoriginální výbavy, takže podumejte, jestli jste si miláčka nevybavili nějakým čínským zázrakem a případně to všechno odpojte...
Hodně úspěchů!
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Boeing737 »

Nie je diagnostika ako diagnostika a ten kto ju robí, musí byť v tom "macher",lebo treba ísť do rôznych kolóniek,rozlúštiť hodnoty,na voľnobeh a počas jazdy....v Chevy napoja,ak nič neukáže,tak je to pre nich vybavené,ale to nie je len o tom.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Dnesna nasteva servisu:
Rano sme to sli skusit.Cukalo to ale nie moc silno.Mechanik povedal ze to fuska najst v com je pes zakopany!Ale povedal mi ze toto sa im stava pri zvysovani vykonu!Ked sme sa vratili,zacali sa bavit s veducim.Povedal mi veduci ci mu tam mozem na par hodin auto nechat.Poobede som si prisiel po auto(stiahne si soft s auta).Veduci mi vravy ze tento motor je rovnaky s Fiat,Chrysler,Lancia!Identicky s Fiat Freemont!A vraj ich uz dost upravili a jazdia po uprave paradne!Tak mu vravim ci nasiel v softe chybu.Vraj sa musi poradit s mechanikom ktory mu upravuje soft do aut(teraz je na dovolenke).Tak sme sa dohodli ze sa tam zastavim zaciatkom septembra.
Pekna predstava:Orlik s 200-250konami :PP:
http://www.rabanser-tuning.it/de/
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

fajn tiez som si myslel ze to bude v SW ale najhorsie je ze v chevy o tom urcite vedia a nespravia SW update kkci.

Ako by to fungovalo potom ? ked je auto v zaruke nebudu j*bat v servise s papulu ked pridem na servisku ze tam mam prepaleny/upraveny soft? Niekto tu niekde pisal ze riadiace jednotky v chevy su nejak zaheslovane/locknute a na odomknutie a pripadnu upravu musi aj servis pisat niekam do centraly aby im poslali heslo.

V tom servise kde si bol s autom s tymto nebudu mat problemy?

Kludne tu hadz vsetko co ti pozistovali a co ti upravili a ako a kolko ta to stalo a ci to aj pomohlo lebo ak ano tak do toho pojdem urcite tiez! Nejde mi ani o zvysovanie vykonu/krutaku ... podla mna ma auto dostatok konikov a mne to bohate staci ... skor mi ide o odstranenie trhania a zlepsenie kultivovanosti samotneho chodu motora.

BTW ... klima sa mi poslednu dobu spusta jak sa jej chce /nie nie je to vypalovanie DPF, nie nemam zapnute ofukovanie okna, ano vsetko je povypinane a ona sa aj tak z nicoho nic zapne a fuci jak sialena a po urcitom case sa znova vypne a takto sa zapina a vypina dookola mrdka jedna/... pocitam ze to bude tiez nejaka j*bla RJ.
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“