stretavacie svetla

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
deffri
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 20, 2013 16:54
Bydliště: Bratislava

stretavacie svetla

Příspěvek od deffri »

Dobry den, naskytol sa mi problem so svetlami. Prisiel som domov, svetla svietili, vypnem motor, svetla idem domov. O 20 minut, ked odchadzam, zapnem motor, svetla a svetla zrazu nesvietili, ani jedno. Skusil som prepnut na dialkove -> tie svietili.

Pozeral som tu rady ohladom svetla, ale nezda sa mi, ze by to bolo v packe ani v poistkach a ani v relatku, lebo vsetko je v poriadku, teda aspon relatko a poistky.

A je mi dost divne, zeby sa to niak spalilo v tejto zime.

Dakujem za rady, jedna sa o chevrolet HB 1,4 7/05.
Majitel Chevrolet Lacetti 7/05 1,4
Reklama
 

Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: stretavacie svetla

Příspěvek od slidil »

No pokud jseš si jistej, že to není rele, přepínač, ani pojistka, tak by to mohl být tenhle kontakt v konektoru C102. Pak už jdou dál dráty ke každýmu světlu sólo. To už by byla velká náhoda aby odešli obě světla naráz. (ale to schema je na Lacetti HB 2009, nevím jestli je stejný..)
osvetleni-laceti.png
konektory-laceti.png
umisteni konektoru lacetti.png
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: stretavacie svetla

Příspěvek od slidil »

Jinak ještě zkontroluj, jestli ti jdou naklápět světla. pokud ne-e, tak by to mohl být ještě kontakt č.44 v konektoru C202 (modrý kroužek)
osvetleni-laceti.png
C202.png
IP-lacetti.png
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
deffri
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 20, 2013 16:54
Bydliště: Bratislava

Re: stretavacie svetla

Příspěvek od deffri »

no tomuto moc nechapem, kazdopadne to niekomu ukazem, co tomu lepsie rozumie, mne sa na to pozrel sused, otvorili sme skrinku s poistkami pri motore a ked som otocil svetlami, tak pocul niaky zvuk v tej poistnej skrinke ako keby tam isiel niaku prud. Povedal, ze mam skusit kupit nove ziarovky, ale aj tie pozrel a boli v pohode, ja sa moc v tychto technickych veciach nevyznam :/

-> 2 obrazok no ak myslis nastavenie vysky svetiel ani to nereaguje, bezne som pocul ten motorcek, teraz uz nie, ak myslis daco ine, tak potom neviem co
Majitel Chevrolet Lacetti 7/05 1,4
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: stretavacie svetla

Příspěvek od slidil »

JJ, přesně. Pokud ti svítí dálkové světla ale nejde ti nastavení výšky světel, a potkávačky, tak je to někde na tý modrý cestě. Nebo máš vypálený přepínač světel.
osvetleni-laceti.png
Jinak doplň si bydliště do profilu, třeba někdo zjistí, že bydlí v "sousedství"a pomůže ti. :D
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: stretavacie svetla

Příspěvek od slidil »

Ještě, jak vypadá přepínač světel v Lacetti ?
Pokud je to tenhle, a měl by si ho pryč, tak mám jeden volnej. :D
DSCF2746-K50.jpg
DSCF2747-K50.jpg
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
deffri
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 20, 2013 16:54
Bydliště: Bratislava

Re: stretavacie svetla

Příspěvek od deffri »

no vyzera presne tak ;), Bratislava
Majitel Chevrolet Lacetti 7/05 1,4
deffri
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 20, 2013 16:54
Bydliště: Bratislava

Re: stretavacie svetla

Příspěvek od deffri »

Problem vyrieseny, na dalsi den svetla zacali normalne svietit. Snad sa to uz nebude opakovat ;)
Majitel Chevrolet Lacetti 7/05 1,4
Uživatelský avatar
miquel11
Příspěvky: 90
Registrován: stř kvě 02, 2012 13:59

Re: stretavacie svetla

Příspěvek od miquel11 »

Ahoj, měl jsem uplně stéjný problém. Světla někdy svítili a jindy zase ne, takže pokud to nenecháš opravit, tak tě to bude zlobit furt, i když jak se může zdát, že už fungují tak se problém opět naskytne. U mě byl to byl problém s kabeláží, kamarád mi tam napojil nové kabely a relátko a vše funguje jak má. Pokud zajedeš do servisu tak ti to taky určitě udělájí, když jsem se ptal tak prý poměrně běžný problém s opravou cca 500Kč.
Chevrolet Lacetti 1,6 80KW, matná black fólie, 16" OZ :-)
Milan7
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 22, 2012 16:22

Re: stretavacie svetla

Příspěvek od Milan7 »

Měl jsem stejný problém, najednou přestala svítit potkávací světla, něšla dálková. Též svítila kontrolka motoru.
Podle zde uveřejněného schématu jsem se snažil najít vodič který vede k přepínači světel u volantu č.57. Na něj totiž nešlo napětí z relé.
V elektroschématu to není zakresleno, ale pod přístrojovou deskou (tachometrem) který se musí demotovat je vzadu umístěná plastová svorkovnice. (svorkovnice je vidět až na plánu kabeláže- označení cluster) Je dvojitá a byla vyhořelá. Pro uvolnění se musí vypáčit šroubovákem.
Nahradil jsem tuto svorkovnici dvěma WAGO svorkami a sice pro slaněné vodiče jedna pro 3 dráty a jedna pro 6 drátů.
Patrně to bude častá závada. Proto to sem dávám, hledal jsem to celé dopoledne.
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“