Vysoka spotreba!

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Vysoka spotreba!

Příspěvek od danny29 »

No tak zrobil som test kolko vlastne to moje tico zerie.Ma nabehane 70 000km, o motor sa staram lespie ako o zenu :) olej pravidelne meneny, nove sviecky, filtre.
Natankoval som plnu nadrz (30 litrov) a presiel som smiesnych 500 km a uz mi zacala kontrolka svietit.
Takze ak som dobre ratal tak spotreba vychadza na 6 litrov na 100km.Co je dost vela a pri tom je teplo este.
V zime mi ta krava zere okolo 9 litrov.
Je to normalne??? Podotykam ze motor je novy ako s tovarne , vlastne cele auto je vo vybornom stave rocnik 98.
Mozete sa podelit so mnou ci to je spravne aby auto zralo 6 litrov a viac?to si mozem kupit rovno nejaku 1.6 a mam to iste.
Vdaka
Reklama
 

Uživatelský avatar
TOMIO
Příspěvky: 22
Registrován: ned zář 20, 2009 20:49

Re: Vysoka spotreba!

Příspěvek od TOMIO »

Podhuštěné gumy, termostat, nekvalitní palivo, neznačkový vzduchový filtr, špatné svíčky, ucpaný kat ...
Je toho hodně, co by to mohlo zapříčinit :? ......
Tomio TicTac/ Spark
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: Vysoka spotreba!

Příspěvek od danny29 »

Tak cerstve meranie! 30 litrov paliva ani nie na 300km.Spotreba vychadza 10 litrov na 100km.
Trosku vela nie?Filtre vymenene, olej vymeneny, sviecky, tiez .Motor ide ako hodinky ma len 70 000km.
Meranie prebehlo na kratke vzdialenosti kazdy den do 3km.
Skontrolovane vsetko , benzin nekvapka nikde len dlho ide na sytic ale i tak 10 litrov je dost!
Uvitam rady , komenty...
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: Vysoka spotreba!

Příspěvek od Skodovak »

danny: Tak se nediv. Vzdálenosti 3km v tomto počasí, to ani motor nezahřeješ. Zkus použít tu clonku před chladič. Ať se to rychleji zahřeje. Já jezdím s Matizem do školy 7km, a taky mi to přijde moc krátký, motor dostanu na provozní teplotu 2km před cílem. Odhaduji spotřebu kolem 8l na tomhle popojíždění se studeným motorem. Ještě jsem to ale nezměřil. ;)
E: Jo, a výsledek jsi zjistil opětovným natankováním do cvaknutí? Protože pokud jen do rozsvícení kontrolky, může být problém i jinde, třeba nepřesnost ukazatele :D
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: Vysoka spotreba!

Příspěvek od danny29 »

Ano, natankoval som to uplne az po hrdlo.Presne na deciliter tam bolo 30 litrov.
Jazdil som za do kym mi neskapal motor.Presiel som rovnych 320 km za 30litrov.
V lete ked jazdim na dlhsie trasy tak mi to zere 4.5 litra,fakt nechapem ale 10 litrov pre 0.8cm3 je vela.
Vzdyt 3 litrovy motor zozerie menej.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Vysoka spotreba!

Příspěvek od Serpico »

...na projetou vzdálenost 3km, Ti bude " žrát " všechno co má spalovací motor, chladící kapalina se běžně začíná ohřívat po 3km, olej po 20km na třetím kroužku má pak zhruba 150°C ( olej nemá termostat jako voda ale jenom čerpadlo a tak jenom cirkuluje ), v určité výhodě je vzduchem chlazený motor, tedy kromě hybridu, který však pojede na elektřinu

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „TICO“