ChipTuning motoru

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od mzprx »

A pridanim paliva znizuje spotrebu.... :lol:
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od TIBI77 »

naky píše:Diiiiiky!! -i dobry tip, uz mam objednano. :PP: Prijde to asi v pondeli - maji tam Expres doruceni do 24 hod zdarma.
Platba pres PayPal = 2.456,20,- Kc, slevovy kod "RB10" = sleva 5%. Az to dorazi, tak dam samozrejmne vedet.
Ma to snizit spotrebu az o 20% juuuuuu tak to sem teda zvedavej. :lol:
Neblazni :!: 20% :!: O 20% nizsiu spotrebu zabudni :!:
:PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od TIBI77 »

mzprx píše:A pridanim paliva znizuje spotrebu.... :lol:
By si sa cudoval,keby si uskrtil privod paliva!Kamarat sa tiez tesil ze usetri ked ubral na cerpadle a isiel do IT!Ked sa vratil len nadaval :!: Ale to bolo TDI :!:
:lol:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od Joztar »

niekedy som nad tym uvazoval ... ale naco ? vam tych 163ps a 360nm nestaci? mne uplne v pohode a ked kukam kolko fizlov je na cestach a stale meraju nehovoriac o tom ze cesty su preplnene autami + dialnice tak to je kapitola sama o sebe ze ziadne :D tak mi ziaden tundzing netreba ... ked chcete usetrit kupte si 1.7 namiesto 2.0 a bude zrat menej :D a komu je malo nech si kupi v6 :D osobne 2.0 Tdizel akejkolvek znacky je tych 160-170 koni tak max ... RSky co maju 200K to uz je podla mna prepalene z hladiska zivotnosti a sa vam to pojebe skor :D ci ?
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od naky »

Ahoj,
objednavka PowerBoxu okamzite stornovana po prvni reakci. Diky kluci!!! to jsem se krapet unahlil.. :PP:

Jinak jsem byl dnes v AutoChip a tam Orlanda umeji a uz jich tam peknou radku ocipovali, zatim bez jedine reklamace. Tak jsem si tam nechal nahrat ten EkoTuning a dostali to tam, trvalo to 1,5 hod.
Pokud palubni pocitac nekeca, tak teda klobouk dolu..
Vic uvidim az vyjedu celou nadrz, zpocitam si to pak rucne, vim ze drive sem na natankovani ujel cca 650 km prumernou spotrebu mam kolem 8 litru (prevazne mesto a nesetrim ho)
hodnoty pocitace keceli o 0,3 litru oproti rucnimu dopocitani, tak uvidim jak to bude ted.

Z Pankrace do Pocernic (AutoChip) - cca 25 km, jsem jel v pres poledni provoz za 8,5 a zpatky za 5,8. Cestou tam jsem jel o neco rychleji. (obchvat 100 a dalnice 160, zapatky max 130)
Tak jsem na to zvedavej jestli mi neocipovali jen palubni pocitac :lol:
Dam vedet po natankovani a vyjeti nadrze 8)
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od Tsoenami »

Ahoj no a jede Orlík lépe?Myslím zrychlení atd až budeš mít vyzkoušeno piš dík :PP: :PP:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Predoš
Příspěvky: 103
Registrován: pon kvě 13, 2013 14:30
Bydliště: Praha

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od Predoš »

Taky jsem zvědav na výsledek, neb všechny své motorky jsem vždy nechal odbrzdit, ať to byly ještě karburátory nebo později vstřiky a úprava map, samo KN filtry a laděné koncovky a vždy se povedl razantně zvýšit výkon, ale spotřeba nikdy neklesla ba naopak, ovšem křivky po odbrždění byly opravdu nádherné -i no a ne nadarmo se říká, že obsah ničím nenahradíš - vyšší výkon = více paliva a ne naopak :PP:
nyní: Honda CBR 600F 2012 - Akrapovič a CHEVROLET ORLANDO LTZ 2.0 VCDi 120kW/163k MT6 Start/Stop - bílá
dříve: Škoda 1000 Mb, Škoda 100, Škoda 105 M, Oltcit, Renault Twingo, Peugeot 307 Hdi, Suzuki Bandit 600N, Honda VTR 1000F
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od mzprx »

Pocul som, ze porusovat prirodne zakony je prisne zakazane....
Viac vykonu=viac nafty= vyssia spotreba.
Ina vec je vysoky kompresny pomer, chudobnejsia zmes=nizsia spotreba. (tyka sa noveho benzinu od Mazdy)
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od JRD McLAREN »

vysokokompresny motor vrka uz od roku 2008 v jednom zigulaku...
mazda je v tomto revolucne pozadu...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od JRD McLAREN »

chcel by som vidiet tie grafy z brzdy .. pred chipom a po chipe..
..ak by sa dalo..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od naky »

grafy nemam, na brzde bylo plno a pospichal sem zpatky do prace, stavil jsem se tam misto poledni pauzy.
link na web je tady, maji tam i grafy: http://www.autochip.eu/cz/chiptuning/ta ... 163hp/?eko
jak tak koukam na ten jejich web, tak kdybych si to objednal o den pozdeji, tak usetrim 1.100,- nuz co se da delat...
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od mzprx »

Cize klasika - omalovanky.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od TIBI77 »

JRD McLAREN píše:chcel by som vidiet tie grafy z brzdy .. pred chipom a po chipe..
..ak by sa dalo..
Kolega kupil chip s nemecka(ford mondeo2.0).Bol na motorovej brzde.Rozdiel bez chipu a chip:vykon +5%,krutiaci moment sa dost zvysil(ale parametre uz neviem) :o)
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od mzprx »

Pokial to bolo pri tych istych otackach, tak sa moment zvysil o rovnakych 5%. P = omega . M
omega = uhlova rychlost
Ale pokial sa nejednalo o maximalny vykon, tak na dosiahnutie rovnakeho efektu stacilo velmi jemne pridat plyn...
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: ChipTuning motoru

Příspěvek od TIBI77 »

JRD McLAREN píše:vysokokompresny motor vrka uz od roku 2008 v jednom zigulaku...
mazda je v tomto revolucne pozadu...
To mi pripomenulo vyhlasenie sefkonstruktera CZ motoriek(bolo to uz davno :D )
Kdyz pan HONDA jazdil na drevenych kolach CZ byli majstri sveta :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Tuning & Styling“