jak a čím vyleštit poškozený lak

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od Nyny »

Zdravím,
přítelkyně se jala mýt auto a na jednom místě na střeše byl nějakej flíček bůh ví od čeho a za boha jí to nešlo umýt, tak nakonec vzala houbičku na nádobí a flíček umyla. Jenže když auto uschlo, tak v tom místě je matnej flek jak to obrousila. Sice je to na střeše a je to vidět jen z určitého úhlu, ale protože vím, že to tam je, tak mě to štve.

Chci se proto zeptat, jak a čím to nejlépe opravit? Vím, že se to dá rozleštit, ale já s tím nemám žádné zkušenosti, tak se chci zeptat čím a jak?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od 18lukin18 »

šikovná :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od pejee »

nejlepší je koupit nějakou leštěnku na nové laky a pak očistit střechu, nanést na mikroutěrku nebo pěnový kotouček z elektrické leštičky a přeleštit, ale lepší bude přeleštit celou střechu, to by šlo asi vidět jen to přeleštěné jedno místo..prvně se to nechá chvilku zaschnout, ale ne moc a pak se to leští..já mám nějaký vosk od sonaxu a ještě jsem ho ani nepoužil.. když zajdeš do nějaké prodejny např. auto kelly tak tam ti poradí co si na to vybrat a jak postupovat, je to i napsané na té leštěnce
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od lomngi »

Skus Meguiars je to trošku drahšie ale zo starého auta urobí nové.
Leštime autá na objednávku s tým.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od Nyny »

18lukin18 píše:šikovná :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
To víš no, ženská. Ale na její obranu, mě by teda taky nenapadlo, že se to tím obrousí a zmatní.

pejee píše:nejlepší je koupit nějakou leštěnku na nové laky a pak očistit střechu, nanést na mikroutěrku nebo pěnový kotouček z elektrické leštičky a přeleštit, ale lepší bude přeleštit celou střechu, to by šlo asi vidět jen to přeleštěné jedno místo..prvně se to nechá chvilku zaschnout, ale ne moc a pak se to leští..já mám nějaký vosk od sonaxu a ještě jsem ho ani nepoužil.. když zajdeš do nějaké prodejny např. auto kelly tak tam ti poradí co si na to vybrat a jak postupovat, je to i napsané na té leštěnce
Díky za radu, hlavně, že vím, že to jde řešit. jak se ocitnu někde na správném místě, tak se poptám.

lomngi píše:Skus Meguiars je to trošku drahšie ale zo starého auta urobí nové.
Leštime autá na objednávku s tým.
Zkusil jsem to vyhledat a našel jsem tohle: http://www.meguiars.cz který z těch přípravků přesně myslíš? A leští se to ručně, nebo je lepší nějaká leštička?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od lomngi »

postup pri obnove lesku...
potrebny materiál:

brusny kotuc Mirka abralon 3000
lestiace pasty Meguiars swirls x, ultimate compound, scratch x,
clay + lubrigant.

postup:
Umyjeme auto, vysusime karosériu mikrovlaknivou utierkou, lubrigantom a clayom vycistime povrch laku od usadenin, namočíme brusny kotúč do vody a poškodené miesto postriekame vodou... kotúč upneme do lesticky nastavíme otacky na 3000rpm a poškodene miesto prebrusime opet umyjeme a vysusime. následne prelestime pastami v tomto poradí: scratch x, swirls x, ultimate compound. rychlost otáčok do 3000 pozor nebrusit lak na jednom mieste aby sa to nepoškodilo ešte viac... pasty niesu abrazivne čiže nezbrusia lak
keď chceš mám zľavu na tie výrobky, nakolko už veľa mám objednávok.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od pejee »

nebo nějakou nalepovací folii na střechu, třeba matnou, lesklou..vylepší to vzhled a zakryje to ten flek ..2v1 :D
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od ppp »

tempo
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od milosh »

Tempem bych to taky zkusil a zenu radsi pustit jen ke sporaku :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od Nyny »

Co jsem čet různě na netu, tak Tempo je dost agresivní, nebo s tím máte někdo zkušenosti?

Já našel tohle: http://www.detailingshop.cz/cisteni-lak ... 500ml.html Nebo něco z tohohle: http://www.sonax.cz/view.php?cisloclank ... 2&rstema=3 Ale on je všeobecně problém, že v popisu těch výrobků toho naslibujou, ale najít někho, kdo to opravdu vyzkoušel, to už je problém.
lomngi píše:postup pri obnove lesku...
potrebny materiál:

brusny kotuc Mirka abralon 3000
lestiace pasty Meguiars swirls x, ultimate compound, scratch x,
clay + lubrigant.

postup:
Umyjeme auto, vysusime karosériu mikrovlaknivou utierkou, lubrigantom a clayom vycistime povrch laku od usadenin, namočíme brusny kotúč do vody a poškodené miesto postriekame vodou... kotúč upneme do lesticky nastavíme otacky na 3000rpm a poškodene miesto prebrusime opet umyjeme a vysusime. následne prelestime pastami v tomto poradí: scratch x, swirls x, ultimate compound. rychlost otáčok do 3000 pozor nebrusit lak na jednom mieste aby sa to nepoškodilo ešte viac... pasty niesu abrazivne čiže nezbrusia lak
keď chceš mám zľavu na tie výrobky, nakolko už veľa mám objednávok.
To zní jak příprava na start raketoplánu:-) Ty se tím zabýváš nějak profedionálně?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od lomngi »

Tak trošku. robíme s áut lesklý šperk.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od ppp »

Ak mas v laku skrabance, potrebujes agresivny prostriedok. Ted nie chemicky ale mechnicky. Tempo ti velmi jemne skrabnace zahladi v laku aj plaste a zaroven to slluzi ako vosk, takze vylesti. A vydrzi podstatne dlhsie nez sracka w5 z lidlu. Ja som s nim lesil minuly rok cez leto svetla, lidlacka lestiaca pasta bola prec po prvom dazdi, potom som skusil tempo a uz by mozno chcelo trochu obnovit lesk cirych skiel na svetlometoch ale stale to nie je matne ako pred lestenim. Tempo je tusim viacerych druhov ja mam ten na stare zasle laky.

Inak ta hubka to je celkom sranda. Uz som bol varovany ze tvrda cast hubky na riad vie bez problemov znicit napriklad polykarbonatovy stit, takze na lak by som ju ani len nebvyskusal :). Ale kto varovany nebol, tak sa musi naucit na vlastnych chybach :).
Besserbild
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 26, 2015 13:27

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od Besserbild »

Rád bych Vám nabídnul slevový kupón s 10% slevou na první nákup naši autokosmetiky, v případě že by Vám kód nefungoval napište si o něj. Slevový Kód: j2t4XArd79

Jedná se o ekologickou autokosmetiku pro suché ryční mytí aut (1. konkurenční výhoda), která k umytí, naleštění a k ochránění auta nepotřebuje ani kapku vody a ani jiné drahé vybavení a auto můžete umýt a naleštit např. před panelákém, nebo u chaty (není žádný odpad, vše je v mikro utěrce) (2.výhoda). Práce s produkty je velmi rychlá se skvělím výsledkem, který nedosáhnete jinými prostředky ani za polovinu času (3.výhoda). Prostředky jsou velmi univerzální, 3 produkty vám stáčí o komplexní údržbu vozu (4. výhoda). Nechci spamovat diskuze, chci Vám jen nabídnout příznivé řešení s ještě lepší cenou.

Navštivte náš E-shop http://www.e-cs.cz
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: jak a čím vyleštit poškozený lak

Příspěvek od Serpico »

...jojo, Tempo je nepřekonatelný ppp, známý byl nešťastný, otřel se mu někdo o nárazník a část zadní boční kasle, zůstala černá stopa na novém autě a Tempo vše rozleštilo, ani sám pak nenašel ony místa.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „POKEC“