Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Moderátor: Blue Lanos

ondish
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 06, 2012 10:40

Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od ondish »

Ahojte,

mam Cruze 2.0vcdi 120kW. Nedavno som si vsimol, pokial mi auto dlhsie stoji (tyzden), nasledne nastartujem a pustim klimu jemne mi cukne motorom. Najprv som tomu neprikladal vyznam, avsak tuto sobotu som klimu zapol az po cca minute, pri vyjazde na dialnicu (3stupen, otacky cca 2700) a motorom mi tak trhlo ze som mal pocit ako keby som podradil na jednotku (otacky klesli). Neviete nahodou cim to moze byt?

Auto mam cca 4 mesiace kupoval som nove, najazdene mam 10000km. Autom jazdim skoro vylucne stylom je tyzden/vikend odstavene, spravim 350km tam spat. Na displeji auto nic nehlasi. Pokial mam klimu pustenu pred nastartovanim, je vsetko ok.

[edit]
auto vyda zvuk ako keby sa dva plechy o seba skreli, mozno nevybuchne valec?
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od LordMMX »

neviem , cruze nemám ale mne toto robila nessí keď bol problém s čerpadlom klímy. tiež po zapnutí totálne šklblo motorom a pokiaľ som mal klímu zapnutú počas jazdy tak keď som začal motor vytáčať (obiehanie, svižnejšie tempo) tak som počul cvakať relátko (vypínalo/zapínalo klímu pri 4500 otáčkach a viac) .

Inak už si niekedy videl auto vybuchnúť? ja len v amerických filmoch, aj to ak sa lepšie zadívaš, vždy vybuchne interier a nie motorová časť, čo je blbosť...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od dadif »

ondish píše:Ahojte,

mam Cruze 2.0vcdi 120kW. Nedavno som si vsimol, pokial mi auto dlhsie stoji (tyzden), nasledne nastartujem a pustim klimu jemne mi cukne motorom. Najprv som tomu neprikladal vyznam, avsak tuto sobotu som klimu zapol az po cca minute, pri vyjazde na dialnicu (3stupen, otacky cca 2700) a motorom mi tak trhlo ze som mal pocit ako keby som podradil na jednotku (otacky klesli). Neviete nahodou cim to moze byt?

Auto mam cca 4 mesiace kupoval som nove, najazdene mam 10000km. Autom jazdim skoro vylucne stylom je tyzden/vikend odstavene, spravim 350km tam spat. Na displeji auto nic nehlasi. Pokial mam klimu pustenu pred nastartovanim, je vsetko ok.

[edit]
auto vyda zvuk ako keby sa dva plechy o seba skreli, mozno nevybuchne valec?
No vidíš, úplně stejnej problém mám na svým Orlandu, přesně jak popisuješ, když se mi to stalo poprvý, dost jsem se leknul...

Já jedu 16.7. na garančku a už jsem jim hlásil mj. i tento problém, tak se mi tam na to podívají, ale tipuju to, tak jak píše LordMMX, na kompresor klimatizace, že by přidřený?!
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
ondish
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 06, 2012 10:40

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od ondish »

Ja pojdem zajtra do servisu sa aspon spytat, co je s tym.. Uprimne vobec ma netesi to, ze zavada sa prejavuje iba ked dlhsie stojim, nakolko taketo nereplikovatelne problemy sa blbo vysvetluju :)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od LordMMX »

kameru do ruky a ideš. videodôkaz
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
C77
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 25, 2012 14:27
Bydliště: Poznań, Velkopolsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od C77 »

ondish píše:...az po cca minute, pri vyjazde na dialnicu (3stupen, otacky cca 2700) a motorom mi tak trhlo ze som mal pocit ako keby som podradil na jednotku (otacky klesli). Neviete nahodou cim to moze byt?
JJ to je normální, chladný motor diesel + klima = tak to bude,
každý stupen, otacky cca 1200-2000 i málokdy 2700 ale rovněž.
Moderator polského a mezinárodneho Cruze forum...
Я на Драйве2 http://www.drive2.ru/r/chevrolet/487166/
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od dadif »

Ne ne ne, není to o studeným motoru a dieslu. Já mám benzín a dělá mi to taky, i na pěkně prohřátým motoru!
Nějakým způsobem ten kompresor "zatuhává", když se určitou dobu nepoužije klima. Potom ji zapneš a dá to ranu, jako kdybys praštil do motoru kladivem a autem to cukne, jako kdybys táhnul někoho na laně...
To rozhodně dělat nemá. Zvlášť, když při častějším používání klimatizace to nedělá a můžeš mít motor úplně studenej! -P
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od lomngi »

tak to daj reklamovať. Snáď máš záruku?
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od tomask »

Já na svém autě nic takového nepocituji, ale na tvém místě bych jel do servisu a reklamoval bych.
:PP:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
kubla111
Příspěvky: 116
Registrován: stř bře 07, 2012 17:43
Bydliště: Tišnov

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od kubla111 »

Mě to u Sparka drobně trhne vždycky a to mám naježděno 4000km, ale vím, že to dělalo od začátku a u 1l motoru je poznat i výrazně pokles výkonu (nikde to nevadí, ale do prudšího kopce klimu vypínám)
Chevy Spark - limitovaná edice 100 - žabáček (zelená metalíza)
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od Docent II. »

U Sparka bych předpokládal, ze začne rovnou couvat a ne ze to jen trhne ;-).
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
kubla111
Příspěvky: 116
Registrován: stř bře 07, 2012 17:43
Bydliště: Tišnov

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od kubla111 »

Docent II. píše:U Sparka bych předpokládal, ze začne rovnou couvat a ne ze to jen trhne ;-).
Nech se, jo? Kdybys věděl, jak jsem na dálnici a po celý Praze dával na prdel i Oktávkám ... no, zuřili, ale když se s tím malým umí, tak je to fakt hodně zábavný auto :)
Chevy Spark - limitovaná edice 100 - žabáček (zelená metalíza)
Uživatelský avatar
C77
Příspěvky: 97
Registrován: pát kvě 25, 2012 14:27
Bydliště: Poznań, Velkopolsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od C77 »

dadif píše:Ne ne ne, není to o studeným motoru a dieslu. Já mám benzín a dělá mi to taky, i na pěkně prohřátým motoru!
OMG, na benzin je něco jiného.
Na benzin 1.8 začlena klimatizace vždy trvale oslabuje motor, proto že je on příliš slabý do hmotnostu vozů,
a nestačí mu Nm.
Užijte si aby v orlando není sestavuje motor 1.6, v Cruze on je a je dokonce větší snížení moci.

Ale na 2.0vcdi 120kW (163 koni) klima oslabuje motor pouze pokud on je chladný
a pouze tehdy, kdy už má nejméně několik tisíc kilometrů,
vzhledem k novosti tohoto jevu nedochází.
Moderator polského a mezinárodneho Cruze forum...
Я на Драйве2 http://www.drive2.ru/r/chevrolet/487166/
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od dadif »

Sorry, ale OMG si nech na neděli do kostela, když nevíš, o čem píšu. -P

Mě je samozřejmě jasný, že klima sníží výkon motoru (u benzínu citelně a pozorovatelně).

Problém je ten, že kompresor klimatizace vydá při zapnutí (po delším nepoužívání) nepříjemný zvuk a cukne motorem. Potom (a nebo při častějším používání) je všechno v pořádku, bez toho zvuku a cuknutí při zapínání a ztráta výkonu je přiměřená a konstantní.

V pondělí jdu na servisní prohlídku a tento problém už mám nahlášený, takže uvidíme...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
ondish
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 06, 2012 10:40

Re: Trhnutie motoru po zapnuti klimy

Příspěvek od ondish »

Daj potom vediet ako sa s tym vysporiadali u zarucky.

Ja som sa bol iba pytat, zatial nie v garacnom servise, kde mi povedali, ze to je normalne a treba zapnut klimu pred nastartovanim. No mne sa to teda normalne nezda :D ocakavam, ze ked je niekde tlacitko na zapnutie tak ho mozem stlacit v lubovolnej situacii a nie len sa obrazne povedane "mraci a jemne poprcha".

Pokles vykonu je samozrejmy. To co sa pri zapnuti deje, nie je pokles vykonu o x%, ale zvuk ako keby presiel smirglom po hrnci.. proste fakt nic prijemne, je to hlasne a v momente sa citis ako keby ti niekto jemne stlacil brzdu. Trva to cca sekundu, dve a potom je to ok.

dadif daj potom prosim vediet co ti na to povedali. Podla mna to treba vymenit. Nakolko som za vikend najazdil 2000km a 1000 ma este tento vikend caka, o chvilku pojdem na garacnu pri 15,000 aj ja.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“