Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Aveo1
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 01, 2012 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Aveo1 »

V podstate keď to mám v záruke, môžem to zobrať do hociktorého autorizovaného servisu, nemusím to riešiť iba tam, kde som to kupoval? Tak to by som to možnože vyskúšal v niektorom inom servise :)
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ, r.v.2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od 18lukin18 »

Aveo1 píše:V podstate keď to mám v záruke, môžem to zobrať do hociktorého autorizovaného servisu, nemusím to riešiť iba tam, kde som to kupoval? Tak to by som to možnože vyskúšal v niektorom inom servise :)
jj přesně ták,můžeš klidně jet i do Prahy ;-) :-) :PP: :PP: prostě kde ti dají nejvýhodnější nabídka ;-) nebo nejlepší servis ;-)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Aveo1
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 01, 2012 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Aveo1 »

Super, to som nevedel, vďaka za radu. Keď to neprestane a tuná s tým nič nespravia tak obehnem ďalšie Chvroleťácke servisy a uvidím, čo na to povedia. -i -i -i -i
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ, r.v.2012
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od 18lukin18 »

Aveo1 píše:Super, to som nevedel, vďaka za radu. Keď to neprestane a tuná s tým nič nespravia tak obehnem ďalšie Chvroleťácke servisy a uvidím, čo na to povedia. -i -i -i -i
od toho jsme tu ;-) na rady pomoci a hlavně na pokec ;-) :-) :PP: :PP: :PP:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od lomngi »

16 bude zraz v Bratislave Tak príď medzi nás a dostaneš odpoveď na všetko. Tak Ťa čakáme.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od smire666 »

Aveo1, samozrejme, na všetkých zrazoch budeš vítaný -i Po blave je až tuším Manín v septembri.
...a ešte veľa šťastných km s Avejkom :D
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Aveo1
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 01, 2012 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Aveo1 »

Tak pokúsim sa teda cez víkend doraziť na zraz, rád spoznám ďalších členov klubu :) Inak pridám sem aj zopár foto, ako zvonku tak aj zvnútra. Hlavne večer, keď interiér úplne krásne svieti (v niektorej recenzii na to nadávali, mne sa podsvietenie interiéru veľmi páči).
Čo sa týka toho pukania pri rozbehu, tak jeden známy, ktorý nieje síce mechanik, ale servisuje si autá sám roky, ma tiež upokojil, že to nič nieje. Je to spojka a ako sa pri rozbehu pritláčajú kotúče tak jak to chytá záber tak to je počuť. Môže si to sadnúť, môže to byť tým, že je tam nejaká vôla, ale nemalo by to byť nič vážne :) Tak v servise asi neklamali :)

Skúmal som ešte ten zvuk tekutiny z priestoru spod palubnej dosky od spolujazdca. Skutočne je to počuť keď pritlačím na plyn, hlavne keď stojím a hlavne keď naštartujem po dlhšej dobe (intezita naozaj slabá, ani by ste si to asi nevšimli, to iba ja som taký blázon, že tam počúvam úplne všetko :o :D ale je to počuť ). Presne tam ide prívod - hadička paliva a ešte jedna hadička, ktorá netuším na čo je (zistím, žeby chladiaca zmes?) Podľa všetkého je počuť, ako sa zvýši prietok paliva keď to dám do otáčok. Keď už viem, čo to asi je a hlavnme že nič asi netečie (nič soms i nevšimol), tak som pokojný. Nechcem vyzerať ako paranoik, no mojej bývalej šéfke sa stalo na Yarise (relatívne nový, mal cca. 20 000), že za jazdy jej začalo horieť auto a ako kvetnato o tom rozprávala, tak sa desím podobnej anabázy, preto toľko kontrolujem :D

Snáď Vás nenudím, radšej na teraz končím. Ďalším príspevkom sa prihlásim s fotografiami :)

PS: Autíčko má 1800 km teraz a ide každým kilometrom výrazne lepšie ako keď som ho bral (nieže by niekedy išlo zle), ťahá ako drak, až sa čudujem. Rodinný Seat cordoba bol tiež 1.4, rovnako ako aj firemná Fábia, ale zďaleka tak dobre nefičia :)
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ, r.v.2012
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak jsem rád, že žádná vážna závada a jsi prozatím spokojen s autem a výkonem :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Aveo1
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 01, 2012 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Aveo1 »

V rámci slušného jazdenia ten výkon stačí úplne s prehľadom a je tam stále dostatočná výkonová rezerva. Len by ma zaujímalo, ako by sa išlo v 1.4T? To už musí byť riadne delo -i
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ, r.v.2012
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od ladinek »

To cvakání při rozjezdu dělá i mě co máš za motor 1,4 101hp 74 kw?? doplň si podpis ať se tu vyznáme :mrgreen: -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Aveo1
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 01, 2012 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Aveo1 »

Hej, 1.4, už som si to doplnil -i Robí to iba pri rozjazde, hlavne keď sa rozbieham do kopca je to počuť viacej, alebo keď idem vychádzať na obrubník. Keď šupnem vysoké otáčky a prudšie pustím spojku, nieje to počuť, nieje to však pre stále a praktické rozbiehanie. Je to nové ešte, uvidíme či si to sadne. V servise, kam som to odniesol hneď druhý deň mi povedali, že si to nemám všímať :D ževraj to nieje nič vážne. Tak snáď -i
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ, r.v.2012
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od ladinek »

To nezmizí já mám 30 000km a dělá to furt, ale všiml jsem si , že to dělaj i jiný auta, takže to chce asi víc přidat do kopce a tak, na rovině to nedělá jen ve velkým záběru. Mám starý Aveo , ale motor ten co máš ty :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Aveo1
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 01, 2012 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od Aveo1 »

Ďakujem za informáciu. Opýtam sa, či máš skúsenosť s tým, čo som už tiež písal - či počuješ pri pridaní plynu na neutrál, resp. na jednotke, pri vypnutom rádiu zvuk tečúcej tekutiny odtiaľ, čo ide palivová hadička spopod miesta spolujazdca spoza prístrojovej dosky do motora. Nieje to výrazné, no pri vypnutom rádiu sa to dá počuť :)
Chevrolet Aveo 1.4 LTZ, r.v.2012
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od ladinek »

jj dělá to taky a v motoru to pravidelně jakoby poklapává, cvaká :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Moje prvé vlastné auto :) - dojmy a otázky

Příspěvek od smire666 »

Aveo1 píše:Ďakujem za informáciu. Opýtam sa, či máš skúsenosť s tým, čo som už tiež písal - či počuješ pri pridaní plynu na neutrál, resp. na jednotke, pri vypnutom rádiu zvuk tečúcej tekutiny odtiaľ, čo ide palivová hadička spopod miesta spolujazdca spoza prístrojovej dosky do motora. Nieje to výrazné, no pri vypnutom rádiu sa to dá počuť :)
Už sa teším, až si to bublanie, cvakanie a pod. vypočujem osobne :lol:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“