Třese se jak drahý pes

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

golias
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2012 20:52

Třese se jak drahý pes

Příspěvek od golias »

když jedu po dálnici nad 130km/h, přenáší se do volantu vybrace. Kola už jsem nechal převážit a jsou ok, ale při 160 je to už nepříjemné, takové chování bych čekal u 15 let staré felicie. Dělá to ještě někomu? Mám 2.0 VCDI AT.
Orlando 2.0VCDI LTZ AT. Bílá.
Reklama
 

242micro
Příspěvky: 51
Registrován: pon úno 13, 2012 19:05

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od 242micro »

Cawko..ja som u mojho nic take nepocitil...ani pri 180km:) ..ani pri 160km/h....fakt newiem co to....

predtym mi to robilo na golfe..a mal som odtrhnuty silenblok na motore
chevrolet orlando LT plus :)
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od Tsoenami »

golias píše:když jedu po dálnici nad 130km/h, přenáší se do volantu vybrace. Kola už jsem nechal převážit a jsou ok, ale při 160 je to už nepříjemné, takové chování bych čekal u 15 let staré felicie. Dělá to ještě někomu? Mám 2.0 VCDI AT.
Mě to dělalo při přebrání auta a stačilo převážit kola a bylo v poho.Další možnost o které mi ted říkal kamarád technik byla deformovane pneu díky špatné kvalitě jednalo se o Dunlop a při staní na prodejně se gumy ....zplacatily... :idea:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od Poky Ul »

Tsoenami píše:
golias píše:když jedu po dálnici nad 130km/h, přenáší se do volantu vybrace. Kola už jsem nechal převážit a jsou ok, ale při 160 je to už nepříjemné, takové chování bych čekal u 15 let staré felicie. Dělá to ještě někomu? Mám 2.0 VCDI AT.
Mě to dělalo při přebrání auta a stačilo převážit kola a bylo v poho.Další možnost o které mi ted říkal kamarád technik byla deformovane pneu díky špatné kvalitě jednalo se o Dunlop a při staní na prodejně se gumy ....zplacatily... :idea:
Tak Tsoenami mi to vzal z klavesnice :mrgreen: přesně tohle mě taky napadlo :idea:možná i špatně dotáhlé šrouby :?:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od Tsoenami »

Pokud jsou to ty gumy tak je prý možnost nejdřive podhustit 1.5bar pul hod jezdit a pak naopak přehustit na 3bary a znova jezdit :idea: Nejlepe ale vydusit servis nevim kolik máš najeto ale at se starají hodně štěstí :PP:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od Tsoenami »

Poky Ul píše:
Tsoenami píše:
golias píše:když jedu po dálnici nad 130km/h, přenáší se do volantu vybrace. Kola už jsem nechal převážit a jsou ok, ale při 160 je to už nepříjemné, takové chování bych čekal u 15 let staré felicie. Dělá to ještě někomu? Mám 2.0 VCDI AT.
Mě to dělalo při přebrání auta a stačilo převážit kola a bylo v poho.Další možnost o které mi ted říkal kamarád technik byla deformovane pneu díky špatné kvalitě jednalo se o Dunlop a při staní na prodejně se gumy ....zplacatily... :idea:
Tak Tsoenami mi to vzal z klavesnice :mrgreen: přesně tohle mě taky napadlo :idea:možná i špatně dotáhlé šrouby :?:
:PP:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od ladinek »

golias píše:když jedu po dálnici nad 130km/h, přenáší se do volantu vybrace. Kola už jsem nechal převážit a jsou ok, ale při 160 je to už nepříjemné, takové chování bych čekal u 15 let staré felicie. Dělá to ještě někomu? Mám 2.0 VCDI AT.
To neznamená , že jsou převážený , že jsou převážený dobře, vlastní zkušenost, na kolech chybělo 30 gramů, dělal to značkovej servis pak to udělal garážník a pohoda -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
golias
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2012 20:52

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od golias »

no nevim. ale rozhodně nehodlám objíždět 10 pneuservisů, jink jsou tam obutý Continental sport contact 3
Orlando 2.0VCDI LTZ AT. Bílá.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od ladinek »

Nejezdi do značkových / šetří na kalibraci, Carena je toho příkladem/, zajeď někam za soukromníkem ať shází závaží a převáží znovu. Osahej běhoun jestli tam není bublina nebo rozjetej kord pneu, víc neporadím.Třepání kol je většinou od špatnýho vyvážení, víc nevím. :|
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od Tsoenami »

Souhlasím s Ládínkem mě to tenkrát poprvé převažovali u chevroletu a k ..... -P pak jsem jel do druhého pneuservisu a vše bylo v poho :lol:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od ladinek »

Nemáš v podpisu a je to tu zase :D -P bydliště kdyby jsi měl jako že nemáš ostatní by ti poradili třeba kam zajet, za mě v okolí Brna pneuservis Blažovice dej do vyhledače a máš pan Drozd a je po problému.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
golias
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2012 20:52

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od golias »

Já jsem z Přerova a s pneuservisama nemám problém znám je v okolí všechny, nemám čas pořád zkoušet jaký, který kolo, závaží, prasklina, bublina, proleženina, proto jsem si k.... koupil nový auto abych se nemusel s ničím jeb.. ! Zitra to zkusim převážit všechno max přehodim kola ze předu do zadu.
Orlando 2.0VCDI LTZ AT. Bílá.
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od Tsoenami »

golias píše:Já jsem z Přerova a s pneuservisama nemám problém znám je v okolí všechny, nemám čas pořád zkoušet jaký, který kolo, závaží, prasklina, bublina, proleženina, proto jsem si k.... koupil nový auto abych se nemusel s ničím jeb.. ! Zitra to zkusim převážit všechno max přehodim kola ze předu do zadu.
Taky mě to sralo 8) řešil jsem 14dní -P jinak to auto jede přes 220km a drží jak přibité :PP:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
golias
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2012 20:52

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od golias »

uvidime zitra dám vědět.
Orlando 2.0VCDI LTZ AT. Bílá.
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Třese se jak drahý pes

Příspěvek od vasek »

Vibrace vozu za jízdy může způsobovat řada věcí. Kola jsou tou první, ale vliv má i geometrie podvozku, brzdové kotouče a diferenciál. K posouzení problému je potřeba vědět víc informací, např. kdy ten problém začal, zda se jezdí s autem providelně, jsou tam předepsané disky a pneumatiky...I v pneuservisech řadu věcí podceňují. Když vyvažovačka okazuje OK nemusí být vůbec nic ok :evil:
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Podvozek a řízení“