Vysoká spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Vysoká spotřeba

Příspěvek od Happy »

Ahoj chlapci,dlouho jsem neměl žádný příspěvek,protože matýzek jezdil celkem bez problémů.Teď ale problém mám.Zvedla se mi docela o dost spotřeba,z výfuku je cítit benzín a dosti to čoudí.Jinak mates jezdí bez problémů,necuká,táhne pěkně a kontrolka motoru nesvítí.Nevíte čím by to mohlo být?Auto má nalítáno 104 000 km.
Předem děkuji za rady a ještě jednou vás všechny po dlouhé době zdravím.Petr
Reklama
 

J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od J.Bad »

Happy píše:Ahoj chlapci,dlouho jsem neměl žádný příspěvek,protože matýzek jezdil celkem bez problémů.Teď ale problém mám.Zvedla se mi docela o dost spotřeba,z výfuku je cítit benzín a dosti to čoudí.Jinak mates jezdí bez problémů,necuká,táhne pěkně a kontrolka motoru nesvítí.Nevíte čím by to mohlo být?Auto má nalítáno 104 000 km.
Předem děkuji za rady a ještě jednou vás všechny po dlouhé době zdravím.Petr

Čau Petře - termín zvýšená spotřeba znaméná co??
Já mám 98 000 najeto - spotřeba okolo 6 litrů... - benzín je také cítit zvlášť v zimě když bylo auto studený a chvíli běželo na zvýšený volnoběh... pak to ustalo po ohřátí na provozní teplotu -
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Happy »

Spotřeba je kolem 9 litrů,jako by to jezdilo furt na sytič....Dal jsem novou lambdu a svíčky ale nic to nepomohlo.
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Pepino_99 »

Mohly by to být vstřiky. Mě ze tří fungoval pořádně jeden. Spotřeba deset na sto, ať jsem na to skoro nešlapal.
Tico - it's fun!
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od PAMA »

A co na to hovory vzduchovy filter?
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Happy »

Zkusím ho vyměnit,je tam druhý rok.... :?
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od palikx »

zkusim sem napsat jeste jednu vec
kazdopadne vstriky-posledni dobou se mi to nejak casto objevuje-aspon vycistit -treba to pomuze
a dalsi vec-pokud je to matiz I tedy s rozdelovacem a podtlakovym EGR ventilem mam ted informaci-uz se nam to stavalo driv ale ja na t o zapomel.
Egr je ovladany modulatorem -podtlakovou membranou-ktera je na temer vsech matizeh v haji.
pokud je v haji je tam stale podtlak a lehce to taha za egr.
vysledek je nevyrovnany volnobech jakoby skubani -v otackach se spatne sbira z nizkych otacek.a samozrejme vyssi spotreba.
reseni je
vymenit modulator egru da se vyzkouset kdyz ho vyndate tak nasat pusou a musi byt jakoby ucpany.vytvorite podtlak.to je dobre ale vetsinnou je prorazeny a podtlak vytvorit nejde.
pokud se to vymene zklidni volnobeh je to dobre a melo by to zase zacit fungovat.
pokud je to v haji dlouho je zaneseny egr ventil ktery se musi vycistit-coz moc nejde nebo vymenit nebo ucpat-zaslepit.
u matize vyndat egr je v podstate porod.ale kdyz se vam to podari vyndat a ucpat a zas vratit opet by melo byt po problemu.
tak hodne stesti
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od Happy »

Tak jsem zaslepil EGR ventil podle návodu pánů Roberta08 a palikxe a matýzek jako by ožil!Při volnoběhu přede jako kočka,otáčky se nezvyšují a neklesají a při jízdě krásně táhne a necuká.Ještě uvidíme,co to udělá s tou zvýšenou spotřebou.....Dám vědět.
Takže vám chlapci moc děkuji za rady. :D -i
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“