Jak používat Forum

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Jak používat Forum

Příspěvek od slaza »

Co mně chybí na úplném začátku, je, jak požívat Forum.
1)Spousta lidí si nic nepřečte, nevyhledá a pak zakládají stejná vlákna, jaká již byla vytvořena. Nechápu, proč někdo zakládá téma navigace, když ho vidí o tři sekce výš (nebo nevidí?). Kdyby si ho dal vyhledat, nemusel byse ptát, když má už dávno odpovědi.
2) Když někdo píše (hlavně názvy témat), měl by kvůli lepšímu hledání používat správné výrazy, aby se daly najít. Např. budete hledat jak jsem píchl? ale spíš defekt, nebo místo kastle budete hledat spíš karosérii. To by měl někdo z administrátorů všem vysvětlit.
3)V odborných tématech psát faktické názory a obdivy, smajlíky....si nechat do témat v pokecu nebo auta členů.
Když jsem si v září 2011 vyhlédl Orlando, rozhodl jsem si pročíst celé jeho fórum. Existovalo prakticky něco kolem půl roku a jelikož jsem byl se zraněním upoután na lůžko, zvládl jsem všechny témata Orlanda za 14 dní. Dověděl jsem se spoustu zajímavých věcí, ale zjistil také, že třetina reakcí je o ničem a pouze kradou čas a místo. Dělal jsem si poznámky, tak vím, kam se vracet.
Teď už by to možná trvalo měsíc. Proto chápu ty, co se nechtějí pročítat, ale rovnou se zeptají, protože hledání není zrovna jednoduché, ale tím spíš by se mělo s příspěvky něco dělat. Ale to je úkol administrátorů. Ale ten návod jak se na fóru chovat, tu asi chybí. A nebo tu je? ale není na prvním místě, aby si ho každý všiml, než se k nám přidá.
A ta čeština! Překlepy člověk pochopí, ale psát zkomoleniny, když nevím jak se to píše, tak je buď nepíšu, nebo si to nepíšu nejdřív v programu, který mě to zkontroluje. Doufám, že již brzo budu přidávat i svoje postřehy s Orlandem a že všichni najdeme to, co nás zajímá.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od milosh »

Diky za namet urcite to pouzijeme v podobne forme pro novacky -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od smire666 »

K poslednej vete už len dodávam že sa teším až rozšíriš naše rady -i
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od Tsoenami »

Amen -i ale ono s tou odborností to by asi mezi námi museli být technici kteří by se tomu odborně :o) věnovali tahkle je samozřejmné že je to spíš o zkušenostech nebo pocitech.A ti smajlíci atd no když tady jsou :idea: Jinak také vítej
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od Tsoenami »

A když se nějaký novaček na něco zeptá vždy mu někdo rád odpoví
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od slaza »

Ono je to sice hezké, ale dozví se tolik, jako už je to jinde. Opět se vyskytl nováček (1,5 roku - nováček?), který než by si přečetl už rozjeté téma, tak zavedl nové. LPG má už 22 stránek a když já ho zrovna nemám a neplánuji ho, čtu vše, abych byl v obraze. Evidentně ho SALLY_CZ nečetl a rovnou se zeptal na téma, ke kterému je toho již hodně. Myslím, že zrovna toto téma je hodně informativní přínosné, tím spíš je škoda, když se rozmělní do dalšího vlákna. Bohužel je to pořád častější, noví členové se nesnaží orientovat a bohužel k tomu nejsou ani vedeni. Když chci něco řešit, měl bych si to nejdříve prostudovat. Nejlépe je to vidět vláknu vtipů, ono to sice nevadí, ale jsou tam některé vtipy 2x,3x, 4x i v krátké době, je vidět že spousta lidí nečte, ale občas jen přispěje. A to bylo jedno z prvních, které jsem přečetl celé. Chci rozumně přispívat, musím dění na foru sledovat pravidleně, asi jako noviny, televizní zprávy.... Už je to dlouhé končím....
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6260
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od Scorpion.11 »

Slávku s těma vtipy to neuhlídáš i když se budou opakovat-to bych neřešil. Jinak to zakládání nových témat a zbytečné spamování či OT to je nekonečný boj a sám to znám, protože to píšu často, že nejdřív použít tlačítko "Hledat" a pak teprve zakládat nové téma a nebo ať se jdou bavit přes nějaký kecálek, ale jak už to tak bývá stejně to neuhlídáš a pak jen zbývá práce pro moderátory, aby to dali do pořádku. :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od Krtek »

Nechci bejt za anarchistu ale mně tu drží právě ta "neoficielnost" nebo jak to nazvat. Všichni se tu baví jako normální lidi. Zažil jsem pár fór kde stačilo založit dublovaný téma a následoval pojeb a výhrůžky banem, tak jsem tam přestal chodit. Ono zase snažit se moc moderovat lidskou komunikaci se mi tolik nepozdává. Nebo když se přijdeš zeptat do servisu na radu s poruchou a oni se zeptaj, nezlobí ještě něco ? Tak taky usměrňuješ ať se bavěj jenom o tématu se kterym jsi přijel ?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od slaza »

No kvůli administrátorům to hlavně píšu, snad si to přečtou. Ahoj
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od Docent II. »

slaza píše:Evidentně ho SALLY_CZ nečetl a rovnou se zeptal na téma, ke kterému je toho již hodně.
Tak od toho snad tady existují moderátoři, aby to přesunuli/sloučili, ne?
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od slaza »

Doufejme.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od hoza »

A co když se sem přátelé přihlásí takovej číňan co si přečte tuhle pozvánku.... co pak? :)
Přílohy
letak_1000C.jpg
Uživatelský avatar
JardaB
Příspěvky: 69
Registrován: pát pro 27, 2013 19:43
Bydliště: Tábor - Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od JardaB »

Su nějaké opožděné -- jetu někde na fóru vyhledávání ??
JardaB
-----------------
Trabant, Dacia, Felicia, Fabia, Focus, ...
-----------------------------------
Orlando LT+ VCDi 2.0 160 Silver ICE
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od kesko »

V pravo hore je ikonka ,, Hledat ,,, stačí pohľadať. :D
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Jak používat Forum

Příspěvek od Laco71 »

to:slaza

to,že niektorí založia tému skor ako by použili vyhľadavanie suvisi nie s lenivosťou

ale je v tom kus arogancie,že to chceli urobiť práve tak, aby dostali okamžitú odpoveď na svoju otázku
je to problém aj na iných fórach

prirovnal by som to k tomu ako niektorí usilovne separujú odpad /sklo zvlášť, PET-fĺaše zvlášť, plechovky zvlášť,papier zvlášť/
kým iný všetok odpad vopchajú do igelitového vreca alebo papierovej škatule a jednoducho to ODHODIA do najbližšieho smetiaka aj ked nádoby na separovaný odpad stoja o niekoľko krokov ďalej

Je to všetko o kulturnosti a nekulturnosti.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Pokec“