Matiz při jízdě vynechává

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od LikeableBoy »

Zkoušel jsem hledat odpověď zde na fóru, ale nic nevystihuje můj případ, tak se na mě nezlobte jestli jsem něco přehlédl.
Už cca. 10 dní řeším problém, kdy náš Matiz (M100) při jízdě jakoby vynechává. Ze začátku se mi zdálo jakoby bylo málo paliva v systému, protože se to stávalo hlavně při přidání plynu a rozjezdech. Dneska už to dělá trochu i na volnoběh a hlavně při jízdě s plynem. Pocitově se mi stále zdá jakoby se nedostávalo dost paliva do motoru, ale filtr je průchozí a čerpadlo dává.

Teď k tomu, co už jsem zkontroloval nebo vyměnil. Jsou vyměněné svíčky, palivový filtr, vzduchový filtr. Zkontroloval jsem palec, rozdělovač, kabely, palivové čerpadlo + vyčištěno.
Když jsem koukal do servisního manuálu, tak ještě nevím k čemu slouží díly označené číslem 3 a 4, nemůže být problém někde v nich. Jedno je v překladu kanystr a druhé je selenoid kanystru.

Obrázek
Toyota Corolla E11 Liftback 10/2001 1,4VVTi/71kW - servo, 1xA-Bag, klima, CZ s dálkou a alarmem (400 tis. km)
Daewoo Matiz SE 2000 0,8/37kW - ABS, servo, 2xA-Bag, 2x elektr.okna, (116 tis. km)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od Mikeš »

3 - nádobka z aktivním uhlím,do ní je odvětrána palivová nadrž
4 - elektroventil,který za chodu motoru utvírá vstup právě do té nádobky.Motor si ty výpary pěkně nasaje a spálí ;)
Toť můj názor,ale možná se pletu :D
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od 32jaja »

Nepleteš se , máš pravdu........ :D
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od LikeableBoy »

Takže s tím to moc společného nemá. Už mě fakt moc věcí nenapadá. A otázkou je jestli by na diagnostice něco poznali, protože žádná kontrolka se nerozsvítí.
Toyota Corolla E11 Liftback 10/2001 1,4VVTi/71kW - servo, 1xA-Bag, klima, CZ s dálkou a alarmem (400 tis. km)
Daewoo Matiz SE 2000 0,8/37kW - ABS, servo, 2xA-Bag, 2x elektr.okna, (116 tis. km)
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od PAMA »

Viem ze si kontroloval kable aj sviecky ale skus ich vymenit aj sviecky.Stalo sa mi ze pri volnobehu mal kabel dobry kontakt a pri otrasoch uz nie.
Elektronika je zakerna cast auta.
Popripade vyskusaj vstreky.
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od LikeableBoy »

Svíčky jsou nové,ty jsem měnil.Zkusím ty kabely.Jak lze vyzkoušet vstřiky...s tím zkušenosti nemám?
Toyota Corolla E11 Liftback 10/2001 1,4VVTi/71kW - servo, 1xA-Bag, klima, CZ s dálkou a alarmem (400 tis. km)
Daewoo Matiz SE 2000 0,8/37kW - ABS, servo, 2xA-Bag, 2x elektr.okna, (116 tis. km)
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od misojogi »

mne presne toto robili kable
vymenil som a pohoda ...
Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od LikeableBoy »

Tak dneska koupeny nové kabely a vyměněny. Cukání zmizelo, ale pro změnu se mi ozývá z motoru jakoby prokluzování klínového řemene alternátoru, ale při běhu motoru na volnoběh a navíc ne trvale, ale jakoby rytmicky. Stačí pak o maličko zvednout otáčky a je to úplně v klidu. Řemeny vypadají napnuté a nevím jestli by ten zvuk mohlo vydávat nějaké ložisko (kladka).
Toyota Corolla E11 Liftback 10/2001 1,4VVTi/71kW - servo, 1xA-Bag, klima, CZ s dálkou a alarmem (400 tis. km)
Daewoo Matiz SE 2000 0,8/37kW - ABS, servo, 2xA-Bag, 2x elektr.okna, (116 tis. km)
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od PAMA »

LikeableBoy píše:Tak dneska koupeny nové kabely a vyměněny. Cukání zmizelo, ale pro změnu se mi ozývá z motoru jakoby prokluzování klínového řemene alternátoru, ale při běhu motoru na volnoběh a navíc ne trvale, ale jakoby rytmicky. Stačí pak o maličko zvednout otáčky a je to úplně v klidu. Řemeny vypadají napnuté a nevím jestli by ten zvuk mohlo vydávat nějaké ložisko (kladka).
Remen by sa mal dat stlacit asi cca 1cm.Ked tak ho zhod nastartuj a budes pocut.Potom si ho pozri ci neni dopraskany.
p.rumcajs
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 25, 2012 14:01

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od p.rumcajs »

Zdravím kolegové. Mám stejnou zkušenost - Matiz 0,8/do 6/2000, po cca 15 minutách jízdy přestává držet volnoběh a pokud jej udrží, tak při akceleraci zhasíná. Špatné starty. Rovněž v záběru má tendenci sem-tam vynechat. Zhruba po 1/2h jízdy problémy ustanou a pak se chová normálně. Také mi to připadá na nedostatek paliva. Kabely OK, svíčky OK, Spíše mne napadá blbý benzín, nebo voda (jestli má u stříkaček vliv jako u karburátorů).
Vyřešil jste to někdo? poradíte? Dík.
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 214
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od kity »

Ahojte,

mám podobnú skúsenosť.
Včera tak isto po 3 min. po naštartovaní zrazu Matízek zdochýňa, vôbec neťahá, sotva udržuje voľnobeh.
Bol som o to viac prekvapený, lebo som už vymenil skoro všetko (okrem motora, prevodovky, karosérie).
Prvé čo som začal skúšať sú káble. Samozrejme jeden vôbec nehádzal iskru.
Doma som zistil, že som jeden kábel zabudol vymeniť. Po výmene motor opäť maká ako nový. -i

Moja rada pre všetky trojválce je:
- káble sa oplatí meniť VŠETKY NARAZ po cca 10 rokoch, a je pokoj.
- sviečky sa oplatí meníť KAŽDÉ 2 ROKY, bez ohľadu na ich dobrý stav.
:PP:
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od Docent II. »

Spíš bych řekl, že svíčky se mají měnit po 30 000 km (nebo podle údajů výrobce) bez ohledu na to, jestli jsou tam rok, dva nebo pět ;) .
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od Mikeš »

Předpis výrobce je dva roky nebo 30tis. km.Podle toho co nastane dříve.
Už si ani nepamatuju kdy jsem je měnil naposledy.Jediný co vím jistě,tak že na nich mám najeto téměř 40tis. a fungují bezchybně :D
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od alvin »

Pri tých sviečkach nezáleží ani tak na rokoch,ako km,ja som mal v škodovke 8 rokov sviečky (BOSCH) a boli dobré nakoľko sa s nimi najazdilo cca 25 000 km,tá slúžila ako "záhradne vozidlo",naposledy som teraz menil sviečky,spomínal som to v inom vlákne, po 4 rokoch a 40 000 km a po nevalných skusenostiach,práve na Matize s NGK-čkami,uprednostňujem BOSCH-ky.
Ale aby som sa vrátil k problému v téme,ja by som nedal za to nič,že na spodu nádrže môže byť nejaký kal,ktorý len občas nasaje sacia trubka a potom začne motor vynechávať,mne sa to stalo kedysi na škodovke,ja by som ešte skúsil za cca 200 korún aplikovať prípravok Zn. Carlube na vyčistenie vstrekov,resp.celej palivovej sústavy,nakoľko vypustenie obsahu celej nádrže a jej vyčistenie mechanicky,by bolo isto pracnejšie
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz při jízdě vynechává

Příspěvek od Vazoun »

Zdravím kluky Matizácký a přeji hezký den . :o) moje zkušenosti jsou : v minulosti se mi také občas stávalo, že Matízek pokud byl studený - poškubával a ztrácel jakoby otáčky. Od té doby co tankuji t.z.v . " Halb und Halb " /1/2 nádrže 95 Natural který doplnim V-Power u Shellky ... tak mám pokoj už několik roků. -i :lol:
.................................
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE /II.o8 -r.v.07/2002 sv.ze.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2014
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“